Vzdialené grafické prihlásenie z windowsu na linux

Sekcia: Konfigurácia 06.04.2007 | 16:37
Avatar kernel OpenSUSE, Gentoo  Používateľ
Mam starší počítač ktorý už moc nestačí z výkonom a jeden silný comp (4 core, 1,5 GB ram). Na staršom kompe bežia widlacke widly mileniove a na nich by som potreboval program ktory dokaze z toho PC urobit vzdialeneho grafickeho klienta. Neviete niekto o takom programe(klient) pre Widly a ako to nastavit na serveri (aspoň hints ako sa volá ten daemon ostatne uz vygooglim)? Na serveri bezi samozrejme linux, konkretne SLED10.1.

Mnohy budete mat z niecim takym skusenosti tak please napiste your suggestions.

Thanks
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don´t.
    • Re: Vzdialené grafické prihlásenie z windowsu na linux 06.04.2007 | 16:46
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      skus freenx
      • Re: Vzdialené grafické prihlásenie z windowsu na linux 06.04.2007 | 17:09
        Avatar kernel OpenSUSE, Gentoo  Používateľ
        a čo na widlackeho klienta?
        There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don´t.
        • Re: Vzdialené grafické prihlásenie z windowsu na linux 06.04.2007 | 17:24
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          klienta od nomachine. dakedy som to pouzival. na linuxe bezal freenx server (nxserver), na linuxe musi bezat sshd daemon, kedze komunikacia je tunelovana cez ssh. na windows machine som mal klienta od nomachine (ked das do googla nomachine client), tak sa dostanes na ich sranku.