kompilacia jadra a ovladacov

Sekcia: Hardware a Drivery 09.04.2007 | 14:22
Avatar Rasto Mint 2.2 Bianca  Používateľ
nahodil som si Mint linux s jadrom 2.6.17.11 a nainstaloval ovladace pre Flarion PCMCIA kartu od T-Mobile... vsetko funguje tak ako ma a teraz ma zaujima toto (ak sa pytam hovadinu tak ma poopravte - predsalen som v linuxe este nie celkom doma)

akym sposobom vytvorim deb. balicky tejto verzie jadra aj s uvedenymi ovladacmi tak aby som pri instalacii na novy stroj (co budem musiet spravit) po nainstalovani distra z CD len doinstaloval prislusne .deb baliky a karta bude slapat bez problemov...
skusal som si skompilovat jadro 2.6.20.6 podla navodu, ktory som nasiel na webe a slo to v pohode takze toto zvladnem.... jedine co neviem je ako pridat ovladace specificke pre moj HW

cela pointa je, ze ked nahodim napr. ubuntu na pocitac tak neobsahuje linux-headers (kernel-headers) ktore potrebujem na to aby som nainstaloval Flarion drivre... a kedze sa nemam ako dostat na web tak si ich ani nestiahnem... preto to chcem osalit tak ze si 'vyrobim' vlastnu verziu kernelu alebo aspon ovladacov (kde bude ta Flarion karta zahrnute) a toto len nainstalujem ako .deb subory po samotnej instalacii systemu...

diky za pomoc
    • Re: kompilacia jadra a ovladacov 09.04.2007 | 14:51
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      skus pozriet na tento navod. neviem akym sposobom sa instaluju tie drivery, takze asi chekinstall by bol pre teba vhodny.

      ale sa mi nepaci napad menit cele jadro kvoli jednemu ovladacu a tak...
      Debian. apt-get into it…
      • Re: kompilacia jadra a ovladacov 09.04.2007 | 14:52
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        ehm, checkinstall
        Debian. apt-get into it…
      • Re: kompilacia jadra a ovladacov 09.04.2007 | 15:06
        Avatar Rasto Mint 2.2 Bianca  Používateľ
        diky za ten navod... znamena to ale, ze sa mi skompiluje jadro uz aj s tym danym ovladacom? to je to co potrebujem a nejde mi do hlavy ako to docielim... v ktorom kroku tam pridam ten konkretny ovladac?
        • Re: kompilacia jadra a ovladacov 09.04.2007 | 15:07
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          ten ovladac sa asi kompiluje ako modul => make install => checkinstall => balik
          Debian. apt-get into it…
          • Re: kompilacia jadra a ovladacov 11.04.2007 | 16:24
            Avatar Martin ubuntu 7.04  Používateľ
            co si tak spravit obraz disku s nainstalovanym linuxom a ten potom obnovit ???
            • Re: kompilacia jadra a ovladacov 11.04.2007 | 16:59
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              nie, dakujem
              Debian. apt-get into it…
              • Re: kompilacia jadra a ovladacov 11.04.2007 | 19:10
                Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
                :) to je dobre.
                cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
    • Re: kompilacia jadra a ovladacov 11.04.2007 | 21:06
      Meno   Návštevník
      preco ked si chces iba v bezwebovej instalacii dat aj ten drivre nestiahnes proste kernel-headers pre dany kernel co je v instalacnom cd a potom si to skompilujes aj bez webu v poho... a mas... nemusis si to zbytocne komplikovat, proste iba dotiahnes tie .deb ktore potrebujes aby si mal skompilovane...( zrejme iba tie headers, resp. sources ku kernelu )