Nastavenie zavádzača + start mandrivy

Sekcia: Konfigurácia 12.04.2007 | 22:58
Avatar sperow   Používateľ
Zdravím ..

Po dlhsom case som sa rozhodol vrátit k linuxu tak som si stiahol Mandrivu .. ked som mal starý hdd ATA133 .. instalácia vsetko islo v poho .. no potom som si dokupil Sata disk.. a zacali komplikácie... na sata disk som hodil win .. a na ten druhý som dal mandrivu.. instalácia prebehla ok.. ale zavádzac som asi nastavil na ten starý disk.. a botovanie mam nastavené z nového takze mi teraz naskoci hned win.. a nie uvodná obrazovka na vyber OS poradili by ste mi ako by som mal nastavit zavádzac aby to islo? v linuxe som zaciatocník... velká nevýhoda ..
a ked som sa pokusal nainstalovat ubuntu.. tak po spustení uvodnej obrazovke.. a po výbere --instal -- mi to celé zamrzlo .. a nic sa nedalo robit .. sakra.. neviem co mám robit... s linuxom sa chcem naucit robit.. ale takto to pojde asi tazko

+ ten zavádzac som docasne vyriesil prestavením botovania z toho starého disku... ale ked sa mi spustí Mandriva (nacítava sa) tak mi to sekne pri vytváraní učastníka a local hostu .. alebo tak nejak .. :-(
    • Re: Nastavenie zavádzača + start mandrivy 12.04.2007 | 23:01
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      a aky zavadzac pouzivas? mozno nam pomoze, aj ked zbadame, ako vyzera usporiadanie tych diskov
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
      • Re: Nastavenie zavádzača + start mandrivy 12.04.2007 | 23:22
        Avatar sperow   Používateľ
        neviem aký zavádzac pouzívam asi MBR ... alebo také nieco .. som to tak nechal ako mi to dalo ako defaul ...

        rozlozenie asi takéto .. SATA disk - na no m je win .. a tam mam nastavený tak aby z neho ako prvého bootovalo

        a potom Ata - na nom je lin.. .. ked som ho dal aby z tohoto prvého bootovalo .. naskocilo mi uvodné okno .. na výber os.. naslo tam aj win.. ten islo spustit v poho .. ale ked som dal spustit linux.. tak to seklo :-(
    • Re: Nastavenie zavádzača + start mandrivy 12.04.2007 | 23:05
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      ked nabootujes z install cd mandrivy, tak by tam mala byt volba nieco v style "rescue". skus ju vyuzit, pozriet ci sa cez nu neda nastavit/opravit zavadzac.
      • Re: Nastavenie zavádzača + start mandrivy 13.04.2007 | 01:46
        Avatar sperow   Používateľ
        zavádzac som uz spravil tak ako som chcel.. uz to facha ako má.. len mám teraz ovela väčší problém :-( nemôzem spustit Mandrivu :-( ked ju dám "nabotovat z disku" tak mi sekne pri nastavovaní mena pre localhost.. a dalej to nepohne :-( neviete poradit ako by sa to dalo rozbehat ?
        • Re: Nastavenie zavádzača + start mandrivy 16.04.2007 | 00:54
          Avatar M@trixX Mandriva 2007.1  Používateľ
          Skus vytiahnut vsetko co sa da z USB-cka (kluc, prehravac a pod.)