zaloha celeho systemu

Sekcia: Konfigurácia 16.04.2007 | 00:09
Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
konecne som si po pol roku nastavil kubuntu ako-tak k obrazu svojmu a teraz by som si ho cele rad zazalohoval (nastavenia, programy atd.) tak aby som pri pripadnej reinstalacii iba vrazil do mechaniky dvd a nejakym prikazom prekopiroval vsetko do novoinstalovaneho systemu a aby mi z toho vzniklo to co mam teraz nahodene. Da sa to vobec nejak?

Popripade ak si budem kupovat novy HDD a mozno si davat novu verziu kubuntu (nez si ho kupim, tak snad uz bude vydena KDE4) tak to bude fungovat aj tam?
git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • Re: zaloha celeho systemu 16.04.2007 | 00:20
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      ulozit nastavenia a zalohovat /etc a aj /home. mozes to zabalit tarom alebo iba napalit na medium s Rock Ridge rozsireniami
      Debian. apt-get into it…
      • Re: zaloha celeho systemu 17.04.2007 | 02:03
        Avatar superlamer Debian RedHat FreeBSD  Používateľ
        preto si pre /home vytvorim vzdy samostatnu particiu...
        <pre>bash# grep initdefault /etc/inittab id:0:initdefault:</pre>
        • Re: zaloha celeho systemu 17.04.2007 | 15:52
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          a co ked je ten system na inom PC s novym diskom?
          Debian. apt-get into it…
          • Re: zaloha celeho systemu 17.04.2007 | 17:23
            Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
            Ešte som amatér, tak by ma zaujímalo, že keď si vytvorím osobitnú partíciu pre /home, a potom chcem preinštalovať systém, či sa dá nastaviť, aby mi /home neprepísalo?
            Alebo je to tak, že keď si zvolím /home, napr. na hda6, ono mi to nevymaže dáta (alebo treba nastaviť tak, aby sa tá partícia neformátovala?)...
            • Re: zaloha celeho systemu 17.04.2007 | 17:34
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              >či sa dá nastaviť, aby mi /home neprepísalo?

              ano. ked sa ho nedotknes, tak v pohode
              • Re: zaloha celeho systemu 17.04.2007 | 17:55
                Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
                A inštalátor si automaticky nájde /home na inej partícii a nebude vytvárať nové?
                • Re: zaloha celeho systemu 17.04.2007 | 18:04
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  vo vacsine pripadov musis pre particiu, kde si mal povodne /home urcit pripojny bod opat /home. nic ine.
                  • Re: zaloha celeho systemu 17.04.2007 | 18:13
                    Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
                    No, napadlo ma, že to bude asi takto...
                    Vďaka ;).
    • Re: zaloha celeho systemu 16.04.2007 | 00:33
      still   Návštevník
      Debian reinstall + skopirovat domovsky adresar, kde su nastavenia vsetkych programov.
      Popripade ak si menil nejake nastavenia v /etc a pod., skopiruj aj tie :-)

      Ale pozor! niektore balicky sa uz nemusia volat presne tak isto ako tie, ktore mas uz nainstalovane. Napr. vysla nova verzia, balicek sa premenuje, alebo ako nedavno sa gaim premenoval na pidgin... to by mohol byt problem pri prechode na vyssiu verziu *ubuntu, alebo starsim zoznamom nainstalovanych balikov.

      Osobne to riesim instalacnym skriptom, kde mam zadane kodeky a zakladne programy, ktory spustam po instalacii a zvysok doinstalujem, ked potrebujem :-)
      • Re: zaloha celeho systemu 16.04.2007 | 00:36
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        pri zmene mien balikov sa nechavaju dummy baliky, ktore zavisia na tych novych. uz je to dlho od premenovania etherealu na wireshark a este stale je ethereal balik
        Debian. apt-get into it…
    • Re: zaloha celeho systemu 16.04.2007 | 13:18
      Lubo   Návštevník
      Podla mna najlepsie dump/restore

      http://www.linuxexpres.cz/praxe/zalohujeme-pomoci-dump-restore-1-2-1
      • Re: zaloha celeho systemu 16.04.2007 | 17:10
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        na to sa ale nepytal, chcel spravit z noveho systemu nieco ako ten povodny
        Debian. apt-get into it…