Microsoft obvinil Linux z porušovania patentov

Sekcia: Ostatné 16.04.2007 | 13:41
Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
Cawte,
ja som oddany ako fanusik, tak aj uzivatel Linuxu. Nepouzivam linux nejako dlho (6 mesiacov) skor by som sa zaradil medzi novacikov/amaterov. nedavno som nasiel jeden clanok, ktory ma dost sokoval - a bol to prave tento. Dost ma zaujal a povedal by som, ze Mrkvosoft sa boji Linuxu a jej konkurencii ako v sucastnosti, tak aj v buducnosti. A obvinenie uzivatelov linuxu,co?A este k tomu toto? Rad by som pocul nejake nazory od uzivatelov Linuxu a nie suplikantov na tento clanok.
    • Re: Microsoft obvinil Linux z porušovania patentov 16.04.2007 | 14:24
      Peter S.   Návštevník
      v každom prípade je to od MS neseriozne, pokiaľ hovoria, že linux porušuje IP microsoftu, mali by byť konktrétny, lebo proti všeobecným obvineniam sa nedá brániť. Ale to že zatiaľ nič nevytiahli znamená, že nie su si istý a boja sa fiaska.
      Na druhej strane pri takýchto rozsiahlych projektoch (BTW otázka je čo presne sa tu považuje za linux), kde každý má 10 milionov riadkov kódu, je štatisticky nepravdepodobné, že by tam neboli podobné algoritmy, nevraviac o tísickach patentov MS, ktoré majú tak široký záber, prípadne sú asi aj dosť všeobecné, takže verím, že dačo by sa na linux našlo. Na druhej strane ani MS sa určite nechce púšťať do patentovej vojny, lebo aj iné firmy majú patenty a jediní ktorí by na tom profitovali by boli právnici...
    • Re: Microsoft obvinil Linux z porušovania patentov 16.04.2007 | 14:25
      sLaNina   Návštevník
      Zlodej krici,chytte zlodeja !!!
    • Re: Microsoft obvinil Linux z porušovania patentov 16.04.2007 | 14:38
      Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
    • Re: Microsoft obvinil Linux z porušovania patentov 17.04.2007 | 08:14
      sapi   Návštevník
      celkom zaujimave citanie mas tu:
      http://www.abclinuxu.cz/clanky/ruzne/strategie-microsoftu-proti-gnu-linuxu-fud
      sorry, neviem html, a teda ako urobit odkaz :)
      • Re: Microsoft obvinil Linux z porušovania patentov 17.04.2007 | 09:27
        Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
        MS sa podla mna naozaj boji buducnosti...znaci o tom aj zvysene mnozstvo reklam, ci uz na nete, ale aj v TV...urobili aj velky rozruh akolo Visty...vraj bezpecnejsi:-D:-D...ved som cital, ze uz teraz prepusti 50% virusov ...to je bezpecnost?...a vraj neplanuju ziadne zaplaty...to je len taky reklamny tah aby to dostalo uzivatelov do takeho postavenia ,,to je asi dobre,,..zaplaty 1000000% budu! !!...ja newem presne, co v tej zmluve bolo ale Novell to asi nemal podpisat..tym sa len zaviazali MS..a co sa tyka FUD je to trapne, tak ako ten dvojklik...ak je to patent, tak ja si necham patentovat typ postoja pri pisuari na WC a kazdy, kto tak bude stat mi zaplati 5000 Sk...blbost! !...je mozne, ze tam nieco je podobne...ale potom preco nerobia tuto politiku aj na MAC?...:-D...a toto potesi..
    • Re: Microsoft obvinil Linux z porušovania patentov 17.04.2007 | 21:05
      --   Návštevník
      myslim ze micro$soft toho uz nataral dost...
      • Re: Microsoft obvinil Linux z porušovania patentov 17.04.2007 | 21:11
        --   Návštevník
        m$ by sa mal radsej sustredit na zlepsovanie kvality svojich vlastnych vyrobkov a nepredavat svoju napodobeninu operacneho systemu a implementovat standardy, odf... zoznam veci ktore by mali vylepsit, implementovat, opravit by bol velmi dlhy, takze neviem preco sa sustredia na priehladne okna a vydavanie closedxml za open :-)
    • Re: Microsoft obvinil Linux z porušovania patentov 18.04.2007 | 00:24
      Martin   Návštevník
      No aby sa z tých patentov Bill nepotentoval.
      Najväčším svinstvom je ale to, že v podstate ani nie je dôležité, kto produkt vymyslí, ale kto si ho dá patentovať.
      Poznámka mierne od veci - trochu mi to pripomína situáciu okolo filmov. Kedysi bol "Súboj titanov" v programoch uvádzaný ako produkcia GB. A zrazu som ho videl v programe uvedený ako produkcia USA...
      Takisto film "Bohovia musia byť šialení" išiel najprv do kín ako juhoafrický, a zrazu to je tiež produkcia USA...
      Takže za všetkým treba hľadať prachy, more prachov.
      To bolo len tak, pre názornosť...
    • Re: Microsoft obvinil Linux z porušovania patentov 18.04.2007 | 11:50
      Tecik   Návštevník
      Chlapci z redhatu maji sve prislovi:
      "Prvne nas ignorovali,
      pak se nam posmivali,
      posleze s nami bojovali,
      a nakonec jsme zvitezili."
      • Re: Microsoft obvinil Linux z porušovania patentov 18.04.2007 | 12:49
        WlaSaTy   Návštevník
        a este nam vysvetli kedy zamestnali chlapca menom Mahatma Ghandi, myslim ze uz davnejsie dal svetu vypoved.
        • Re: Microsoft obvinil Linux z porušovania patentov 18.04.2007 | 13:46
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          to je z videa truth happens od red hatu
          • Re: Microsoft obvinil Linux z porušovania patentov 18.04.2007 | 15:08
            WlaSaTy   Návštevník
            ja len tak ze autorom bol on.
    • Re: Microsoft obvinil Linux z porušovania patentov 18.04.2007 | 17:52
      Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
      Čo to znamená "SCO"?
      Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
      • Re: Microsoft obvinil Linux z porušovania patentov 18.04.2007 | 17:55
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        Santa Cruz Operations