projektor

Sekcia: Hardware a Drivery 24.04.2007 | 12:00
martin   Návštevník
ahojte

zajtra idem na prezentaciu a berem si vlastny notas ktory hodim naprojektor mam na nom ubuntu 7.04 a potrebujem vediet predbezne rady ako sa rozbehava projektor pod linuxom.

to len pre isototu. naposledy som tam dobehol s windosom a citil som sa ako cicin ked som to nevedel rozbehat dobrych 20 min.

notas je HP 7400 Compaq.

ak mate dake napady alebo vzacne rady pripadne skusenosti dajte vediet nech tam nevyhorim a necitim sa ako lama.



dakujem
    • Re: projektor 24.04.2007 | 16:18
      Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
      myslim ze staci zapnut clone mode v nastaveniach grafiky (ati ma na to klikatko fireglcontrol, nieco podobne bude mat isto aj nvidia)
    • Re: projektor 24.04.2007 | 17:14
      martiN   Návštevník
      myslim ze ked neurobis ziadne upravy xorg.conf a das na graficky vystup z noteboku projektor tak by si mal mat obraz automaticky iba na projektore (aspon s ext monitorom to tak funguje)

      no a ked chces dve plochy a pod tak treba zeditovat xorg.conf

      pozeram ze mas ubuntu - to na to bude mat urcite nejaky nastroj ale s tym ti neporadim
    • Re: projektor 24.04.2007 | 18:10
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
      mne to islo bez problemov s asus a9t, stacilo projektor pichnut do vga vystupu a pomocou fn+Fx (uz neviem ktora, ale notebook to ma hw spravene a je to na tlacitku napisane) tento vystup aktivovat.
      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • Re: projektor 26.04.2007 | 13:50
        martin   Návštevník
        dakujem moc tak nakoniec to slo v pohode tak sko ste pisali netrebalo nic ale pre istotu som sa uistil aby som na prezentacii nevyzeral ako debil. dakujem, vsetko dopadlo ok.
        • Re: projektor 26.04.2007 | 22:52
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          mne sa tiez linux osvedcil pri prezentacii...zvladol to. Nastastie :D
        • Re: projektor 29.04.2007 | 14:38
          Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
          hp nx 6310 na prvý krát išlo, bez problémov, dokonca na prepínanie obrazu medzi LCD a projektor fungovala tlačítková kombinácia od výrobcu na klávesnici. Jedna z možností umožňovala spustiť naraz obraz aj na LCD aj na projektor.
          "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>