play v sheli

Sekcia: Ostatné 26.04.2005 | 22:35
david   Návštevník
Zdravim Vas mam problem snazim sa prejst z pouzivania GUI na konzolu a skusal som prikaz play meno.mp3, vsetko v pohode hra , ale ako to mam stopnut ? Ked dam [david@localhost]$play meno.mp3 //tak to hra ale mozem dalej pisat co chcem a nezastavim to, ani kill, ani therm ,please help.
    • Re: play v sheli 25.04.2005 | 22:42
      Avatar domi66 Ubuntu, Debian, FreeBSD  Používateľ
      Ctrl+C
      • Re: Re: play v sheli 25.04.2005 | 22:53
        david   Návštevník
        a ked sa prihlasujem do konzoly Ctrl + Alt + F1 ?
        • Re: Re: Re: play v sheli 26.04.2005 | 00:30
          Avatar domi66 Ubuntu, Debian, FreeBSD  Používateľ
          ja ta asi celkom dobre nerozumiem. situacia je takato: pustis si v konzole play subor.mp3. Hranie mozes prerusit stlacenim Ctrl+C v konzole kde si ho pustil. v com je potom problem? a preco ti ho akoze kill nechce zabit? to nechapem, ved kill cislo procesu, alebo killall play ti musia proces bezproblemov odrovnat :). odporucam man kill, man killall
          • Re: Re: Re: Re: play v sheli 26.04.2005 | 19:29
            david   Návštevník
            dik Ctrl+C funguje kill vyskusam pripadne poslem report zo shellu ak by ste vedeli kde by som mohol zohnat prikazy do shellu napriklad na napalovanie, alebo na podobne veci v elektronickej forme tak mi poslite link, pretoze vas fakt nechcem otravovat s takymi fakt zaciatocnickymi otazkami, ale som zvedavy :) Vdaka
            • Re: Re: Re: Re: Re: play v sheli 26.04.2005 | 22:35
              puco   Návštevník
              Ak chces vedet ako sa nieco robi v konzoli, tak vzdy najskor skus man nazov_prikazu. Tam je takmer vsetko. Preco chces napalovat v konsole, lebo nemyslim ze nasilne prechadzanie do konzoly je nutne. Myslim ze napalovanie je akurat cinnost na PC, na ktoru sa hodi GUI.
    • Re: play v sheli 26.04.2005 | 00:06
      m0d0r   Návštevník
      pokial ti "kill" nepomoze tak uz ti asi nic nepomoze iba "man man" a ked ani to tak mi napis kde byvas ja ti od toho pomozem
    • Re: play v sheli 26.04.2005 | 10:27
      Martin   Návštevník
      Skúsil si sa pozrieť na man play?