vlastna distribucia *ubuntu based...

Sekcia: Komunita 27.04.2007 | 17:33
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
ahoj. rad by som si *ubuntu prisposobil nejako obrazu svojmu s tym, ze by to bolo nieco ako samostatna, aj ked 100 percent kompatibilna distribucia...

teda robil som nieco s roznymi programami, ako napriklad reconstructor, ale ten dokazal zmenit len farbicky, nie samotne baliky... poradi niekto, kde zohnat nieco co by sa dalo pouzit lepsie?

moje take predstavy co by som chcel za cudo dosiahnut... :)
distribucia na DVD (1 - 1,5GB)
- gtk aplikacie, gnome a xfce desktop
- minimalne 2 programy na to iste, teda vzdy moznost vyberu (firefox a opera, openoffice a abiword+gnumeric, totem a gxine, exaile a xmms...)
- podpora okamzite pre slovensky, cesky, anglicky, polsky a nemecky jazyk
- ikony na ploche, na otvorenie suborov ako sources.list cez gedit (poziadanie root hesla)
- tema, ikonky atd z gnome-look, xfce podobne
- vlastne meno distribucie, ktore by sa vypisalo v grub-e

zalozene na *ubuntu feisty fawn, dalsia verzia na GG atd...

poradi niekto co s tym? :)
    • Re: vlastna distribucia *ubuntu based... 27.04.2007 | 17:50
      Avatar juraj GNU/Linux / FSF priority  Používateľ
      Obavam sa, ze taka Opera nie je Open Source, takze ak to chces len na vlastne potreby, naco taka distribucia?
      • Re: vlastna distribucia *ubuntu based... 27.04.2007 | 18:46
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        to bol priklad. tak napriklad firefox+epiphany.

        naco? preco nie? distribucia urcena pre bezneho desktop usera ako legalna nahrada ze windows. teda da sa povedat, ze by to bola taka moja zmeska ubuntu, xubuntu a mint linuxu :)
    • Re: vlastna distribucia *ubuntu based... 30.04.2007 | 00:31
      Avatar Misko Kripel slackware  Používateľ
      Ale inak mam pre teba nemilu spravu. To ze si potrebujes ubuntu ohnut je preto ze si pokrocil na vyssi level a uz ti prestava vyhovovat, pretoze je zamerane na zacinajucich uzivatelov (klikacov, BFU). Mozno by si sa mal poohliadnut po nejakom inom distre.
      asdf
      • Re: vlastna distribucia *ubuntu based... 30.04.2007 | 15:44
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        ziadne distro zalozene na RPM balickoch mi nevyhovuje (teda co som skusal tak fedora, suse, mandriva). vyhovuje mi ubuntu a veci na nom zalozene, a tiez debian...

        skratka chcel by som ubuntu si prisposobit tak, aby to bola vlastna distribucia s vlastnymi cielmi a s vlastnym pouzitim...
        • Re: vlastna distribucia *ubuntu based... 30.04.2007 | 15:47
          --   Návštevník
          arch. gentoo, slackware, zennwalk