Poradite mi s cenami?

Sekcia: Hardware a Drivery 27.04.2007 | 20:04
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Dobry den. Potreboval by som si doma spravit siet, a nejake tie srandy ku notebooku by som este potreboval. Zatial nemam vobec sajn, ale do tych 5000 by som sa chcel zmestit.
Chcel by som si kupit:
  • Externy harddisk 2.5" okolo tych 80-160GB
  • Switch pre domacu siet, pravdupovediac vobec neviem ako sa s nim robi a ako to v nom funguje, ale stacil by mi 5 portovy, predpokladam ze mensie niesu, chcel by som to nejako takto {setrin pc} <--- switch ----------> {moj notebook}
  • Kable TPckove ak sa nemylim na pripojenie do internetu. Jeden by som potreboval minimalne tych 15-20 metrov pre moj notebook(z izby do izby cez stenu, po mojej izbe notebook budem presuvat) a jeden kratsi nejakych 5-7 metrov pocitam pre sestru.
Neotravoval by som vas, nejake tie priblizne ceny poznam. Len by som potreboval vediet, co by mi bolo lepsie kupit. Ja sa to doho nevyznam ale chcel by som sa to naucit. Poteboval by som od vas nejako poradit, dat tipy ako by som to mohol spravit a bol by som rad keby tu spadli aj nejake odkazy, a ked nie tak aspon tie zakladne parametre daneho zeleza. A este, co by ste mi poradili? Kupit switch tak ako chcem, alebo pockat a kupit wifi za tych 3-4000 a doma by som mal bezdrotovy internet na notebooku? Predsa len to obmedzenie kablom tam je, a bezdrotove pripojenie je bezdrotove pripojenie :)
Za odpovede dakujem.
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Poradite mi s cenami? 27.04.2007 | 20:20
      Avatar stranger Xubuntu, FreeBSD  Používateľ
      Dobry wifi router stoji okolo 1500.. Tak co riesis? K nemu si mozes navyse kablom pripojit 4 masiny...
      Linux is for people who hate Windows, FreeBSD is for people who like Unix. The answer is Ubuntu.
      • Re: Poradite mi s cenami? 27.04.2007 | 21:12
        Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
        Neviem, čo sa všetci zbláznili s tými vysielačkami, za chvíľu tu každý bude produkovať toľko elmag. bordelu, že sa v mestách nebude dať žiť. To aby si každý urobil z bytu Farrad. klietku ! Má niekto z vás vobec predstavu, aké zmeny na tkanivách spôsobuje dlhodobé pôsobenie mikrovlnného žiarenia ? To nevie nikto z nás, wifi sa používa vo väčšom množstve tak 5 rokov a to nie je dosť na to, aby boli preskúmané všetky škodlivé vplyvy na organizmus.
        <a href="">http://www.sciencedirect.com/science?_ob=ArticleURL&_udi=B6V24-47C8RGN-2&_user=10&_coverDate=04%2F30%2F2003&_alid=569599901&_rdoc=3&_fmt=summary&_orig=search&_cdi=5692&_sort=d&_docanchor=&view=c&_ct=15&_acct=C000050221&_version=1&_urlVersion=0&_userid=10&md5=097760a32f643ce952df7ea63aabdf3d</a>
        Ak možete použiť kábel, použite ho. Nezasierajte si bezprostredné okolie elmag. smogom. Mne už vadí, že nedávno sused namontoval nenormálne silný wifi router. Lokalizoval som ho v obývačke, ale to je tak všetko, čo možem robiť. Neda sa ho prinutiť, aby to trochu stlmil.
        Napríklad ochranná vzdialenosť od tej slabučkej vysielačky v notebooku je 20 cm. všetci to máme položené na kolenách v dosahu ....... . Aké následky to bude mať v budúcnosti si netrúfam povedať.
        Nie som proti wifi ako takej, ale iba v pripade, ked je dobre navrhnuta, a ked sa neda nahradit kablom.
        "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
        • Re: Poradite mi s cenami? 01.05.2007 | 19:53
          Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
          Napríklad aj tento článok hovorí, že Wi-Fi môže spôsobovať určité ťažkosti...
      • Re: Poradite mi s cenami? 28.04.2007 | 15:18
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        :-O ja som si myslel, ze wifi router stoji okolo tych 3500-4500, co som videl nejake reklamy v casopisoch + wifi router so 4 portovym switchom som najlacnejsi nasiel za 2000 +-. A potom cena bola vyssia ako 2500, preto som uvazoval nad tym switchom.
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Poradite mi s cenami? 28.04.2007 | 15:42
          WlaSaTy   Návštevník
          tywe,
          za 3500-4000 mas wifi router s NAT ktory ma v sebe BT klienta a dokaze sosat aj z http/ftp na pripojeny usb disk ktory poskytuje dalej cez sambu/cifs (alebo/aj nfs:-). a mozno to vie zdielat aj tlaciaten po sieti.

          z jakeho roku si videl tie reklamy?
    • Re: Poradite mi s cenami? 27.04.2007 | 20:49
      Avatar yetti Gentoo, CentOS, Sabayon  Používateľ
      pokial chces len prepojit dva pc, staci ti na to "krosovy" sietovy kabel, v predajni budu vediet, alebo wifi prepojenie 2 pc.
      v pripade pripojenia aj do internetu, tak ten svitch s wifi bude akurat. doma to mam tak isto.
      do tych 5tis sa v pho spraces. :-)
      --<br/> Pekný deň a úsmev na tvári !!!
      • Re: Poradite mi s cenami? 27.04.2007 | 22:08
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        Aj s tým eterným harddiskom?
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: Poradite mi s cenami? 27.04.2007 | 22:16
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          ked vie kde nakupovat, tak urcite (aj s tymi predrazenymi kablami :) len ci by sa viac neoplatili krimpovacie klieste, kusisko kabla a par koncoviek + google/wiki :))
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Poradite mi s cenami? 28.04.2007 | 16:01
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            A kolko stoji dajme tomu 10 metrov kablu, krimpovacie klieste a koncovky? Bolo by v mojom pripade lepsie kupit wifi aj so switchom alebo cisto len switch? Uvazujem o wifi so switchom, kedze s kablom by boli velke obmedzenia...
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: Poradite mi s cenami? 28.04.2007 | 16:15
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=5966060

              kable a koncovky su lacne, ked sa kupuju vo velkosklade (ale len vacsie mnozstva sa daju kupit, takze po znamosti). a ked nevies ako na to, tak by si s tou vyrobou mohol mat problemy :)

              kazdopadne, ja by som na tvojom mieste dal WiFi, s kablom by si stracal vyhody co ti dava notebook :)
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Poradite mi s cenami? 28.04.2007 | 17:12
                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                No ved presne to, bezdrotovy net je bezdrotovy net ako som uz nizsie povedal. Tak ja sa zacnem obhliazat po nejakom wifi, spoluziak ma prestigio wifi router, a predava za 1000cku, tak poviem nech donesie do skoly a uvidime co to je zac. Ci ma aspon nejake tie switche a podobne. Nevies mi este povedat, na co by som mal pozerat, a co potrebujem, aby ten wifi router mal? Lebo sa moze stat kvoli mojej neznalosti ze kupim wifi pre zdielanie tlaciarne :D.
                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                • Re: Poradite mi s cenami? 28.04.2007 | 17:43
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  Access Point s nejakymi RJ-45 portami (a asi by mal minimalne podporovat WPA sifrovanie)
                  Debian. apt-get into it…
                  • Re: Poradite mi s cenami? 28.04.2007 | 17:54
                    Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                    Dobre, diky moc :)
                    There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Poradite mi s cenami? 27.04.2007 | 22:20
          WlaSaTy   Návštevník
          ved si pozri cenniky. namatkovo som nasiel 2.5 maxtor 80Gb stoji 1510/1796Sk a najlacnejsie usb puzdro 262.60/312Sk.

          problem je v tom ze ja maxtory nepapam, nemam s nimi moc dobre skusenosti a tak sa k danej cenovej hladine nevyjadrujem. a navyse nie kazdy ma moznost tak ako my nakupovat vo velkosklade, niekto si musi priplatit aj 30% lokalnemu poslickovi ktory tvrdi ze sa marza rata na cenu s dph.
          • Re: Poradite mi s cenami? 27.04.2007 | 22:27
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            A čo keď chce ethernet (momentálne nemôžem nájsť nejaké ceny k tomu) disk? To nepíše. Ale ja by som určite volil túto variantu, keďže by som mohol pristupovať naň z celej siete a nemusel mať pri tom zapnutý počítač kde je pripojený alebo nedajbože ho ešte aj prehadzovať medzi počítačmi
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
            • Re: Poradite mi s cenami? 27.04.2007 | 22:36
              WlaSaTy   Návštevník
              keby chcel Network Attached Storrage, tak sa nepyta po 2.5. a keby chcel dokonca tie disky (slepa odnoz vyvoja) ktore sa prepajali s pocitacom cez sietovku (1 sietovka na jeden hdd a muselo to byt priamo prepojene cez jediny kabel) tak tiez nechce 2.5 disk. on chce nieco male co vopcha do vacku alebo ladvinky pod sustaky a pobeha s tym po kamaratoch.

              ja mam externu krabicu na 3.5 disk a v nom rybicku a som spokojny. Plny vykon ajtak nevyuzijem ...