Chello - slaby signal

Sekcia: Konfigurácia 29.04.2007 | 20:31
laco   Návštevník
Chcem si dat zaviest chello ale vraj v koaxialnom kably mam slaby signal - nejakych 68dB. Bude to mat vplyv na prenos dat? Ak tento signal 3 krat rozbocim do televizorov, a potom ho pustim do routera (na kazde odbocenie predpokladam stratu 2dB) a teda do kabloveho modemu mi pojde nejakych 60 - 62dB. Bude taketo pripojenie stabilne?
    • Re: Chello - slaby signal 29.04.2007 | 20:34
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      preco sa nespytas rovno technikov UPC?
      • Re: Chello - slaby signal 30.04.2007 | 10:42
        Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
        :))
    • Re: Chello - slaby signal 30.04.2007 | 11:21
      Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
      signal sa moduluje na ine frekvencie, tak snad ano ;-) ale ako kolega pisal, najlepsie u UPC
    • Re: Chello - slaby signal 01.05.2007 | 13:41
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      Vyskúšaj a uvudíš. V najhoršom použi špeciálny zosilovač, vhodný na takéto prenosy, ak je k dispozícii, alebo iný koax. kábel. Na technikov UPS by som sa nespoliehal, ak sú ako naši energetici, tak žiadna výhra - len tak mimochodom nadimenzovali klimatizaciu do nemenovaneho skladu - nestačila, kupili druhu, nestačili dve, kupili tretiu a potom im nemecki technici povedali, že maju zapnute kurenie a silnu kotolnu, ktora suboj s klimatizaciou zatial vyhravala. :-)
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: Chello - slaby signal 02.05.2007 | 18:38
      laco   Návštevník
      Dík za rady, spýtal som sa nasledovne:
      Hot line - signál musí byť 58 dB. Menej je zle, viac je tiež zle.
      Technici pri inštalácii - máte tam 75dB čo je výborne, môžete ho aj rozdávať.
      Internet s takýmto silným signálom mi ide výborne, podľa merania cca 980Kbps.
      Signál do routera by sa nemal podľa technikov UPC zapájať na koniec (po rozbočení do TV), inak sú so stabilitou internetu problémy. Router, resp.modem musí byť zapojený prvý a TV až za ním. A teda ak máte problémy s chellom, pozrite si odkiaľ Vám ide kábel.
      • Re: Chello - slaby signal 08.05.2007 | 19:21
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        >>Menej je zle, viac je tiež zle.

        Divné. Prečo by malo byť viacej zle. Hlavne, keď potom povedali, že viacej je výborne :)
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: Chello - slaby signal 08.05.2007 | 20:12
          Samuel   Návštevník
          A hlavne si budes musiet zvyknut, ze ak mas 1024/128 ako napriklad doma ja tak, ak si budes chciet nieco tahat z torentov a pri tom surfovat, tak si v torrent klientovi hodne okresaj upload, inak uvidis tie pingy pri pozerani stranok. Inak je to bezna vec, ale ten signal u chella sa rozbija hrozne.