vyuzitie GPU namiesto CPU

Sekcia: Hardware a Drivery 02.05.2007 | 19:53
Avatar Tommy Angelo   Používateľ
Da sa nejakym sposobom plne vyuzivat GPU grafickej karty namiesto CPU procaka? Pouzivam XGL...takisto skraslovace, Compiz a semtam Beryl...

Moja graficka karta Ati radeon 9000 PRO 64 Mb...

Alebo nejako zvysit vykon na grafike (tweaknutim ?). Lebo pri pohybe oknami to zvysi pracu CPU a zatazi ho :(

Za rady a tipy dakujem...trapi ma to uz dlho.
    • Re: vyuzitie GPU namiesto CPU 02.05.2007 | 19:59
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      to je zalezitost ovladaca
      • Re: vyuzitie GPU namiesto CPU 02.05.2007 | 20:02
        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
        myslel som si :( takze pravdepodobne treba dobre nainstalovat ATI ovladac, potom zmenou nejakych riadkov nastavit väcsiu spolupracu s grafikou v xorg.conf ale ako? Lebo dost to zere z CPU namiesto GPU
        • Re: vyuzitie GPU namiesto CPU 02.05.2007 | 20:06
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          napisat taky ovladac, ktory povoli tuning karty. ale to treba napisat autorovi ovladaca ( v tomto pripade je to este aj uzavrety ovladac). ale pozri dokumentaciu ovladacu, ci sa s tym da nieco robit.
    • Re: vyuzitie GPU namiesto CPU 02.05.2007 | 22:15
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      no podarilo sa mi to nejako tweaknut v nastaveniach xorg.conf...uz to fachci o troska rychlejsie...

      Ale teraz sa mi vyskytla taka sprostost. Ked nabehnem do XGL, tak sa mi spusti aj nejaky program, ktory vlastne nic nerobi, iba ostane v liste (cierna obrazovka, ale ikony su). Mozem ho zavriet a tak dalej pracovat..ale je otravne ho stale krizikovat...

      Do XGL session sa prihlasujem cez GDM, takze to neni prerobene GNOME, ale samostatne...

      moj subor /usr/bin/startxgl-custom
      #!/bin/sh
      Xgl -fullscreen :1 -ac -br -accel glx:pbuffer -accel xv:pbuffer & sleep
      2 && DISPLAY=:1
      cookie="$(xauth -i nextract - :0 | cut -d ' ' -f 9)"
      xauth -i add :1 . "$cookie"
      exec dbus-launch --exit-with-session gnome-session
      
      Takto zerie omnoho menej z CPU a viac vyuziva GPU.Takisto idu vsetky efekty a grafika hravo zvlada aj gumove efekty.Tento skript takisto zabezpeci ze v GNOME budem mat aj ponuku VYPNUT, RESTARTOVAT...kdezto v nasledujucom (original z http://wiki.archlinux.org/index.php/Xgl#Method_2_-_New_GDM_entry_starts_GNOME_with_XGL) to v ponuke menu nema...nevyhodou tohto skriptu je ze ako som vyssie spominal, spusta mi nejaky program [ ? ] xglx (ciernu obrazovku)...

      tu je original skript z wiki
      #!/bin/sh
      Xgl :1 -fullscreen -accel xv:pbuffer -accel glx:pbuffer & # This is for ATI users, NVIdia users should use: Xgl :1 -accel glx:pbuffer -accel xv
      DISPLAY=:1 gnome-session
      Takto zerie viac CPU...Nespusta xglx..XGL prostredie je citelne pomalsie a trha..v ponuke menu start nie je polozka vypnut "shut down"..iba "log out"...

      Preto sa chcem spytat, ci je mozne nejako sklbit tie dva skripty dohromady, tak aby som mal rychlost prveho a aby sa mi nespustal xglx program ako pri druhom. THX :)