Priprojenie cez orange 3G, nefunkcne niektore web stranky

Sekcia: Hardware a Drivery 02.05.2007 | 22:05
Avatar thinos Mandriva / fluxbox /  Používateľ
Nazdar, mam Option GlobeTrotter 3G/EDGE PCMCIA, postupoval som podla navodu v databaze znalosti. Vsetko mi ide len mam problem z niektorymi strankami ze mi nenacitaju.v com moze byt problem? podotykam ze sa pripajam cez kppp
    • Re: Priprojenie cez orange 3G, nefunkcne niektore web stranky 02.05.2007 | 23:49
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Tento modem som nahodil znamemu (dal som navod do databazy) ale toto som nepostrehol,,,
    • Re: Priprojenie cez orange 3G, nefunkcne niektore web stranky 03.05.2007 | 11:14
      buran   Návštevník
      nemas zapnute ipv6?
    • Re: Priprojenie cez orange 3G, nefunkcne niektore web stranky 03.05.2007 | 15:12
      ---   Návštevník
      netreba sa pohrat aj s velkostou MTU?
    • Re: Priprojenie cez orange 3G, nefunkcne niektore web stranky 12.05.2007 | 11:07
      Avatar thinos Mandriva / fluxbox /  Používateľ
      takze takto, prisiel som na to.

      v resolv.conf bolo zle nastavene DNS.

      nameserver 213.151.200.30
      nameserver 213.151.208.161

      podotykam ze je to orange
      • Re: Priprojenie cez orange 3G, nefunkcne niektore web stranky 16.05.2007 | 12:56
        Kixo   Návštevník
        chcem sa opytat ci ten postup v databaze znalosti plati aj pre ubuntu 7.04. prave som to nahodil a som uplny noob :)
        • Re: Priprojenie cez orange 3G, nefunkcne niektore web stranky 16.05.2007 | 16:35
          Avatar thinos Mandriva / fluxbox /  Používateľ
          mam kubuntu 7.04 ;)
          • Re: Priprojenie cez orange 3G, nefunkcne niektore web stranky 16.05.2007 | 17:27
            Avatar olfi Linux Mint Debian 1, Windows 7  Používateľ
            ja mam zasa problem dostat sa na internet, vsetko som nainstaloval podla jedneho navodu od Dumara. v podstate sa pripojim cez KPPP ale to je vsetko, ledka blika 2x a som pripojeny ale ked kliknem na Konqueror tak sa nemozem dostat na internet, mam Kubuntu 7.04 a GlobeTrotter 3G PCMCIA datovu kartu
            • Re: Priprojenie cez orange 3G, nefunkcne niektore web stranky 12.01.2009 | 18:48
              Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
              priatelka ma tiez globe na Viste, a tiez to blbne ma NTB FS Esprimo neviem detaily, ale velmi casto pada net ... tiez orange 3G
          • Re: Priprojenie cez orange 3G, nefunkcne niektore web stranky 17.05.2007 | 00:14
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
            Neskúšal som vo Feisty Fawn, nie je problém s kompiláciou? Starší driver nešiel ani v Edgy, musel som použiť najnovší. Pýtam sa preto, lebo Feisty samozrejme používa novšie jadro, či tam nie je problém.
            • Re: Priprojenie cez orange 3G, nefunkcne niektore web stranky 17.05.2007 | 11:45
              Avatar olfi Linux Mint Debian 1, Windows 7  Používateľ
              mam presne tento modem v notebooku a v Kubuntu 7.04 to ide perfektne.
              Touto cestou dakujem za navod od Dumara, pekna praca. V podstate ta instalacia (ked ma navod) nieje az taka zlozita.
              • Re: Priprojenie cez orange 3G, nefunkcne niektore web stranky 13.01.2009 | 20:08
                Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                stymito orange 3g modemmy to je tak robil som v jednej firme ktora zriaduje orange fibernet mali tie iste modemy cela partia a takties im to zmetkovalo bud sa nesiel konektnut na 3G a siel iba na EDGE alebo vobec nesiel konektnut pripadne sa sam odpajal a take srandy museli ich davat reklamovat ale to len mozno 2 ludom z 8 toto robilo a pouzivali XP a oficialne ovladace od orange takze moze to byt aj chyba modemu nemusi byt v aplikacii alebo nastaveni