Asus A9RP Wifi

Sekcia: Hardware a Drivery 07.05.2007 | 22:58
Avatar Peter Mint  Používateľ
Ahojte vsetci, vie mi niekto pomoct s rozbehanim wifiny pod ubuntu, prip.mandrivou, podla stranok Asus ma rada A9RP jeden ovladac na wlan a to driver 159g. Pod Mandrivou vsetko zoberie, len nedetekuje nic, ani sa neda prepnut z lan na wlan. Pod Ubuntu je to ine, ked sa nainstaluje (cez ndiswrapper) driver, zasvieti kontrolka wifi a cely stroj zmrzne. Nic viac nic menej. Kazdopadne by som ocenil aspon nejake podnety, pretoze kazdopadne sa tomu budem venovat dalej a hladat chybu v mojom postupe, pretoze vo fore som nenasiel nic, takze to asi vacsine ide. Dakujem.
Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)
    • Re: Asus A9RP Wifi 07.05.2007 | 23:10
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
      • Re: Asus A9RP Wifi 18.09.2007 | 18:54
        sam12   Návštevník
        Ahoj, nejde mi wifi rozbehat podla tohoto navodu... nema niekto prakticke skusenosti? na poziadanie doplnim vsetky udaje ktore potrebujete...
        • Re: Asus A9RP Wifi 18.09.2007 | 20:38
          Pepo   Návštevník
          mne to tiez neslo
          • Re: Asus A9RP Wifi 19.09.2007 | 17:05
            sam12   Návštevník
            Píšem znovu aby téma nezomrela :))

            Nejde mi(a evidente ani iným) rozbehať wifi podľa tohoto návodu... pomôže niekto?
            • Re: Asus A9RP Wifi 19.09.2007 | 20:33
              sam12   Návštevník
              Takze, tak ako to pan na francuzkej stranke pisal som sa predral cez jeho rady takto:

              1.) stiahol som si zdrojaky pre zd1211 (nasiel som ich na sourceforge.net)
              2.) stiahol som si linux-headers-xxx (xxx- je cislo ktore mi vypise prikaz uname -r)
              2.) rozbalil som ten archiv a zeditoval zdusb.c
              3.) pridal som chybajuci riadok {USB_DEVICE (0x0b05, 0x171b)} (ano, je to naozaj zariadenie ktore mi vypisuje prikaz lsusb)
              4.) zeditoval som Makefile
              5.) v uvedenom riadku som nahradil uvedene hodnoty
              6.) v dalsom riadku som tiez nahradil uvedene udaje
              7.) ulozil som a potrebnymi, uvedenymi parametrami som skompiloval zdrojak (pekne postupne :))
              8.) restartoval som a cakal som divy.... ale tuto to seklo, nic sa neudialo :(((((((((((((((((((((((((((((((


              co som pokazil?
              po zadani prikazu ifconfig stale nemam ziadne wlan0 co by som mohol nastavit cez iwconfig... namiesto toho tu mam eth0 a lo
              • Re: Asus A9RP Wifi 19.09.2007 | 20:44
                ---   Návštevník
                neviem co si pokazil ,ale kukni aj sem
                • Re: Asus A9RP Wifi 19.09.2007 | 21:43
                  sam12   Návštevník
                  je to viac-menej identicky postup... len v nativne anglickom jazyku

                  neda sa preboha nieco infantilne jednoduche nastavit...

                  su tu ludia ktori nemaju co robit a su cely den zaveseny na tomto fore... ja to tu riesim od 12:00 a neverim ze tu neexistuje clovek ktory by nevedel dat normalnu radu na sfunkcnenie hardweru ktory je nativne podporovany jadrom a figuruje na HW listoch oficialnych stranok...

                  som len zanieteny uzivatel debianu... chcem prilis vela?
                  • Re: Asus A9RP Wifi 19.09.2007 | 22:25
                    sam12   Návštevník
                    sorry za rozhorcenie, ale musel som to zo seba dostat...

                    momentalne som na PN a cely den neriesim nic ine ako prehladavam fora vo vsetkych jazykoch ktorym rozumiem i nerozumiem, aby som sfunkcil aspon niektore podporovane hw na notebooku a cele mi to pripada ako ked lava ruka nevie co robi prava... je to des
                    • Re: Asus A9RP Wifi 20.09.2007 | 00:23
                      sam12   Návštevník
                      vidim ze "zhava" tema zomiera.. snad som nikoho neurazil...

                      aspon nejake namety ked uz nie navody...
                      • Re: Asus A9RP Wifi 24.09.2007 | 12:12
                        sam12   Návštevník
                        chcel by som len ozivit temu aby nezepadla za ruskom temnoty
    • Re: Asus A9RP Wifi 13.10.2007 | 22:59
      Avatar Peter Mint  Používateľ
      Vazeni, dakujem za pomoc, nova Mandriva 2008 to vyriesila, vsetko funguje- netreba ani nic konfigurovat, riesim len teraz dilemu, ci nepockat na Ubuntu...ale tyzden je asi vela :-D
      Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)
      • Re: Asus A9RP Wifi 17.10.2007 | 00:55
        sam12   Návštevník
        Bol by som hajzel keby som to nenapisal...

        Po dlhej dobe som opustil perfektnu distribuciu Debian z dovodu ze som podlahol tlaku zo strany silnej podpory novsieho HW. Nie nie je to Windows.

        Nahodil som si RC1 Gutsyho kde mi sice blbne zopar debiliniek, ale v podstate funguje co teraz potrebujem.

        Nicmenej Wifi mi nabehlo bezproblemov.

        Teraz si uz musim pockat zopar rokov kym Debian nebude mat potrebne nastavenia resp. ja potrebne vedomosti na to aby som na nom rozbehal svojpomocne Wifi.

        Summa summarum: ked niekomu doteraz nejde wifina a nema nic proti *buntu, tak nech si shipit-ne Gutsyho a strazi ho ako oko v hlave.
        • Re: Asus A9RP Wifi 01.02.2009 | 16:37
          Avatar matylda88   Používateľ
          Ahoj.prosím Ťa.je mi to blbé..le ja som do compou absolutny debilko..ale tiež mam notebook ASUS A9RP a chcela by som aby mi šla wifina, bo na intraku je to jedina možnosť, ako sa pripojiť na net..nemohol by si mi to nejka podrobne opisať, čo by som mala spraviť???alebo existuje nejaka blbosť, čo by som pichla so kompu aby to šlo??diik...
          • Re: Asus A9RP Wifi 01.02.2009 | 18:13
            Pepo   Návštevník
            ked si nainstalujes Ubuntu 8.10 wifi ti pojde bez dodatocnych zasahov na prve zapnutie.
            • Re: Asus A9RP Wifi 21.03.2009 | 12:22
              Avatar matylda88   Používateľ
              a to je čo??:D
              • Re: Asus A9RP Wifi 21.03.2009 | 12:54
                Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
                Aku mate tu wifi? Stiahnite si madwifi zadajte tri prikazy, reboot a je to....
          • Re: Asus A9RP Wifi 21.03.2009 | 17:22
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            Na tom Tvojom PC je nainštalovaný len MS Windows ??
            :-)
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."