databaza_znalosti

Sekcia: Ostatné 08.05.2007 | 13:17
Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
chcel som sa spytat ci sa da nejako reagovat na navody v databaze znalosti ???

cital som si prispevok Ubuntu Feisty -> Poinštalačné tipy. Konecne niekto napisal zaciatocnikom, co spravit aby bol system pouzitelny :)

odporucal by som zmenit v prispevku velkost systemovej particie na 10GB - 5GB je nepostacujuce na desktop. mam kubuntu asi mesiac a zabera 5,8GB (a to tam nemam ziadne zbytocnosti). raz som sa popalil ked som dal fedoru na 5GB a nechcela nastartovat ked jej doseil flek :D
lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
    • Re: databaza_znalosti 08.05.2007 | 13:23
      ---   Návštevník
      v navode je uvedene 5GB pre system a ten na takto velky disk vojde ,ty nemas zrejme oddeleny /home priecinok od systemoveho disku a potom ti to zabera viac ako 5GB. (ja to mam podobne ,tiez len / particiu a na nej vsetko pokope ,akurat velkost mam 15GB)
      • Re: databaza_znalosti 08.05.2007 | 13:32
        Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
        dokumenty mam na druhej particii (ak by boli spolu potreboval by som cez 20GB :D lol ). home mam sice na / ale ten zabera 170MB (tam su len konfiguraky, cize zanedbatelne)
        lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
    • Re: databaza_znalosti 08.05.2007 | 14:11
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Nooo nejako tomu neverím, že máš bez zbytočností zabratých 5,8 GB. Mám nahodené všetky veci z databázy, na disku zaberajú 2,28 GB, tak prečo by malo byť vyhradených zbytočne 10 GB? Však ich môžem využiť na $HOME, prípadne v mojom prípade aj na /mnt/datadisk.
    • Re: databaza_znalosti 08.05.2007 | 14:46
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      tam dole je ze Editovat, tak ked tam kliknes, tak to mozes upravit. ze ake jednoduche