nenabehne UBUNTU

Sekcia: Ostatné 08.05.2007 | 21:21
Avatar pito99   Používateľ
Mám nainštalované Ubuntu 7.04. V nastaveniach systému som nastavil nieco a teraz mi nejde spustit,resp. pusteni v textovom rezime skonci to na hlaske root@pito99 - desktop : co dalej Dik

Pito
    • Re: nenabehne UBUNTU 08.05.2007 | 21:25
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      startx
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
      • Re: nenabehne UBUNTU 08.05.2007 | 21:36
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        /etc/init.d/gdm start
        • Re: nenabehne UBUNTU 10.05.2007 | 02:40
          Avatar pito99   Používateľ
          pri zadani /etc/..... vypise nespravny prikaz a vrati to naspat
        • Re: nenabehne UBUNTU 10.05.2007 | 03:54
          Avatar pito99   Používateľ
          Sory, ten tvoj postup je spravny ale po zadani prikazu start ci restart ci reload staly mi nabehne kurzor mysi ktora so do nekonecna toci
      • Re: nenabehne UBUNTU 10.05.2007 | 02:38
        Avatar pito99   Používateľ
        Nazdar, dika za odpovede ale zial po zadani prikazu startx ubuntu nabehne , zaujimave v angilctine ale nedovoli mi mi vsupit do ziadnych nastaveni
        • Re: nenabehne UBUNTU 10.05.2007 | 15:50
          Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
          to bude tym ze nie si root. otvor konzolu a pred prikaz napis "sudo"
          napr. sudo apt-get install ppracer

          ak nieco nastavujes cez graficke klikatko, malo by sa ta pri spusteni spytat na heslo co si zadaval pri instalacii.

          ak chces aby startovalo automaticky do grafickeho prihlasovacieho manazera, do /etc/X11/default-display-manager napis /usr/bin/gdm alebo /usr/bin/kdm

          http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=26927
          lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
          • Re: nenabehne UBUNTU 12.05.2007 | 01:57
            Avatar pito99   Používateľ
            dakujem vsetkym, zacinam studovat linux ako ako linux ozvem sa o 10 dni.
            nic nepomohlo, kaMOS HOVORI TY DOJ... AJ KOVADLINU
            CAO PITO
            • Re: nenabehne UBUNTU 12.05.2007 | 02:22
              WlaSaTy   Návštevník
              ked sa ozves o desat dni, tak si skontroluj ktoru cast konfiguracie mas pokazenu. ak je to len uzivatelska, tak staci vytvorit ineho uzivatela (man sudo, man adduser/useradd, man usermod) a pouzit jeho. ak sa jedna o zlu systemovu konfiguraciu, tak je potrebne otestovat ci ide xwindows (startx, popripade nastartovat gdm/kdm/xdm). ale mozno bude rychlejsie preinstalovat dany stroj s tym ze sa uzivatelske data (bez konfigov) niekam odpracu ...