Ubuntu a nvidia legacy driver

Sekcia: Hardware a Drivery 10.05.2007 | 12:50
Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
Snazim sa nainstalovat driver na graf. kartu nVidia v Ubuntu 7.04.. Mam GeForce2Pro, preto potrebujem legacy driver (71xx). V prednastavenych repozitaroch sa taky nenachadza... Mate niekto skusenosti ako ho nainstalovat... skusal som uz predtym na Ubu 6.06 a ovladacom stiahnutym s nvidia.com ale nepodarilo sa mi najst odpovedajuci kernel-source, tak sa mi ho nepodarilo nainstalovat....
Doteraz som s tym nemal problem ako na OpenSuse (bezproblemova instalacia a super navod) aj SAM Linux - tam je v repozitaroch... Ale to ubuntu ma stve...

Nevie niekto poradit ???
    • Re: Ubuntu a nvidia legacy driver 10.05.2007 | 13:04
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      praveze sa v repozitaroch nachadza. bol som milo prekvapeny, instaloval som ho odtial :) vola sa "nvidia-glx-legacy" (ak cez adept, treba hore vpravo zaskrtnut "zobrazit proprietarny software", sekcia "system") potom prepis v xorg.con driver na nvidia a zakomentuj #Load dri.
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
      • Re: Ubuntu a nvidia legacy driver 10.05.2007 | 13:40
        Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
        No je tam, ale naslo mi len 9xxx lebo uz od 10xx aj tie oznacuju ako legacy, ale ja potrbujem 71tkovy... aku mas graf ??? asi nie 2kovu radu, inak by ti asi nesiel ten9tkovy driver.... ale skusim ho, mozno motyka vystreli...
        • Re: Ubuntu a nvidia legacy driver 10.05.2007 | 15:28
          Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
          mam gf2 gts/pro :) pouzivam 7184 driver. Ak das v synaptic hladat "nvidia-glx-legacy" tak ti ho najde. je pri nom napisana verzia 1.0.7184+2.6.20.5-15.20

          pokial tam mas to legacy tak to musi podporovat stare karty
          lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
          • Re: Ubuntu a nvidia legacy driver 10.05.2007 | 22:49
            Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
            Dik za radu, fakt pomohla... teraz len dufat, ze rozbeham beryl a widescreen rozlisenie...:)
            • Re: Ubuntu a nvidia legacy driver 11.05.2007 | 01:04
              Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
              ovladac je nainstalovany (pri bootovani nabehne nvidia logo), ale nejde mi zrejme akceleracia ak dam glxinfo alebo pustim beryl, vypise:

              Xlib: extension "GLX" missing on display ":0.0"

              ako si to rozbehaval ty ???
              • Re: Ubuntu a nvidia legacy driver 11.05.2007 | 13:16
                Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
                pozri si /var/log/Xorg.0.log kde je problem (je dlhy, takze v nom daj vyhladat "EE" ako error :) ) asi to bde tym ze si nedopisal do Extensoins Option "composite" "false" - defaultne je zapnuty a legacy driver to nezvlada :(
                lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
                • Re: Ubuntu a nvidia legacy driver 11.05.2007 | 23:36
                  Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
                  No tak acceleraciu som rozbehal... ale potom mi vzdy zamrzol komp, ked som chcel zapnut beryl alebo len normalne pustit dake video... takze mile Ubuntu islo hned 'do kosa' a na jeho miesto ovela lepsi a rychlejsi SAM Linux...

                  ale dik za radu...
                  • Re: Ubuntu a nvidia legacy driver 12.05.2007 | 11:32
                    Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
                    a tam ti ta nvidia uz fici (na zavretom ovladaci) ???
                    lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
                    • Re: Ubuntu a nvidia legacy driver 12.05.2007 | 17:30
                      Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
                      ano , vsetko slape ako ma... a poriadne rychlo !!