upgrade BIOS

Sekcia: Hardware a Drivery 12.05.2007 | 12:00
Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
Našiel som na stránke výrobcu novší BIOS, ktorý je kompatibilný s Win2000, XP, a s Vistami. Tento predchádzajúci ktorý tam mám asi s Vistami kompatibilný nie je. Neviete mi poradiť, či fakt, že je konštruovaný aj pre Vistu môže negatívne ovplyvniť jeho ovládateľnosť a komunikáciu s linuxom ? Vždy je totiž možné na počítači niečo vylepšiť, nikdy úplne všetko nefunguje OK a láka ma možnosť, že s novým BIOSom by niektoré veci išli lepšie. Neviem, ale, či sa situácia s novým BIOSom nemôže zhoršiť. A niektoré veci by mi napríklad prestali fungovať. To by som nerád.
"Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: upgrade BIOS 12.05.2007 | 17:35
      WlaSaTy   Návštevník
      Ahoj Karol,
      myslim ze je tato otazka skor pre vyrobcu tvojho notebooku.

      ale ak garantuje vyrobca vykonanie downgrade biosu, tak ten upgrade mozes vyskusat. predsa len proces downgrade je vratenie sa k predchadzajucej verzii.
      • Re: upgrade BIOS 12.05.2007 | 22:40
        Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
        Výrobca HP ani autorizovaní servisáci väčšinou netušia, že môže mať na svojom stroji niekto niečo iné ako Win. Ked som sa ich pýtal na jednu inú vec, servisák len pokrčil plecami a komunita tuto na fóre mi dobre poradila a problém som vyriešil.
        HP na svojej stránke odporúča OS Windows Vista, čo hovorí za všetko. Stačí sa pozreť na ich stránke updaty na jednotlivé drivre - všetko .exe pre win. V položke, kde si má človek na ich stránke vybrať, pre aký OS chce driver, zase začína všetko Microsoft wi...
        Keby som na desktope nemal crcnutý win, ani by som si nevyrobil bootoateľný USB klúč na upgrade toho biosu.
        Inak som to riskol a minimálne to čo fungovalo predtým, funguje aj teraz. Či sa niečo zlepšilo, neviem, uvidím. Inak som trochu dúfal, že v novom setupe bude viac nastavovacích možností, no je to také isté.
        Ďakujem za rady.
        "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>