Ati Radeon X700

Sekcia: Hardware a Drivery 12.05.2007 | 14:07
????   Návštevník
Nemáte niekto skúsenosti z grafickou kartou Ati Sapphire Radeon X700 (PCI X-PRESS)?
Skúšal som troje verzie Ubuntu, ale ani jedna nenabootovala. Popíšem ako to dopadlo pri 7.04. 32-bit zamrzol pri nacitavani (jak je tam logo ubuntu a dole beha ta blbost ako pri XPecku) a 64-bit zamrzol hned po spusteni jadra, teda pri zobrazovani grafiky to zostala čierna obrazovka. Teraz mam OpenSUSE 10.2 kde bezim na normal ovladacoch (nie fglrx, ktore sa mi nepodarilo nainstalovat). Predtym som mal SLED 10.1 a to bol jediny linux kde sa mi podarilo nainstalovat uspesne fglrx ovladace. Please neviete v com by mohol byt problem?
    • Re: Ati Radeon X700 12.05.2007 | 14:48
      ????   Návštevník
      Ked som skusal instalovat FGLRX na OpenSuSE 10.2 tak sa mi to podarilo az kym som nespustil z textoveho rezimu sax2. ten nabehol v rozliseni 640*480 a fungoval OK az kym som ho nevypol. Pri prechode spät do textoveho rezimu zo saxumonitor vypisal no signal (samotny system fungoval som zadal s klavenice reboot a normalne restartol system ale na monitore som nevidel nic). Po reboote nabehlo normalne graficke prostredie v rozliseni 640*480 a graficka akceleracia fungovala OK. Ale ked som chcel zmenit rozlisenie tak znova no signal a koniec. Takisto pri prechode do textoveho rezimu z grafiky doslo k chybe a monitor zostal bez signalu. Z toho usudzujem ze problem je dakde pri prepinani rozlisenia a rezimu (proste ovladac fglrx 1. krat nabehne ale prepnut roylisenie alebo vratit sa do textoveho režimu nejde). Potom som upravil rozlisenie rucne a nastavil rozlisenie na 1280x1024. To fungovalo a proostredie nabehlo OK, ale furt to vyhodi "no signal" vzdy ked sa meni rozlisenie, virtualna konzola, alebo pri prechode do tetoveho rezimu. Ak viete co s tym je PLEASE HELP, som uz s tym na konci zo silami
    • Re: Ati Radeon X700 13.05.2007 | 00:07
      Avatar yetti Gentoo, CentOS, Sabayon  Používateľ
      ja mam x700 v notebooku. instalacia v textovom mode a rucna instalacia ati-driverov z repozitarov gentoo, kedze ho pouzivam.
      slape ok.
      --<br/> Pekný deň a úsmev na tvári !!!
      • Re: Ati Radeon X700 13.05.2007 | 14:41
        ????   Návštevník
        A mas najnovsiu verziu driverov, alebo nejakú staršiu?