Tenky klienti

Sekcia: Ostatné 19.08.2005 | 19:01
Avatar Martin FC6  Používateľ
V lokalnej sieti su 'Windows-PC' + 'Linux-server' + 'Linux-PC-tenki klienti (pracujuci vlastne na Linux-serveri)' 'Linux-server' je v pozicii datoveho servera - prostr. SAMBY Priklady: 1) Ad a) Ak si otvori 'Windows-uzivatel' urcity subor, ma pravo robit v nom zmeny. Ad b) Ak si zaroven tento subor otvori dalsi 'Windows-uzivatel' automaticky mu je ponuknuty tento subor len 'na citanie'. pristup k suboru je zabezpeceny cez Sambu. To je jasne. 2) Ad a) to iste co Ad 1) a) Ad b) Ak si zaroven tento subor otvori 'Linux-tenky klient' nepristupuje cez Sambu, ale priamo k suborom a adresarom (pretoze tenky klient vlastne pracuje na serveri, na ktorom su data ulozene), a teda moze bez obmedzenia prepisovat subor, ktory ma uz otvoreny Windows-uzivatel. Problem: Ako zabezpecit, aby, ked 'tenky klient' otvara uz otvoreny subor (otvoreny 'Windows-uzivatel'-om cez Sambu), mohol ho sice otvorit ale len na citanie ? A naopak: Ako zabezpecit, aby, ked 'Windows-uzivatel' otvara uz otvoreny subor (otvoreny 'tenky klient'-om), mohol ho sice otvorit ale len na citanie ?
www.fedora.cz www.apple.cz
    • Re: Tenky klienti 19.08.2005 | 15:11
      Avatar KvoCo SuSe, Gentoo  Používateľ
      ja som este ani zdielanie suborov nerozbehal, vobec :-)
    • Re: Tenky klienti 19.08.2005 | 19:01
      peter golis   Návštevník
      ak by tento typ uzamykania suborov podporovala samba, tak by museli tenky klienti pristupovat na dane subory tiez cez sambu.