r300

Sekcia: Hardware a Drivery 15.05.2007 | 18:51
Avatar Peter Drábik Manjaro  Používateľ
zdravim, potrboval by som nejake solidne referncie k podpore OS driverov k r300 (radeon9550 a vyssie) - takze ake mate skusenosti a aky je vykon?
    • Re: r300 15.05.2007 | 19:44
      Avatar Andrej "karči" Krajči Gentoo  Používateľ
      tym myslis ze si ides kupovat ATi alebo uz mas ATi?

      lebo ak to prve tak doporucujem 100% NVidiu.

      Mal som ati radeon 9800PRO a nadaval som pravdu povediac. nvidia drivere bezia pohoda, krasne. ATi drivre mali problemy. :)
      "IB, thy name is homework." -- IB
    • Re: r300 15.05.2007 | 23:57
      Avatar WhiteRaven Gentoo  Používateľ
      Aby som odpovedal na tvoju otázku (a nemudroval tu o tom, že "nVidia je lepšia") - na ATI Mobility Radeon 9700 mi išli OS ovládače uspokojivo. Žiaľ, vo výkonovo náročnejších aplikáciach za uzavretými ovládačmi riadne zaostávali. Na bežnejšie veci - 3D desktop, xcomposite a pod. boli v pohode. Ale pozor na náhodné reštarty a vytuhnutia systému. Robilo mi to cca raz týždenne. Po vypnutí dri/glx boli stabilné.
      Teraz mám ATI Mobility Radeon x700 - tam sú OS ovládače nepoužiteľné. X so zapnutým Composite mi padá po pár minútach používania (bez dri som zatiaľ neskúšal).
      • Re: r300 16.05.2007 | 09:17
        Avatar Peter Drábik Manjaro  Používateľ
        nuoo...o ati mi mierne stupol zaujem, ked som sa dozvedel, ze zanedlho budu otvorene ovladace priamo od amd...a tak ma tiez napadlo, ci za daco stoja aj terajsie otvorene... btw, mam radeona 9200 - a tazko povedat, aky ovladac ma lepsi vykon..
        • Re: r300 16.05.2007 | 12:02
          Avatar WhiteRaven Gentoo  Používateľ
          No, mňa to tiež na chvíľu potešilo, ale potom som si uvedomil, že vlastne nepovedali kedy, v akej miere (2D aj 3D? Len 2D?) a pre ktoré karty. A ani si neviem predstaviť, čo všetko to môže znamenať v dôsledkoch (napr. "Prečo by sme [AMD] mali dorábať podporu pre EXA, pre Composite...? Veď ovládače sú OS - môžete si to spraviť vy sami..."). Ako hovorieval môj sused: "Budeme uvidieť..."