Manli TV Tuner USB

Sekcia: Hardware a Drivery 17.05.2007 | 23:22
Atirage21   Návštevník
Príjemný deň prajem,
mám roblém s pojazdnením exterej TV karty cez USB rozhranie, ...ako distribuciu používam Mandrivu 2007.0
Problém je v tom, ženič, čo som na googli našiel mi nepomohlo, lebo pri zadaí príkazu :
/sbin/modprobe saa7134 card=27 tuner=28

vypísalo :
FATAL: Error inserting saa7134 (/lib/modules/2.6.17-5mdv/kernel/drivers/media/video/saa7134/saa7134.ko.gz): Unknown symbol in module, or unknown parameter (see dmesg)

dmesg | grep saa ,ked som spustil :
saa7134: Unknown parameter `radio'
saa7134: Unknown parameter `radio'
saa7134: Unknown parameter `radio'

    • Re: Manli TV Tuner USB 17.05.2007 | 23:28
      Doplnam   Návštevník

      Časť výpisu :

      [root@localhost Desktop]# dmesg
      Linux version 2.6.17-5mdv (rtp@octopus.mandriva.com) (gcc version 4.1.1 20060724 (prerelease) (4.1.1-3mdk)) #1 SMP Wed Sep 13 14:32:31 EDT 2006

      ACPI: Power Resource [PUSB] (off)
      ACPI: Power Resource [PFAN] (off)
      Linux Plug and Play Support v0.97 (c) Adam Belay
      pnp: PnP ACPI init
      pnp: PnP ACPI: found 11 devices
      PnPBIOS: Disabled


      usbcore: registered new driver usbfs
      usbcore: registered new driver hub
      USB Universal Host Controller Interface driver v3.0

      uhci_hcd 0000:00:07.2: UHCI Host Controller
      uhci_hcd 0000:00:07.2: new USB bus registered, assigned bus number 1
      uhci_hcd 0000:00:07.2: irq 5, io base 0x00001080
      usb usb1: configuration #1 chosen from 1 choice
      hub 1-0:1.0: USB hub found
      hub 1-0:1.0: 2 ports detected
      usb 1-2: new low speed USB device using uhci_hcd and address 2
      usb 1-2: configuration #1 chosen from 1 choice
      usbcore: registered new driver hiddev
      input: Genius Optical Mouse as /class/input/input1
      input: USB HID v1.10 Mouse [Genius Optical Mouse] on usb-0000:00:07.2-2
      usbcore: registered new driver usbhid
      drivers/usb/input/hid-core.c: v2.6:USB HID core driver
      usbcore: registered new driver usbmouse
      drivers/usb/input/usbmouse.c: v1.6:USB HID Boot Protocol mouse driver
      Linux video capture interface: v1.00
      saa7134: Unknown parameter `radio'
      saa7134: Unknown parameter `radio'
      saa7134: Unknown parameter `radio'
      usb 1-1: new full speed USB device using uhci_hcd and address 3
      usb 1-1: configuration #1 chosen from 1 choice
      saa7134: Unknown parameter `radio'



      • Re: Manli TV Tuner USB 17.05.2007 | 23:53
        Wasabi   Návštevník
        Skušal som tento postup :
        http://www.abclinuxu.cz/hardware/pridavne-karty/televizni-karty/phillips-chipset/much-tv-plus-manli-items-freecom...

        http://ubuntuforums.org/showpost.php?p=1086090&postcount=9


        mimochodom mam ho s podporou FM radia, a s chipom od LG

        [root@localhost Desktop]# lsusb
        Bus 001 Device 003: ID 05e3:f101 Genesys Logic, Inc.
        Bus 001 Device 002: ID 0458:003a KYE Systems Corp. (Mouse Systems)
        Bus 001 Device 001: ID 0000:0000


        odmietavý výpis:
        /sbin/modprobe saa7134 card=27 tuner=28

        vypísalo :
        FATAL: Error inserting saa7134 (/lib/modules/2.6.17-5mdv/kernel/drivers/media/video/saa7134/saa7134.ko.gz): Unknown symbol in module, or unknown parameter (see dmesg)


        mi bráni v postupe podla :

        http://gentoo-wiki.com/HARDWARE_saa7134
        • Re: Manli TV Tuner USB 18.05.2007 | 00:44
          WlaSaTy   Návštevník
          pre zaciatok by som odporucil pouzit prikaz modprobe s parametrom -v (verbose) alebo insmod, mozno sa len nejaky konfig snazi prehovorit ze ma ta karta radio i ked to u manli nezvykne byt pravda. zdvihlo vby to hodnotu zariadenia o par minci.
          • Re: Manli TV Tuner USB 18.05.2007 | 19:55
            Atirage21   Návštevník
            Dal som :
            modprobe saa7134 card=27 tuner=28 -v

            Vypísalo :
            [root@localhost Desktop]# modprobe saa7134 card=27 tuner=28 -v
            insmod /lib/modules/2.6.17-5mdv/kernel/drivers/media/video/saa7134/saa7134.ko.gz card=27 tuner=28 radio=0 card=27 tuner=28 gbuffers=4
            FATAL: Error inserting saa7134 (/lib/modules/2.6.17-5mdv/kernel/drivers/media/video/saa7134/saa7134.ko.gz): Unknown symbol in module, or unknown parameter (see dmesg)
            • Re: Manli TV Tuner USB 18.05.2007 | 19:57
              Atirage21   Návštevník
              inak je tam aj FM radio
            • Re: Manli TV Tuner USB 18.05.2007 | 23:02
              WlaSaTy   Návštevník
              to automaticke doplnenie "radio=0" bude asi problem. skus sa pozriet do hlbin /etc a najst kde to tam je. ako krompac na hladanie zakopanej truhlice s pokladom mozes pouzit nastroj grep.
              • Re: Manli TV Tuner USB 18.05.2007 | 23:12
                Atirage   Návštevník
                Posím mohol by si to skonkretizovať
                • Re: Manli TV Tuner USB 19.05.2007 | 02:03
                  WlaSaTy   Návštevník
                  grep -R /etc/* radio | grep saa7134

                  a uvidime co sa bude s tym dat spravit. mandrivu som v zivote nemal ale predpokladam ze bude obsahovat podobny autogenerator parametrov pre ovladace ako ostatne distribucie. bud je ten autogenerator mierne zle nastaveny alebo mas jadro ktore nenaslo radio na tvojej karte (ak je to zvykom u manli).
                  • Re: Manli TV Tuner USB 19.05.2007 | 02:21
                    Atirage21   Návštevník
                    [root@localhost Desktop]# grep -R /etc/* radio | grep saa7134
                    grep: /etc/drives/c/tmp/.esd/socket: Také zariadenie alebo adresa neexistuje
                    grep: /etc/drives/c/tmp/.X11-unix/X0: Také zariadenie alebo adresa neexistuje
                    grep: /etc/drives/c/tmp/.gdm_socket: Také zariadenie alebo adresa neexistuje
                    grep: /etc/drives/c/tmp/.font-unix/fs-1: Také zariadenie alebo adresa neexistuje
                    grep: /etc/drives/c/tmp/.ICE-unix/14251: Také zariadenie alebo adresa neexistuje
                    grep: /etc/drives/c/tmp/.ICE-unix/10788: Také zariadenie alebo adresa neexistuje
                    grep: /etc/drives/c/tmp/.ICE-unix/6995: Také zariadenie alebo adresa neexistuje
                    grep: /etc/drives/c/tmp/.ICE-unix/3186: Také zariadenie alebo adresa neexistuje
                    grep: /etc/ppp/resolv.conf: Adresár alebo súbor neexistuje
                    grep: radio: Adresár alebo súbor neexistuje
                    • Re: Manli TV Tuner USB 19.05.2007 | 02:37
                      WlaSaTy   Návštevník
                      boze, to co je za distribuciu ktora vopcha do /etc aj temp adresare?

                      ale nic, asi to zadratujeme inac (spinavo ale mozno to pojde):

                      sudo rmmod saa7134
                      sudo insmod /lib/modules/2.6.17-5mdv/kernel/drivers/media/video/saa7134/saa7134.ko.gz card=27 tuner=28 card=27 tuner=28 gbuffers=4


                      popripade aj s parametrom radio=1 ak je to radio pouzitelne danou verziou jadra.
                      • Re: Manli TV Tuner USB 19.05.2007 | 03:01
                        Atirage21   Návštevník
                        [root@localhost Desktop]# rmmod saa7134
                        ERROR: Module saa7134 does not exist in /proc/modules

                        [root@localhost Desktop]# insmod /lib/modules/2.6.17-5mdv/kernel/drivers/media/video/saa7134/saa7134.ko.gz card=27 tuner=28 card=27 tuner=28 gbuffers=4
                        insmod: error inserting '/lib/modules/2.6.17-5mdv/kernel/drivers/media/video/saa7134/saa7134.ko.gz': -1 Invalid module format
                        • Re: Manli TV Tuner USB 19.05.2007 | 13:59
                          WlaSaTy   Návštevník
                          aha, teraz si uz spominam preco som odisiel od mandrake. ak pustis jeden prikaz ktory pusti druhy prikaz, tak ten druhy prikaz sam nespustis (a podobne).

                          este ma napadlo znasilnenie, keby si ten modul rozgzipoval a skusil to tak.
                          • Re: Manli TV Tuner USB 19.05.2007 | 19:14
                            Atirage   Návštevník
                            No nepomohlo to, žial, ..ale dakujem za pomoc, ..snad niekto sa tiež pripoji do diskusie, kto mal už podobný problem
                            • Re: Manli TV Tuner USB 19.05.2007 | 19:47
                              Atirage21   Návštevník
                              Ktoré distro by si mi odporučal, čo by to mohlo zdeteknuť lepšie kartu, resp. kde by som vedel viac tento problem riešiť ...ale len v krajnom prípade :)
                              • Re: Manli TV Tuner USB 19.05.2007 | 19:58
                                WlaSaTy   Návštevník
                                ktore distro ja odporucat? nejake novsie alebo take na ktore su updaty zahrnajuce podporu toho kusu zeleza. alebo take, ktore ma kamarat ochotny pomoct.
                                • Re: Manli TV Tuner USB 22.05.2007 | 00:55
                                  Atirage21   Návštevník
                                  Zmenil som notebook, a už to vypada lepšie.
                                  Po zadaní : dmesg | grep saa

                                  mi vypíše len :

                                  saa7130/34: v4l2 driver version 0.2.14 loaded


                                  .. co mam skusit dalej ?
                                  • Re: Manli TV Tuner USB 22.05.2007 | 16:24
                                    WlaSaTy   Návštevník
                                    zeby program ktory je urceny na naladenie TV kanalov a sledovanie televizie? napriklad taky xawtv.
                                    • Re: Manli TV Tuner USB 22.05.2007 | 20:00
                                      Atirage21   Návštevník
                                      [root@localhost attila]# xawtv
                                      This is xawtv-3.95, running on Linux/i686 (2.6.17-5mdv)
                                      can't open /dev/video0: No such file or directory
                                      v4l-conf had some trouble, trying to continue anyway
                                      v4l2: open /dev/video0: Adresár alebo súbor neexistuje
                                      v4l2: open /dev/video0: Adresár alebo súbor neexistuje
                                      v4l: open /dev/video0: Adresár alebo súbor neexistuje
                                      no video grabber device available
                                      • Re: Manli TV Tuner USB 23.05.2007 | 00:04
                                        WlaSaTy   Návštevník
                                        to bude tym ze niekedy nestaci vymenit hardware (notebook) ak je problem zo software (ovladacom). skus tu kartu vytiahnut (usb je hotplug), pockat par sekund, zasunut ju, pockat par sekund a pozriet co pribudlo vo vypise dmesg (/var/log/messages).

                                        moze byt ze ta karta potrebuje firmware a ty ho momentalne nemas.
                                        • Re: Manli TV Tuner USB 24.05.2007 | 08:12
                                          Atirage21   Návštevník
                                          toto ma tiež ale napadlo, ...ale install cd vobec nemam, a nedarí sa mi ho sprevadzkovať ani pod Win XP. Asi to bude naozaj firmwaromm, ..lebo, ked chcem nainstalovať ovladace z netu pod win, vypise, ze nenasiel modul. ....bojim sa ci LG cip je vyhoreny, ...jediny argument proti tomu je, ze ked je dlho zapnuty, ...ja strasne usb tv tuner horuci.
                                          • Re: Manli TV Tuner USB 24.05.2007 | 15:20
                                            WlaSaTy   Návštevník
                                            no, pokial mas pokazeny tuner tak je ti firmware len na jednu vec. skus to dat do servisu ak mas na to zaruku.

                                            ps.: niekedy je potrebne pri antennom vstupe do tv tuneru napichnut kondik aby neprerazalo napetie, klasickym televizorom to nevadi ale tv kartam ...
                                            • Re: Manli TV Tuner USB 24.05.2007 | 20:31
                                              Atirage21   Návštevník
                                              hm, to som este nepocul, ale je to dobry napad :)

                                              ...ako zistim ze je pokazený ?
                                              ...svetlo je zelene na kontrolke ked ho zapnem a po 2 sekundach je cervene, ...to asi bude v ....

                                              netusim co s nim fakt je
                                              • Re: Manli TV Tuner USB 24.05.2007 | 20:47
                                                WlaSaTy   Návštevník
                                                :netusim co s nim fakt je

                                                presne od toho existuje servis. ak dany kus hardware nefunguje v inom pocitaci alebo aj inom operacnom systeme (popripade inej verzie), alebo s inou verziou ovladacov, tak je dovodne podozrenie na fyzicku nefunkcnost.

                                                ked si ho bral na inzerat, tak si si ho asi nedal predviest, ze?
                                                • Re: Manli TV Tuner USB 10.06.2007 | 12:26
                                                  Attila   Návštevník
                                                  TV TUNER je v poriadku, ...chyba je v tom, že ovladače pre túto kartu už na nete niesú zverejnené.
                                                  ...má to mať len 13 kb v .RAR
                                                  V linuxe žial somto tiež nerozbehal :( ..ale majú s tým problemy mnohý ...


                                                  http://www.tvfreak.cz/forum/archive/index.php/t-1239.html
                                                  • Re: Manli TV Tuner USB 11.06.2007 | 00:01
                                                    WlaSaTy   Návštevník
                                                    :chyba je v tom, že ovladače pre túto kartu už na nete niesú zverejnené.

                                                    Bez ovládačov je každý kus hardware len mŕtvym bezcenným kameňom. Ale nezdá sa mi že by výrobca stiahol ovládače alebo že by ich distribuoval v archíve ktorý sa nedá rozbaliť bez použitia nástroja tretej strany. Si si istý že sa jedná o ovládače pre tvoju kartu?

                                                    ps.: Neopísal si tie čísla zle? Vo výpise USB zariadení vidím myš a niečo čo nepozná ani google (05e3:f101).
                                                    • Re: Manli TV Tuner USB 11.06.2007 | 21:42
                                                      Attila   Návštevník
                                                      áno, jedná, ....skúšal som ovladače aj cez Agem zohnať, ale nemajú ani na sklade jediný kus , odkial by som si skopiroval driveri , ale boli celkom až neobvykle ochotný
                                                      • Re: Manli TV Tuner USB 12.07.2007 | 20:48
                                                        Attila   Návštevník
                                                        Po otvorení tohoto USB TV boxu som našiel seriove číslo LG chipsetu :

                                                        TPI8PSB12P 211251312
                                                        • Re: Manli TV Tuner USB 12.07.2007 | 21:08
                                                          Attila   Návštevník
                                                          http://www.voodoo.bg/categories/356/products/2212
                                                        • Re: Manli TV Tuner USB 15.07.2007 | 15:44
                                                          Atirage21   Návštevník
                                                          http://www.manli.com/productsDetail.asp?nID=7&categorys=36&id=55&lang=en


                                                          Asi ho predám niekomu, kto má už takýto kus, a nemá tým pádom zohnať oladače a predať ho za drahšie :( ..predám ho za 500 SK