ASUS M2N-E - prekompilovany kernel = nefunkcny ethernet kontroler

Sekcia: Hardware a Drivery 22.05.2007 | 13:44
callus   Návštevník
Distribucia gentoo 2006.1 + doska ASUS M2N-E

prekopiloval som kernel 2.6.20 gentoo r7 s nastaveniami pre netfilter
a jasne ze aj pre forcedeth.V .config mam CONFIG_FORCEDETH=m
a po nabootovani kernelu mi dmesg hlasi najdenie eth0 :
eth0: forcedeth.c: subsystem: 01043:8239 bound to 0000:00:08.0

lspci :
00:08.0 Bridge: nVidia Corporation MCP55 Ethernet (rev a2)

ale ifconfig eth0 <IPaddress> vypise ze zariadenie nieje najdene nieco ako SIOCSIFADDR: zariadenie nenajdene.

Co som zabudol pridat pri nastaveniach kernelu ? Vie mi niekto nieco poradit ?
    • Re: ASUS M2N-E - prekompilovany kernel = nefunkcny ethernet kontroler 22.05.2007 | 15:58
      Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
      ja som dal ten driver priamo do jadra a nie ako modul a ide mi to. neviem preco mam taky divny pocit, ze pri starte ten modul musi natiahnut udev, nestaci obycajny modprobe(pripadne /etc/modules.auto....). ale to je len domnienka, skus to hodit najprv priamo do jadra a skusit, ci to ide tak
      • Re: ASUS M2N-E - prekompilovany kernel = nefunkcny ethernet kontroler 22.05.2007 | 18:10
        Avatar callus Fedora, Gentoo  Používateľ
        Niekde som cital ze ak je driver prikompilovany a zaroven ak existuje aj ako modul moze to sposobit problemy. OK skusim to, napisem.

        Preco v dmesg je spravne najdene eth0 a potom neide ???

        Este jedna vec mi neide do hlavy preco ovladac forcedeth je medzi ethernet kartami 10 az 100 Mb ked ide o sietovku 1 Gb. Len medzi 1G tam force nieje.
        • Re: ASUS M2N-E - prekompilovany kernel = nefunkcny ethernet kontroler 23.05.2007 | 13:34
          Avatar callus Fedora, Gentoo  Používateľ
          Vyriesene,
          Ak to niekoho zaujima, tak tam bolo viac problemov. Jednak hardwerovych = musel som resetnut bios prepinacom na doske. Sietovka zacala fungovat. Druha vec bola potom pridelovanie udev zariadeni.
          Ako sa oznacuje diskusia za vyriesenu ?