pomóc: pokazena tabulka oddielov a jej zaloha na jednom z tych oddielov

Sekcia: Ostatné 22.05.2007 | 13:53
Grawp   Návštevník
Mam big problem: skusal som pouzit grafickeho instalatera u Gentoo 2007.0 (pred tym nez ho pojdem nainstalovat rucne) a jak som sa hral s particiami tak ono to hned zapisovalo na disk - je to *ebnute.
No a skoncil som z vymazanym lvm2 oddielom, dalsim ext3 oddielom a zvacsenym boot oddielom (dufam ze pisalo iba na zacatok oddielu alebo len do MBR bo ak mi to zasiahlo aj do zaciatku lvm2 tak ma trafi slak).

bolo tam openSUSE 10.2, tak som vyskusal opravit to cez instalacne DVD ale hladanie odstranenych oddielov neprebehlo dobre tak som to radsej zrusil.

no a na jednom ext3 oddieli (mimo lvm2) mam zalohu boot particie a zalohovane cele MBR, jak to mozem odtial dostat?

system vyzeral asi takto:
1. 70-80MB ext3 (pouzivane ako /boot)
2. 60GB lvm2 -> 58GB /
-> 2 GB swap
3. 60 ext3 - tu su tie zálohy pre 1. particiu a MBR (dva súbory)

a teraz vyzera asi nak takto:
1. 130 MB ext3 (a nevem co je tam - bál som sa to mountnut aby mi nezapisalo ece neco na ten disk (viem ze sa da pouzit -- ro ale to ma napadlo len teraz))

vie mi niekdo pomoct jak ziskat tie dva subory?
a ece otazocka: nevem ci mi formatovalo tu novovznikknutu particiu a ak ano tak kde ma ext3 casti v ktorych su zapisane veci ako kde je ktory subor atd..? Aku mam sancu ze aj ked formatovanie nahodou robilo ze nezapisalo neco aj dalej ako za naky 70 megabyte?
    • Re: pomóc: pokazena tabulka oddielov a jej zaloha na jednom z tych oddielov 22.05.2007 | 15:38
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      Naformatovat sa to urcite nestihlo. Mne vzdy v prusere pomohol TestDisk.