problem s instalaciou FC3 - nebootuje mi CDROMka

Sekcia: Ostatné 28.04.2005 | 23:31
smejo   Návštevník
Prosim vas o pomoc co mam robit ak mi nechce CDROMka bootovat instalacne cd-cko. Pouzivam distribuciu Fedora, tento problem mam od verzie FC2, pri predchadzajucich verziach tento problem nebol lebo sa dal vyriesit pomocou vytvorenia bootovaciej diskety - stacilo preniest cez prikaz dd (resp. rawrite pod dosom) instalacny obraz bootdisk.img na disketu. Dnes podobna moznost existuje napr. pre obraz na USB kluc (cca 6MB) ale nie pre FDD, podotykam ze USB kluc nemam :(. Vie mi prosim niekto pomoct ?
    • Re: problem s instalaciou FC3 - nebootuje mi CDROM 28.04.2005 | 17:45
      Petr   Návštevník
      Stejně jsem to měl u Auroxu Azurit. Tak jsem si naivně myslel že instalační DVD nakopíruju na HDD stejně jako jsem to udělal se SuSE 9.2 a nešlo to nainstalovat ani z toho HDD. Přitom SuSE jsem tak nainstaloval bez problémů.
    • Re: problem s instalaciou FC3 - nebootuje mi CDROM 28.04.2005 | 19:35
      peter golis   Návštevník
      kedysi sa to dalo aj obist cez loadlin.exe
    • Re: problem s instalaciou FC3 - nebootuje mi CDROM 28.04.2005 | 23:24
      Petr   Návštevník
      Nevím, zkoušel jsem všecko možné a Aurox tvrdil že nemám žádný pevný disk.
      • Re: Re: problem s instalaciou FC3 - nebootuje mi C 28.04.2005 | 23:31
        Petr   Návštevník
        Zvláštní je že to šlo bez problémů u toho SuSE a Aurox si s tím ani nevrznul. Přitom bych předpokládal že by to mělo jít udělat u obou dister stejně. Když už prodávají časopisy s linuxem, tak by mělo někoho napadnout, že asi všichni lidé nemají DVD mechaniky. Nevím proč je problém dát na to DVD do nějakého adresáře jen iso obrazy instalačních CD. To by už u nějakého kamaráda vypálit šlo, pokud on má DVD palírnu a to se dá najít vždycky někdo. Nebo by měli dávat k časákům DVD mechaniky.