(K)Ubuntu pada

Sekcia: Hardware a Drivery 27.05.2007 | 23:35
Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
ahoj, mam taky problemik s CPUckom, aspon myslim ze je to s nim...

mam nahodene kubuntu 6.06 32bit a dost casto sa mi stava ze ho mam vytazene na 100% bez zjavnej priciny, to by az tak nevadilo. No ked som mal vyssiu verziu 7.04 ci uz ubuntu, alebo kubuntu cely system mi isiel neuveritelne pomaly a sem tam sa stalo ze sa mi uplne zakusol a pomohol len tvrdy restart.

neviem cim je to sposobene, nemate niekto s tymto skusenosti? Je to dost neprijemne.

Moja konfiguracia:

celeron D 3,2 GHz 64bit
povodny chladic meneny za katana 2 (ale robilo to iste aj so starym)
2x512 mb ram zapojene ako dual (DDR1, 400Mhz, Kingston)
SATA1 Hitachi HDD 320 GB
MB ASUS P5GPL-X SE
Grafika ASUS Nvidia EN7300GS
DVD RW LG (neviem presny typ)
+ nejake periferie ako 21 crt monitor eizo flexscan 764-t, canon scanner, epson tlaciaren, bezdr. USB mys logitech, multimed. klavesnica logitech, 5.1 repro logitech, ale to asi nema s tymto nic do cinenia.

System mam nainstalovany iba ako single boot na oddelenej particii od dat. SWAP mam 2 Gb.

podobne haluze mi to robilo na starom kompe, kde som zistil ze mam zlu ramku, tak som si dal testovat tuto pomocou live CD, ale javi sa v pohode.

Dakujem za podnety
git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • Re: (K)Ubuntu pada 27.05.2007 | 23:52
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      vytazuje ti to nejaky konkretny proces ? (pozri v KDE stlacenim CTRL+ATL+ESC, pripadne htop (top) v konzole)
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
      • Re: (K)Ubuntu pada 28.05.2007 | 00:12
        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
        ked si dam KDE strazcu systemu, tak sa mi tam zjavuju a hned miznu rozne procesy, ktore v stlpci user maju hodnotu 100% v asi 5s intervaloch. Nestiham postrehnut presne nazvy tych procesov, ale jedna sa zakazdym o iny.

        ale bojim sa ze to bude mat asi nieco do cinenia s hardwerom, kedze vyssie ubuntu mi robia hovadiny a su nestabilne. Neexistuje nejaky nastroj na kompletne otestovanie spravnej funkcnosti HW, aby som aspon zistil ze ci mam nieco chybne v nom a ked ano tak co?
        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
        • Re: (K)Ubuntu pada 29.05.2007 | 10:40
          Avatar native Fedora 11, FreeBSD  Používateľ
          Podobny problem som mal i ja. Niekedy mrzol, no mne skor padali aplikacie. Preto som presiel na ubuntu. odvtedy nemam akekolvek problemy.
          • Re: (K)Ubuntu pada 05.06.2007 | 22:43
            somar   Návštevník
            zeby sme tu nasli prvu zmienku o viroch na linuxo ako podla Kasperskeho? :-D lol
        • Re: (K)Ubuntu pada 05.06.2007 | 23:27
          duBeN   Návštevník
          http://www.root.cz/clanky/stresujte-svuj-system-distribuci-stresslinux/
          • Re: (K)Ubuntu pada 06.06.2007 | 11:08
            Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
            a co takto usporiadat si procesy podla mena (aby sa neprehadzovali) a killnut ten co vytazuje na 100% cpu ??? (ak nemas prava, nainstaluj si htop (sudo apt-get install htop), spusti ho v konzole (sudo htop) a kiluj co chces :). je to take pekne textove udelatko kde sa presuvas sipkami hore a dolu v procesoch. F9 je kill, signal vyber "9 SIGKILL" )
            lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk