sk klavesnica

Sekcia: Konfigurácia 30.05.2007 | 17:06
Michal   Návštevník
pouzivam ubuntu linux, vsetko je v poriadku, ale mam mensi problem s klavesnicou, mam ju nastavenu klasicky ako slovensku, vsetko funguje ako ma, ale dost mi vadi ze je nastavena ako qwerty, ja som zvyknuty na qwertz, no a bohuzial v nastaveni klasvesnice sa to neda zmenit, existuje na nejaky upgrade?
    • Re: sk klavesnica 30.05.2007 | 17:50
      radzimko   Návštevník
      no ak sa nemylim volba klavesnice a tak isto aj volba qwerty a qwertz bolo hned pri instalacii:-) no neviem ci sa to da niekde nastavit:-) a malo by to byt system=predvolby=klavesnica a tam klikni na pridat a vyber si slovak a qwertz...prajem pekny den
    • Re: sk klavesnica 30.05.2007 | 18:03
      xxxx   Návštevník
      ak to nenajdes v systemovych predvolbach (co pochybujem, ale kto vie...), nazri do /etc... nie som si isty, ale myslim, ze v parametroch pre spravcu plochy je mozne nastavit aj klavesnicu...
      • Re: sk klavesnica 30.05.2007 | 18:21
        Michal   Návštevník
        nie, pri instalacii bola moznost jedine qwerty, aj mne sa to zdalo divne (ubuntu 6.06), tak sa este pozriem do etc, vdaka zatial...
    • Re: sk klavesnica 30.05.2007 | 18:34
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      klikni pravym tlacidlom hore na ikonku klavesnice a tam si to zmenis. Ak to tam nemas, tak si to pridaj pravym klikom na panel a Add to panel - tam vyber ikonku pre zobrazovanie aktualnej klavesnice.
      • Re: sk klavesnica 30.05.2007 | 18:55
        Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
        ahoj ... v slovenčine je to Systém -> Predvoľby -> Klávesnica -> (karta) Layouts tam si daj pridať klávesnicu a nájdi si takú čo má qwertz ... ;) snáď ti to helfne
        ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
    • Re: sk klavesnica 30.05.2007 | 20:19
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      setxkbmap sk
    • Re: sk klavesnica 31.05.2007 | 00:03
      --   Návštevník
      v subore /etc/X11/xorg.conf zakomentuj riadok

      Option "XkbVariant" "qwerty"

      cize tak aby sa zacinal znakom #:

      # Option "XkbVariant" "qwerty"

      porestarte X uz budes mat qwertz klavesnicu
    • Re: sk klavesnica 31.05.2007 | 23:54
      Michal   Návštevník
      Aaaa, akurat co som si hanbu urobil, jasne, v predvolbach bola aj qwertz klavesnica len ma to zmiatlo, lebo bola oznacena len ako slovenska, co bola aj pri instalacke a nakoniec to bola qwerty... Tak som skusil aj tak, a voala mam qwertz klavesnicu... Dufam ze podobnym "trapnostiam" sa uz vyhnem :-) Inak vdaka pani...