divx, xvid

Sekcia: Ostatné 02.05.2005 | 00:10
d   Návštevník
Ako mam nainstalovat kodeky pre divx a xvid??? stiahol som ich zo stranky a rad by som ich pridal ku XINE. dakujem
    • Re: divx, xvid 30.04.2005 | 14:58
      ScoRpio   Návštevník
      Z kade si sťahoval ? a su to .rpm alebo .tar.gz ?
      • Re: Re: divx, xvid 30.04.2005 | 15:00
        d   Návštevník
        tar. bz2 rozbalil som ich, cd xvid, ./configure, make ...ERROR. no such a file or directory?? nechapem lebo prikaz ./configure prebehol spravne
        • Re: Re: Re: divx, xvid 30.04.2005 | 17:23
          peter golis   Návštevník
          a nieco ine tam nebolo popritom? nezda sa mi zeby nebola nainstalovana utilita make.
          • Re: Re: Re: Re: divx, xvid 01.05.2005 | 15:15
            d   Návštevník
            neviete niekto link na divx,xvid prehravac/kodek ale ako balicek rpm????
    • Re: divx, xvid 01.05.2005 | 21:21
      lukipuki   Návštevník
      Skúšal si to video vôbec prehrať? Ešte som nevidel Linux, ktorý by nevedel prehrať DivX hneď po inštalácii prehrávača. Mplayer a aj Xine to majú poriešené tuším cez ffmpeg. Túto knižnicu už určite máš nainštalovanú.
      • Re: Re: divx, xvid 01.05.2005 | 21:32
        d   Návštevník
        ano skusal som prehrat asi 50 .avi suborou a vzdy mi napisalo ze chyba kodek :P. mam nainstalovany XINE 1.01, XINE UI (komplet soft z tejto stranky) http://cambuca.ldhs.cetuc.puc-rio.br/xine/ ako to mam hergot rozchodit??? p.S: ked som skusobne nahodil MDK 10.1 tak mi to prehravalo bez problemov...mam suse 9.2
        • Re: Re: Re: divx, xvid 02.05.2005 | 00:04
          lukipuki   Návštevník
          To bude asi problém tých rpm. Skúšal si to nainštalovať rovno zo SuSe? Teda z CD alebo nejakého SuSe zdroja. Toto je asi problém RPM, lebo tuším SuSe má iný formát balíčkov. Takéto problémy nemáš s Gentoo, Debianom (Ubuntu), Slackwarom ... ale to len tak naokraj.
          • Re: Re: Re: Re: divx, xvid 02.05.2005 | 00:10
            d   Návštevník
            no ono to je zo suse ftpcka.... na cd je len xine 1.0. ale iny format prahrava(vratane dvd) okej.. jedine co mi nejde su divx a xvid formaty