co nainstalovat skor?? LINUX alebo WIN??

Sekcia: Ostatné 09.05.2005 | 19:17
fue   Návštevník
dakujem za odporucanie k teme...
    • Re: co nainstalovat skor?? LINUX alebo WIN?? 01.05.2005 | 15:58
      L3Go   Návštevník
      win
    • Re: co nainstalovat skor?? LINUX alebo WIN?? 01.05.2005 | 17:51
      m0d0r   Návštevník
      win ;)
    • Re: co nainstalovat skor?? LINUX alebo WIN?? 01.05.2005 | 20:34
      Toudy   Návštevník
      To tupsie.. Cize WIN.. ;o)
      • Re: Re: co nainstalovat skor?? LINUX alebo WIN?? 01.05.2005 | 20:48
        Avatar Bzuk Mandriva 2006  Používateľ
        Proč myslíš že jsou winy tupější než linux? Mě to totiž připadá oboje nějak na stejné úrovni.
        • Re: Re: Re: co nainstalovat skor?? LINUX alebo WIN 01.05.2005 | 22:36
          Toudy   Návštevník
          No, takze.. Budem opisovat XP aby niekto nepovedal ze 2000 je stara: - chce sidlit len na hda, cize na prvom disku - prepise MBR bez opytania - potrebuje z neviem akych dovodov 8MB volneho (rozumej bez fs) miesta na disku.. Ked neni, tak nenabootuje.. - stalo sa mi ze nerozoznal particiu bez fs od reisera a tak som prisiel o reiserovu particiu.. No, mne by to stacilo..
          • Re: Re: Re: Re: co nainstalovat skor?? LINUX alebo 01.05.2005 | 22:51
            Avatar Bzuk Mandriva 2006  Používateľ
            No dobře, stále ale nevím proč by měly winy být horší než linux? To co jsi napsal nemůže normálního člověka přesvědčit. Například nebereš v úvahu že i ty XPéčka už nejsou právě nejmladší a že MS není povinen respektovat linuxové souborové systémy. Nebo myslíš že je to Billova povinnost? Já jsem si jistý tím že ne. Mě zase připadá mnoho věcí v linuxu daleko nedomyšlenějších než jak je známe z woken a taky to nekomentuju při kdejaké příležitosti. Mohlo by se začít s dohady o tom kde se snadněji instalují programy, kde má větší logiku ovládání systému, jestli v Kde nebo ve wokenních ovládacích panelech a tak by se dalo jít do nesmyslných hádek dál a dál a to přece nemá žádný význam.
            • Re: Re: Re: Re: Re: co nainstalovat skor?? LINUX a 03.05.2005 | 23:09
              Toudy   Návštevník
              Takze, kde sa najlahsie instaluju veci? Skusim porovnat neporovnatelne.. Windoze a Linux, v mojom pripade to bude Gentoo.. ;o) WINDOZE: - musim poznat nazov aplikacie ktoru chcem nainstalovat - ak ten vyrobca nie je znamy tak si musim stranku vygooglit - stiahnut softver, pravdaze iba legalny (ak nie tak by to bolo o DOST dlhsie) - spustit instalaciu - SETUP.EXE (klasika), NEXT, NEXT, NEXT, ACCEPT (I AGREE), NEXT, NEXT, FINISH - hotovo.. ;o) GENTOO: - otvorit konzolu (term), podotykam, ze NEMUSIS len tukat prikazy! Mozes pouzit aj jedno z mnoha klikatok na instalovanie.. - spustit prikaz: "emerge " - pockat (niekedy dlhsie, ale to sa da vyriesit binarnym balickom) - spustit - hotovo Co na to hovoris? ;o) No dobře, stále ale nevím proč by měly winy být horší než linux? Nehovorim, ze su horsie.. Hovorim, ze su IMHO tupsie, pretoze v niektorych veciach, tak ako Linux, dokaze narobit vela problemov.. Například nebereš v úvahu že i ty XPéčka už nejsou právě nejmladší a že MS není povinen respektovat linuxové souborové systémy. Oki, beriem.. MS nemusi podporovat vsetky fs, ktore existuju.. Ale mohol by aspon najzakladnejsie - ext2(3), reiser.. Nic viac, nic menej! A ze XP nie su najmladsie.. No, myslis si ze pri Longhorne sa nieco zmeni?
        • Re: Re: Re: co nainstalovat skor?? LINUX alebo WIN 01.05.2005 | 22:48
          peter golis   Návštevník
          no, neviem ci je pre ostatnych znakom stupidity ze sa da nainstalovat iba na prvy logicky disk prveho fyzickeho disku, ale pre mna ano,
        • Re: Re: Re: co nainstalovat skor?? LINUX alebo WIN 09.05.2005 | 19:17
          tux   Návštevník
          podla coho sudis? ja sudim lin ako lepsi uz len podla toho ze si mozem upravit kernel ako chcem , mam sirsie moznosti optimalizacie na moj hardware co podstatne zvysuje vykon a aj bepecnost (menej kodu, menej bugov :) ). to ti microsoft neda:). a pokial hladas nieco fakt bezpecne tak openBSD :) (alebo freeBSD, BSD vseobecne :) )
      • Re: Re: co nainstalovat skor?? LINUX alebo WIN?? 01.05.2005 | 20:48
        d   Návštevník
        ale kludne skus nahodit prvy linux....uvidis co sa stane ;), zistis preco linuxaci maju tak radi win :)
    • Re: co nainstalovat skor?? LINUX alebo WIN?? 02.05.2005 | 02:07
      Avatar fue suse  Používateľ
      ok.. ale co ked mam nainstalovane WinXP na RAID0 (nechal som si 50 GB nealokovaneho miesta na Linux.. takze to je v poho), ale ako donutim Linux akceptovat tento RAID???? este som to neskusal, mozno mi poviete, ze je to v poriadku, ale obavam sa presne niecoho takeho akoze sa mi nainstaluje iba na jeden disk a potom stratim vsetky data a to by som nerad... za vase postrehy dakujem
      • Re: Re: co nainstalovat skor?? LINUX alebo WIN?? 02.05.2005 | 13:07
        a2m   Návštevník
        je to v poho...bootnes linux z CD...a tych 50GB si zmenis na linux partition..aj nejaky linux swap,a potom ti da moznost pocas instalacie zahrnut do boot tabulky (LILO) aj iny operacny system-okna
      • Re: Re: co nainstalovat skor?? LINUX alebo WIN?? 02.05.2005 | 14:27
        peter golis   Návštevník
        to zalezi od toho ci je to HW alebo software raid.
        • Re: Re: Re: co nainstalovat skor?? LINUX alebo WIN 02.05.2005 | 16:32
          fue   Návštevník
          mam HW raid integrovany na maticnej MSI K8N SLI PLATINUM.. ked dam instalaciu (uz mam nainstalovany Win XP na RAID0), tak instalator Linuxu nevidi tu particiu a vypise mi nieco v zmysle, ze nezistil akukolvek particiu (teda zistil, ale nevie ju rozoznat) a ponukne mi nainstalovat cely Linux "nacisto", tj. vidim oba svoje disky a /dev/sbd1 ~/sbd2 samostatne.. pls. help. stop.
          • Re: Re: Re: Re: co nainstalovat skor?? LINUX alebo 03.05.2005 | 17:56
            peter golis   Návštevník
            hw raid na tej doske? no ja neviem, ale software raid je nieco ine ako hardware raid. aka bola otazka?
          • Re: Re: Re: Re: co nainstalovat skor?? LINUX alebo 04.05.2005 | 00:30
            fanto   Návštevník
            V skutocnosti su na maticnych doskach "HW RAIDy" (vynimkou su chipsety od Adaptecu). Pokial chces mat skutocny HW RAID, tak si kup RAID radic napr. od Adaptecu, inak to budes musiet vyriesit cez SW RAID (mdadm, raidtools, ...). Ja som mal 2 dosky s RAID chipsetom, ale problemom bolo aj zinicializovat ho.. nakoniec som to vyriesil SW RAIDom.
            • Re: Re: Re: Re: Re: co nainstalovat skor?? LINUX a 04.05.2005 | 20:11
              peter golis   Návštevník
              >v skutocnosti su na maticnych doskach hw raidy preklep, alebo isli komponenty na hw raid pre raid3, 4, alebo 5 tak s cenou dole ze sa raid 0,1 rozdava zadarmo?
    • Re: co nainstalovat skor?? LINUX alebo WIN?? 05.05.2005 | 00:43
      ice   Návštevník
      Je to 5,ale ja som dal prvy windows.
      • Re: Re: co nainstalovat skor?? LINUX alebo WIN?? 05.05.2005 | 11:48
        d   Návštevník
        no velmi 5 to nie je, lebo aj linux nainstalujes ado Hhda1, tak ti to windows bez opytania premaze a nastavi ako C: :) a urcite ti zmaze lilo/grub to na tuty (vlastna skusenost :()
        • Re: Re: Re: co nainstalovat skor?? LINUX alebo WIN 05.05.2005 | 17:38
          peter golis   Návštevník
          a este z oblubou zvykne poprehadzovat poradie particii.