instalacia ati ovladaca cez pomaly net - ano, ci nie

Sekcia: Konfigurácia 17.06.2007 | 17:03
xxxx   Návštevník
dobry, chcem sa spytat na nazor skusenejsich, ci sa mi oplati vobec sa pokusat instalovat do kubu ff ati ovladac cez pomaly net (t.j. dial up max. 56kb/sec). zatial fungujem s open source ovladacom, ale rad by som skusil original driver... (kupu dvd Stana Hofereka si setrim na neskor - ak tam ma aj ovladace)... dik
    • Re: instalacia ati ovladaca cez pomaly net - ano, ci nie 17.06.2007 | 18:27
      Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
      a co ti brani dat to stahovat v noci?
    • Re: instalacia ati ovladaca cez pomaly net - ano, ci nie 17.06.2007 | 18:56
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Ja mam tiez dialup. Original driver je pomerne maly .. nie je problem stiahnut. Ci sa oplati neviem .. ati uz davno nemam ale ked som od ati odchadzal tak bolo dost tazke rozbehat original driver preto som vzdy pouzival dri. Okrem toho dri bezalo omnoho stabilnejsie, s fglrx som mal problemy napriklad so zobrazenim tv.
    • Re: instalacia ati ovladaca cez pomaly net - ano, ci nie 17.06.2007 | 19:20
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Koľko musíš ťahať, že sa bojíš? Ja šľapem už nejaký čas na GPRS, viac ako 39 kb/s nejdem, stiahnem v prepočte nejakých 18 MB/hod, aj to nie stále. Keď skúšam nové distrá, ťahám bežne 100-150 MB dát (distrá mi ťahá známy).
      • Re: instalacia ati ovladaca cez pomaly net - ano, ci nie 17.06.2007 | 19:23
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
        no keby sa pri dialupe neplatilo za cas ...
        • Re: instalacia ati ovladaca cez pomaly net - ano, ci nie 17.06.2007 | 19:28
          ---   Návštevník
          no to sa teda nemusi platit za cas , existuje "produkt" pri ktorom je to pausalne platene v istom case v ramci dna + vikendy a sviatky
          • Re: instalacia ati ovladaca cez pomaly net - ano, ci nie 17.06.2007 | 20:13
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
            Existoval, uz dost dlho sa neda objednat, maju ho len ti, ktori si objednavali net vtedy ked tato akcia bola (napr. ja).
        • Re: instalacia ati ovladaca cez pomaly net - ano, ci nie 17.06.2007 | 19:51
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          Rodinný internet?
    • Re: instalacia ati ovladaca cez pomaly net - ano, ci nie 17.06.2007 | 19:54
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      co tak do buducna prejst na ineho ISP ?? Napr. net od Pi-com...foringe? =D
    • Re: instalacia ati ovladaca cez pomaly net - ano, ci nie 17.06.2007 | 20:35
      xxxx   Návštevník
      neslo mi ani tak o peniaze (za spojenie), ako skor o nestabilitu
      mojho spojenia... (ked sa niekedy odhodlam tahat 3 MB, tak 2-3 krat resetujem
      spojenie a dotahujem zvysok) ale ked pisete, ze to nie su tucne baliky, tak
      to asi skusim (najprv asi pokusne na live)... dik...
      • Re: instalacia ati ovladaca cez pomaly net - ano, ci nie 17.06.2007 | 20:54
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
        Odporucam
        wget -c "adresa"
        . Po pade spojenia staci znovu spustit ten isty prikaz a pokracuje od miesta padu.
        Este to hodit do neakeho while true a pouzit nieco co dokaze automaticky vytacat po strate spojenia (napr kppp) a moze sa to tahat trebarz aj v noci aj s extremne nestabilnym pripojenim.
        • Re: instalacia ati ovladaca cez pomaly net - ano, ci nie 17.06.2007 | 22:19
          xxxx   Návštevník
          dik... - este otazocka bokom - original ovladac chcem instalovat koli rozchodeniu 3D akcel. - ked som mal ale nahodene suse10.0 (s tou istou kartou), tak mi 3d akceleracia slapala v pohode aj open-source ovladacom... moja otazka teda znie, ci a ako je mozne v kubu ff rozchodit 3d akcel. s open-source ovladacom... (pred casom som sa tu na to pytal, a bola mi doporucena instalacia orig. driveru, ale neda mi to, ked v suse to slapalo - sorry, ze sa znova pytam na to iste)... dik
          • Re: instalacia ati ovladaca cez pomaly net - ano, ci nie 17.06.2007 | 22:30
            ---   Návštevník
            kludne sa pytaj aj 300 krat
            pouzi navod
          • Re: instalacia ati ovladaca cez pomaly net - ano, ci nie 17.06.2007 | 22:35
            WlaSaTy   Návštevník
            :ci a ako je mozne v kubu ff rozchodit 3d akcel. s open-source ovladacom...

            ci je mozne? ano, ale zavisi od toho ci podporuje tvoju graficku kartu.

            ja som si to nahodil a ide to relativne ok.moc som od toho neocakaval, 3d desktop nepouzivam a hry ma nelakaju. to ze mam ine distro na inej architekture hra mensiu rolu ako to ze mam radeon 9200. otazkou je ci by sa neoplatilo pockat kedze sa jak pre nvidiu tak aj pre ati zacinaju vytvarat nove opensource ovladace. no ale kto by cakal niekolko mesiacov :)

            ako je to mozne? skus sa pozriet do balickov ci nemas nejake baliky zvane ati alebo radeon s popisom opensource drivers. moja distro sa netvari ako deb based :(
          • Re: instalacia ati ovladaca cez pomaly net - ano, ci nie 18.06.2007 | 01:00
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
            Neviem či velikáni ako napríklad openSUSE alebo SuSE ala Novell si opatchujú aj drivery grafických kariet, či je to vôbec možné (nie som programátor). Zhruba pred dvomi rokmi mi šlo narozdiel od iných distier v SuSE napr. rozbehať pod Wine hry, ktoré sa mi nedarí rozbehať ani teraz.
        • Re: instalacia ati ovladaca cez pomaly net - ano, ci nie 18.06.2007 | 01:07
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          Však miesto wget -c link stačí použiť ako frontend nejaký dowloader manager, preferujem D4X. Aj keď wget s daným parametrom nadväzuje na stiahnutý súbor a prerušené spojenie rovnako.
    • Re: instalacia ati ovladaca cez pomaly net - ano, ci nie 18.06.2007 | 01:18
      xxxx   Návštevník
      vdaka, pani, super... :o)