PCLinuxOS

Sekcia: Konfigurácia 17.06.2007 | 23:07
Lolo   Návštevník
Dal som si PCLinuxOS pretoze je vraj jednoduchy. Celkom sa mi paci. Ma dobre usporiadane polozky v KDE. Len to ze ako v kazdom linuxe aj v tomto mi nieco nefunguje :-( V tomto mi nefunguje zmena rozlisenia. Pouzivam LCD, default je tam 1024*768 to mi plochu zobrazuje este dobre ale aj tak v menu lcd mam tam ine rozlisenie (nejaka nekompatibilita? proste lcd zobrazuje inu hodnotu ako je nastavena v KDE) no a ked prepnem na 1280*1024 tak plocha je uz len vykreslena polovyne ciarami a somarinami. Pomoze preinstalovat ovladace na grafiku? Mam ATI 9600, ked hej ako mam ich preinstalovat?
    • Re: PCLinuxOS 17.06.2007 | 23:21
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Na instalaciu ovladacov staci nainstalovat balicek s hlavickami jadra (kernel-source, kernel-headers alebo nieco podobne). Potom zo stranok ATI stiahnut driver a ako root ho spustit, ostatne zariadi sprievodca.
    • Re: PCLinuxOS 17.06.2007 | 23:48
      Lolo   Návštevník
      Funguje v tomto linuxe nieco ako Update vo Windowse? Hlavne na kriticke zaplaty. A zaujimalo by ma kde mi zmizli tlacidla restartovat pocitac a vypnut z ponuky ako je ukoncit sedenie lebo je tam uz len jedno tlacidlo ale boli tam nechapem. Dalej by ma zaujimali prikazy restart a vypnut aky maju tvar v linuxovej v konzole
      • Re: PCLinuxOS 17.06.2007 | 23:53
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
        na restart je prikaz reboot a na vypnutie je poweroff. Aktualizovat sa da linux bez problemov, vacsinou 1-2 prikazmi, nie som pouzivatelom PCLinuxOS, takze netusim ako, urcite sa najde niekto kto to bude vediet. Co sa tyka tlacitiek tie v kde funguju dost divne ... ak je pouzite kdm tak su pristupne vsetky, ak je gdm alebo nieco ine tak len odhlasit.
        • Re: PCLinuxOS 18.06.2007 | 00:09
          Lolo   Návštevník
          hmmm, co je to kdm a gdm, nac to hlavne je, a ako to hlavne prepnem xi
          • Re: PCLinuxOS 18.06.2007 | 00:54
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
            KDM - KDE, GDM - GNOME, XDM - XFCE,,, Jednoducho povedané je to grafické prihlásenie do daného desktopu,,,
            • Re: PCLinuxOS 18.06.2007 | 14:55
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              veru nie... XFCE pouziva tiez GDM rovnako ako gnome...

              a este je WDM pre Wmaker...
              • Re: PCLinuxOS 18.06.2007 | 15:15
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                XFCE nepoužívam, netušil som že využíva GDM ako GNOME. Aj keď je to na druhej strane logické, keďže oba desktopy sú postavené na GTK.
    • Re: PCLinuxOS 18.06.2007 | 11:38
      Lolo   Návštevník
      Naistaloval som ati ovladace a na konci sa zjavila hlaska ze mam ulozit x config konfiguracnu zlozku, no ale ako ju ulozim a kde ju najdem??? a potom mam spustit ati cofig z pikazoveho riadka no ale tiez neviem kde ho potom hladat ... hmmm?
      • Re: PCLinuxOS 18.06.2007 | 11:55
        Lolo   Návštevník
        uz som nasiel na ati stranke spustenie toho ati config

        Launch the Terminal Application/Window and run /usr/X11R6/bin/aticonfig --initial to configure the driver.

        este mi treba ulozit ten X Window configuration file
        • Re: PCLinuxOS 18.06.2007 | 18:31
          Lolo   Návštevník
          to tu nikto neinstaloval ati driver ??? https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/linux/linux_8.37.6-inst.html potrebujem uz len zistit ako sa ulozi ten x window configuration file je to potrebne po naistalovani driverov, ziada to v poslednej tabulke na prilozeneom linku
          • Re: PCLinuxOS 18.06.2007 | 20:04
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
            Standardne treba ulozit do /etc/X11/xorg.conf