Modem pod Debian Etch

Sekcia: Hardware a Drivery 23.06.2007 | 18:39
etch :-)   Návštevník
Ahojte,
s Debianom pracujem bez vacsich problemov ale jeden problem je - modem.
Mam Lucent Win modem a KPPP mi ho neviem najst,neviete o nejakych ovladacoch pre tento modem?

    • Re: Modem pod Debian Etch 23.06.2007 | 18:53
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      KPPP mi ho neviem najst
      KPPP je len frontend pre ppp, so samotným hardware nemá nič spoločného.

      Ale teraz k riešeniu samotného problému:
      Odporúčam sa poobzerať na adrese http://www.linmodems.org/. Skript scanModem by mal správne určiť o aký typ modemu ide a aké moduly jadra treba zaviesť, prípadne aké a odkiaľ zakúpiť ovládače.
      • Re: Modem pod Debian Etch 23.06.2007 | 19:00
        skywaker   Návštevník
        raz som mal 56kb modem Lucent a ten slapal bez problemov.. KPPP je sice len graficka nadstavba ale pomocou nej dokazes nastavit spojenie, takze sa netreba babrats ppp a driverami..
        • Re: Modem pod Debian Etch 23.06.2007 | 19:23
          etch :-)   Návštevník
          jj,a ako by som presne zistil na ktorom porte mi bezim modem?
          Skusal som scanMODEM utilitku ale nejako som sa vo vypise nevyznal
          • Re: Modem pod Debian Etch 23.06.2007 | 19:47
            WlaSaTy   Návštevník
            Ako by si zistil na ktorom porte máš modem? Pozrieš sa napríklad do výpisu z dmesg.

            Ale ty potrebuješ identifikovať aký to je skutočne modem aby si vedel ktorý ovládač potrebuješ (až potom budeš mať prístupný port). Takže ak máš net len vo vir, tak si v linuxe daj ten výstup z toho nástroja do texťáku a najjednoduchšie bude ak pouzijes disketu alebo usb kluc. Vo virdos to otvor potom vo write a vlož sem.
            • Re: Modem pod Debian Etch 23.06.2007 | 22:50
              etch :-)   Návštevník
              takze modem uz neriesim kedze som sa dozvedel ze tu coskoro bude DSL a modem mi uz nebude stacit :-D
              tak sa chcem spytat ze aky router by ste mi odporucili si kupit,pripadne ktory z ponuky T-COM je taky schopny pre linux...he?
              • Re: Modem pod Debian Etch 23.06.2007 | 23:02
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                externy (to znamena, ze si do sietovky tahas len UTP kabel)
                Debian. apt-get into it…
                • Re: Modem pod Debian Etch 23.06.2007 | 23:36
                  WlaSaTy   Návštevník
                  vies definovat "router" este presnejsie?
                  • Re: Modem pod Debian Etch 23.06.2007 | 23:55
                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                    sorry, myslel som modem
                    Debian. apt-get into it…
                    • Re: Modem pod Debian Etch 24.06.2007 | 00:33
                      WlaSaTy   Návštevník
                      ak som to pochopil, tak chcel info ohladne routra a nie modemu.

                      router asi lubovolny akurat ze by som odporucil vypnut alebo bezpecnejsie nakonfigurovat wifi (ak ho bude podporovat), problematicke zvyknu byt DSL Modemy ktore nasleduju cenovu politiku pred standarami.
                      • Re: Modem pod Debian Etch 24.06.2007 | 00:50
                        Avatar uid0 Debian  Používateľ
                        sorry, pan dokonaly. ale ktovie, mozno nepozna rozdiel medzi routrom a modemom ked sa tak pyta...

                        inac tato tvoja odpoved *nepatri mne*, mozes odpovedat na spravnom mieste? to by bolo u:ber-cool
                        Debian. apt-get into it…
                        • Re: Modem pod Debian Etch 24.06.2007 | 01:13
                          WlaSaTy   Návštevník
                          no, to ze sa pytal rovno na router a nie na modem poukazuje ze sa o danej problematike informoval tak sa ho nebudeme snazit podcenovat. holt, ta poznamka o dokonalom bola trefna, len mierena nespravnym sposobom.

                          inac, ano. mozem odpovedat na spravnom mieste ak ta to potesi, ale pre mna znamena cool nieco ine ako odpoved.
                          • Re: Modem pod Debian Etch 24.06.2007 | 01:18
                            Avatar uid0 Debian  Používateľ
                            vies co? pokial nie si schopny pochopit zopar suvislych viet, tak sa ku mne uz NIKDY nevyjadruj.
                            Debian. apt-get into it…
                            • Re: Modem pod Debian Etch 24.06.2007 | 01:26
                              WlaSaTy   Návštevník
                              presne, zrejme si si uz po sebe precital prispevky a znova sa to snazis hodit na niekoho ineho. ak sa ti nechce davat pozor, tak sa nevyjadruj. zamotavas sa ...
                              • Re: Modem pod Debian Etch 24.06.2007 | 01:31
                                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                                to sa mi snad sniva...
                                Debian. apt-get into it…
                              • Re: Modem pod Debian Etch 24.06.2007 | 01:32
                                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                                pocuj, ked mas problemy s pochopenim mojich prispevkov, kludne sa spytaj. usetris tym kopu casu mne i sebe. howgh.
                                Debian. apt-get into it…
                                • Re: Modem pod Debian Etch 24.06.2007 | 01:55
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  povedal si v tejto disusii aspon nieco k veci? a na to tvoje vyjadrovanie sa o druhych radsej zabudneme, dobre?


                                  • Re: Modem pod Debian Etch 24.06.2007 | 02:04
                                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                                    pokial mas nejaky problem, mozes si to prist vydiskutovat na IRC. ako som avizoval vyssie, ja som dohovoril. bezcielna (a to zazivam len s tebou) diskusia (ak sa to tak da nazvat) s tebou ma nenaplna. mozeme si nacvicit nejaky signal aby som ti mohol nabuduce dat hned vediet ked zacnes dalsi off-topic...
                                    Debian. apt-get into it…
                                    • Re: Modem pod Debian Etch 24.06.2007 | 02:26
                                      WlaSaTy   Návštevník
                                      signal bude:
                                      vzdy ked niekto prispeje svojim prispevkom do diskusie bez toho ze by si pozrel na co odpoveda.

                                      a s tym irc, ak bude ten kanal archivovany tak isto ako diskusia na webe tak ano.
                                      • Re: Modem pod Debian Etch 24.06.2007 | 02:38
                                        Avatar uid0 Debian  Používateľ
                                        tvoj klient neloguje? spravas sa ako male decko, stale nemozem uverit, ze myslis vazne co tu predvadzas.

                                        ja som odpovedal na otazku, sorry, ale uz ta vazne pokladam za idiota. radsej sa ku mne vazne uz nevyjadruj a ked mas teda nejake nejasnosti -> IRC, nebudem sa tu s tebou natahovat a spamovat dalsiu diskusiu (dufam, ze to dodrzim aj do buducna). dovi.
                                        Debian. apt-get into it…
                                        • Re: Modem pod Debian Etch 24.06.2007 | 14:20
                                          WlaSaTy   Návštevník
                                          ano, spravam sa ako male neposedne decko, najme z tvojho pohladu.

                                          inac ja viem ze si odpovedal na otazku, ale zial si si ju neprecital. to ze pokladas mna za idiota je pochopitelne, ved som ti to pripomenul, ale nepochopil som preco si pokladal za nieco podobne aj zadavatela kedze si predpokladal ze nerozozna rozdiel medzi routerom a modemom (pokial si sa ovsem tym sposobom len nechcel vyzut z chyby).

                                          inac ked nieco, tak si to mozeme vyjasnit kludne aj po telefone. tak ako si ty neoznamil IRC server a kanal, tak ti ja neoznamim tlf. cislo.
                                          • Re: Modem pod Debian Etch 24.06.2007 | 16:50
                                            Avatar uid0 Debian  Používateľ
                                            freenode, #linuxos.sk
                                            Debian. apt-get into it…
                                  • Re: Modem pod Debian Etch 24.06.2007 | 02:06
                                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                                    a vlastne nie, beriem spat, som nepoucitelny -- uz minule som slubil, ze s tebou koncim (ale to IRC plati)
                                    Debian. apt-get into it…
                                    • Re: Modem pod Debian Etch 24.06.2007 | 02:44
                                      etch :-)   Návštevník
                                      takze ja uz nepoznam rozdiel medzi modem a routrom???to by ste sa pani koderi teda cudovali...
                                      • Re: Modem pod Debian Etch 24.06.2007 | 02:47
                                        Avatar uid0 Debian  Používateľ
                                        ja som sa pomylil, neprecital som si to dost pozorne. OTOH otazka naozaj nasvedcuje, ze nevies...

                                        a daj si pozor v akom vlakne odpovedas.
                                        Debian. apt-get into it…
                                        • Re: Modem pod Debian Etch 24.06.2007 | 11:19
                                          etch :-)   Návštevník
                                          mylit sa je ludske ;-)

                                          Akym sw by som najlepsie zistil presny typ modemu?Potom dajte aj link :-)
                                          • Re: Modem pod Debian Etch 24.06.2007 | 14:27
                                            WlaSaTy   Návštevník
                                            no, predpokladam ze sa stale jedna o ten lucent winmodem, domovska stranka daneho skriptu bola hned v prvom prispevku. ak je problemom jeho vystupu porozumiet, tak daj ten vystup sem.