instalacia z tar.gz

Sekcia: Ostatné 26.06.2007 | 20:05
barbarik   Návštevník
ake mate s nou skusenosti s instalaciou z tar.gz?

ja v 75% pripadov (PCLinuxOS 2007) skoncim s tym, ze instalovany program vyzaduje novsi subor XX ten zasa novsie subory YY a ZZ, tie pre zmenu najnovsie AA, BB, CC, DD a tie...
skratka na instalaciu jednoducheho programu by som mal stiahnut 100 dalsich (a este k tomu manualne- vyhladat na webe alebo kazdy z nich vyhladat v synaptiku)- takze to casto vzdam :-(
    • Re: instalacia z tar.gz 26.06.2007 | 20:19
      ka1n   Návštevník
      wtf? to nemas balickovaci system? a ak myslis instalaciou z tar.gz instalacia zo zdrojovych kodov tak musis splnit zavislosti. Nic viac.
      btw pclinuxos pouziva rpm nad ktorym je apt-get a nad tym synaptic. aspon co viem. cize .rpm a nie tar.gz

      Alebo si myslel nieco ine?
      • Re: instalacia z tar.gz 26.06.2007 | 20:47
        barbarik   Návštevník
        to vsetko samozrejme viem a balickovaci system- cuduj sa svete- mam ako sucast distribucie. ale ani repozitare pclinuxu nie su bezodne a nie je tam vsetko. cize niekedy zdrojaky a nie .rpm

        chcem len vediet, ci aj ini maju take frustrujuce zazitky s kompilaciou programov- najma ti, co pouzivaju ine distribucie.
        • Re: instalacia z tar.gz 27.06.2007 | 01:33
          ka1n   Návštevník
          ach tak. ja som to pochopil inak. to potom ok. moja odpoved potom je ze nie nemam problemy a pouzivam archlinux. Imho k pclinuxos. Ta distribucia je viac-menej kompatibilna s mandrivou. mozno by nebolo odveci vyskusat baliky z cookera v mandrive. ale to je iba napad.
          • Re: instalacia z tar.gz 27.06.2007 | 08:05
            barbarik   Návštevník
            som rad, ze sa to ujasnilo :-)
            bohuzial repozitare mandrivy a pclinux-u nie su kompatibilne :-(
            • Re: instalacia z tar.gz 27.06.2007 | 14:40
              :::   Návštevník
              teoreticky su ,ale neoplati sa to velmi miesat, horsie je ze ani mandriva ich nema velmi obsiahle
      • Re: instalacia z tar.gz 26.06.2007 | 20:52
        Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
        On myslí to, keď inštaluje z tar.gz (zrejme asi nenašiel balík .rpm) a takmer nikdy sa mu to nepodarí nainštalovať, lebo pýta ďalšie závislé programy/knižnice. A pýta sa, či aj ostatní majú takéto problémy (možno uvažuje nad tým, či sčasti nie je príčinou neúspechu práve distro - PCLinuxOS, t.j. malé množstvo potrebných programov a knižníc inštalovaných v základnom systéme...).

        Tým nechcem naznačiť, že je PCLinuxOS zlé distro, iba som sa snažil uviesť veci na pravú mieru :).
    • Re: instalacia z tar.gz 26.06.2007 | 21:03
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Velkost repozitarov je jednym z klucovych faktorov ktore by mal user zvazit pri volbe distribucie. V pclinuxos repozitaroch je 5000 balickov, napr. v ubuntu je cca 20'000 balickov. Cize 4x mensia sanca ze nieco nenajdes v repo.
    • Re: instalacia z tar.gz 27.06.2007 | 10:17
      Avatar Martin Józsa Ubuntu Feisty Fawn x86  Používateľ
      Ak instalujes resp. compilujes tar.gz pri prvom prikaze to vypise co mas splnene a co nje....tam kde ti vypise no proste si zozen tu onu kniznicu a doinstaluj,a potom skus znova a "malo" by ti to fungovat....povedal som "malo" preto lebo pri inych zdrojakoch ti moze a bude vyzadovat ine kniznice, ktore budes musiet o5 hladat
      Preto odporucam compilovanie pouzit ako poslednu moznost a pokusit sa nacej najst *.rpm balicek :) vela stastia
      Problem Windows - reboot Problem linux - be root
      • Re: instalacia z tar.gz 27.06.2007 | 14:42
        ---   Návštevník
        vsetko je to pravda ,ale ono este nie je zarucene ze sa cela kompilacia vobec podari. Mam s mandrivu zle skusenosti , podobne sam linux. Po make to vyhodi chyby a skoncil som. Neviem ako dalej. V ubuntu sa mi to nikdy nestavalo. Zrejme to je v ubuntu vymakanejsie.
        • Re: instalacia z tar.gz 27.06.2007 | 20:19
          Avatar Martin Józsa Ubuntu Feisty Fawn x86  Používateľ
          Ja osobne mam racej ubuntu..je to moj hlavny OS....ja naopak potrebujem helpnuts mandrivou ale az ked vycerpam moje moznosti :)
          Problem Windows - reboot Problem linux - be root