Odstranenie modulov jadra

Sekcia: Konfigurácia 27.06.2007 | 21:26
shade   Návštevník
Zdravim, pokusal som sa odstranit modul jadra /lib/modules/2.6.20-16-generic/volatile/nvidia_new.ko pomocou sudo modprobe -r nvidia_new. Ale nic sa nestalo po modprobe -l tam zas bol. V man som sa docital ze nie kazdy kernel to podporuje. Je problem v tom alebo niekde inde? Pouzivam nvidia-glx a tak moduly nvidia_new a nvidia_legacy su tam myslim minimalne zbytocne. Alebo sa mylim? Daju sa odstranit nejak inac? Jadro je 2.6.20-16-generic a system Ubuntu 7.04.
    • Re: Odstranenie modulov jadra 27.06.2007 | 21:29
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      ano musi to podporovat jadro. mozno ten modul nieco pouziva, kedze suvisi s grafickou kartou. pripadne skus parameter -f.
      • Re: Odstranenie modulov jadra 27.06.2007 | 21:39
        Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
        mno ja by som asi pouzil tlacidlo Delete (predtym by som ho zalohoval...) a ak by to dopadlo velmi zle tak by som ho tam vratil a riesil...
        lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
        • Re: Odstranenie modulov jadra 27.06.2007 | 21:45
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          preco delete? to je nejaka nova ficurka pre odstranenie modulov z jaderneho priestoru?
          • Re: Odstranenie modulov jadra 27.06.2007 | 21:50
            Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
            ee, to je tlacidlo na klavesnici. pouzil by som ho pred naloadovanim modulu (ak sa to neda korektne, musis si najist cestu...) konkretne pre nvidia asi vypise chybu do Xorg.log a pouzije vesa
            lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
            • Re: Odstranenie modulov jadra 27.06.2007 | 22:08
              WlaSaTy   Návštevník
              a aký má súvis tlačidlo delete s uvoľnením ovládača z operačnej pamäte?

              ináč rmmod nvidia nemá žiadnu váhu pokiaľ je človek v xwindows ktoré používajú daný ovládač. odporučil by som pozrieť lsmod a aj čo hovorí tretí stĺpec.
              • Re: Odstranenie modulov jadra 27.06.2007 | 22:16
                Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
                aha. ja som myslel ze sa mu to loaduje vzdy pri statre X a nedokaze si pomoct, nie ze ho ma naloadovany a chce ho uvolnit z pamate (a ze to robi za behu X kde ho vlastne vyuziva...)
                lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
                • Re: Odstranenie modulov jadra 27.06.2007 | 22:33
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Áno, tak to aj je, ale klávesa delete s tým nemá spoločné absolútne nič. Preto mu bolo poradené niečo ako zabiť xwindows hoci aj cez sudo telinit 2 alebo /etc/init.d/kdm stopale konkrétny argument konkrétneho príkazu závisí od aktuálnej konfigurácie systému.
                • Re: Odstranenie modulov jadra 28.06.2007 | 02:20
                  shade   Návštevník
                  Robim to sice za behu X ale ak to chapem spravne, tak pouzivat by sa nemal. Pretoze v synapticu sa da vybrat z troch ovladacov: nvidia-glx, nvidia-glx-legacy a nvidia-glx-new. Ja mam nainstalovany nvidia-glx. Ale v modprobe -l mam vsetky tri moduly: nvidia.ko, nvidia_legacy.ko a nvidia_new.ko. Napadlo ma zvysne dva (nvidia_legacy.ko a nvidia_new.ko) odstranit ale nejde to.

                  PS: Skusal som to aj po zastaveni X ale ani tak to nejde.
              • Re: Odstranenie modulov jadra 28.06.2007 | 02:27
                shade   Návštevník
                lsmod | grep nvidia
                nvidia 4713780 42
                i2c_core 22656 2 i2c_ec,nvidia
                agpgart 35400 2 nvidia,intel_agp
                ---------------------------------------------------------------
                modprobe -l | grep nvidia
                /lib/modules/2.6.20-16-generic/kernel/drivers/char/agp/nvidia-agp.ko
                /lib/modules/2.6.20-16-generic/kernel/drivers/video/nvidia/nvidiafb.ko
                /lib/modules/2.6.20-16-generic/volatile/nvidia.ko
                /lib/modules/2.6.20-16-generic/volatile/nvidia_legacy.ko
                /lib/modules/2.6.20-16-generic/volatile/nvidia_new.ko
                ---------------------------------------------------------------
                Posledne dva (nvidia_legacy.ko, nvidia_new.ko) sa snazim vyhodit.

    • Re: Odstranenie modulov jadra 27.06.2007 | 22:01
      still   Návštevník
      Vypni Xserver.