správca neslobodných ovládačov

Sekcia: Hardware a Drivery 30.06.2007 | 09:44
vlado   Návštevník
Chcel by som sa opýtať či v ubuntu 7.04 sa dá bez obáv nainštalovať ovládač grafickej karty cez "Správcu neslobodných ovládačov"?Pýtam sa preto,lebo "správca..."neuváda o aký typ ovládača ide.Teda,či spoľahlivo rozpozná grafickú kartu a nainštaluje ovládač pre konkrétnu kartu.Ďakujem.
    • Re: správca neslobodných ovládačov 30.06.2007 | 12:55
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      No ak je to Nvidia, alebo ATI tak by nemal byt problem, pre oba typy grafickych kariet existuje prave 1 ovladac ktory je univerzalny. Predpokladam, ze rozpoznat ci ide o Nvidiu alebo ATI nebude problem ... a ked nahodou tak predsa je tu stale textovy rezim.
      • Re: správca neslobodných ovládačov 30.06.2007 | 13:35
        vlado   Návštevník
        Mal som na mysli to,že keď mám kartu nvidia MX/MX 400,tak aby sa nainštaloval ovládač nvidia-glx-legacy,ktorý je pre staršie typy kariet a nie nvidia-glx.
        • Re: správca neslobodných ovládačov 30.06.2007 | 14:28
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          ee, normal glx, nie legacy, legacy je pre este starsie
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: správca neslobodných ovládačov 30.06.2007 | 14:43
            Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
            Legacy je aj pre GF4 MX440 a pod., akurát v *Ubuntu Feisty Fawn fungujú normálne ovládače a nie legacy.
            • Re: správca neslobodných ovládačov 30.06.2007 | 15:52
              vlado   Návštevník
              Takže môžem odsúhlasiť inštaláciu ovládača,ktorý ponúka "správca neslobodných ovládačov" bez obavy,že po reštarte nenabehne grafické prostredie?