klavesa Fn

Sekcia: Konfigurácia 30.06.2007 | 13:23
Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
zdar,

neviete poradit nejaky postup, ako sfunkcnit klavesu Fn(+FX) na ne-IBM notebooku? pre IBMka je v kerneli podpora, avsak pre ostatne som nejak na to nic nenasiel. mam MSI megabook a chcel by som nejak rozchodit hlavne Fn+klavesy na ovladanie hlasitosti. skusal som sledovat ACPI eventy, avsak tato kombinacia ich u mna nevyvolava

este by som sa chcel opytat, ci mi niekto nepripomenie nazov programu, ktory po spusteni vypisoval kod stlacenej klavesy (tusim to zobrazovalo aj pohyb mysi a klikanie). pouzival som to asi pred 2 rokmi na sfunkcnenie multimedialnych tlacitok "mail, internet"

dik
    • Re: klavesa Fn 30.06.2007 | 14:06
      Avatar nardew debian  Používateľ
      program sa vola xev

      skus pustit v konzoli showkey -s a zisti ci ti pri stlacani klaves vobec hadze nejake scankody tych klaves, lebo ak nie, s najvacsou pravdepodobnostou tie klavesy nerozbehas. inak ten program nijak nevypnes, vypne sa po 10sec necinnosti
      • Re: klavesa Fn 30.06.2007 | 14:28
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        ak to nehadze scankody alebo neobsluhuje priamo BIOS (alebo EC), tak na to treba driver aby ich obsluzil alebo generoval ACPI eventy

        btw vypnut sa da (aspon u mna) viacerymi sposobmi
        Debian. apt-get into it…
        • Re: klavesa Fn 30.06.2007 | 14:49
          Avatar nardew debian  Používateľ
          to, ze tie klavesy nerozbeha som mal na mysli so sucasnym vybavenim ake ma, teda v momentalnej zostave ich nerozbeha, inak je to tak ako pises
          • Re: klavesa Fn 30.06.2007 | 17:10
            Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
            -vyriesene

            dik za odpovede, pomocou xev som si zistil kody, potom uz len stacilo priradit kod nejakej klavese (zvolil som F13 a F14), a pouzit ich v klavesovych skratkach. a aspon som sa konecne dozvedel, co je to "enable launch feedback" v kde...kedze mi to vzdy hodilo aj do taskbaru, bolo treba pre tieto 2 polozky vypnut