DOšLAKA Kernel!!!

Sekcia: Ostatné 06.05.2005 | 16:41
LinuxFTP   Návštevník
Prave som aktualizoval online môj SuSE. Zrazu po reštarte mi vypisalo - VFS: Mounted root (ext2 filesystem) Kernel panic: VFS: Unable to mount root fs on 03:06. Pred reštartom vypísalo že ak používam lila, mám ho execnuť ale ja používam GRUB, ktorý mi aj po reštarte nabehol. Kde môže byť chyba? skúsim ešte znovu nahodiť Gruba.....bueeeeeee smrk...
    • Re: DOšLAKA Kernel!!! 02.05.2005 | 14:09
      LinuxFTP   Návštevník
      No dalšia vec, skúšam inštalovať Gruba, potom Lila, ale vždy mi vyhodí hlášku - Chyba initr.....hmm čo stým..to už sme bližšie,,,,
      • Re: Re: DOšLAKA Kernel!!! 02.05.2005 | 14:14
        LinuxFTP   Návštevník
        Lepšie - Nastala chyba počas vytvárania initrd...kua ja som lama...pomôžte lebo puknem. Ja cem Linux!!!
        • Re: Re: Re: DOšLAKA Kernel!!! 02.05.2005 | 14:37
          peter golis   Návštevník
          pri vytvarani alebo pri nahravani do pamete (loading)? co takto nastartovat zachranne cd a dat obnovit lilo/grub?
          • Re: Re: Re: Re: DOšLAKA Kernel!!! 02.05.2005 | 14:52
            LinuxFTP   Návštevník
            Skušal som - Boot cd 1 SuSE, Instalation, Výber inštalácie - oprava inštalovaného os, pre expertov - Inštalácia správca systému, Grub. a tam mi vypíše - to initrd ktoré som písal hore....:-( čo ak nieje v jadre tá podora ext3? Ja som to tahal z netu ako aktualizáciu na systém ktorý som mal už inštalovaný. ponúklo mi aj jadro a dal som ho. a začalo to reštartom....ale ten lilo a grub...ee...skúšal som....
            • Re: Re: Re: Re: Re: DOšLAKA Kernel!!! 02.05.2005 | 16:34
              LinuxFTP   Návštevník
              Stále mi to vypisuje aj po tom Grube - o tom žesa nedá vytvoriť initrd....kua.....tak už poraďte....
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: DOšLAKA Kernel!!! 02.05.2005 | 23:45
                csantibo   Návštevník
                Sak daj inst dvd a daj aktualizovat system a mas to.(nie nova instalacia ani opravit nainstalovany system ale AKTUALIZOVAT)Lebo to opravit nainstalovany system mi este v zivote nic neopravilo ale aktualizacia ti vsetko opravi a vsetky nastavenia ti ostanu.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DOšLAKA Kernel!!! 03.05.2005 | 13:40
                  LinuxFTP   Návštevník
                  Kuaaa a ja som to odtoto...lebo nikto nepísal....tak čo už....ale myslím že tú podporu ext3 do jadra mali už zahrnúť..a nie sa takto dokaka update.....
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DOšLAKA Kernel!!! 03.05.2005 | 17:19
                    peter golis   Návštevník
                    a naco? ext3fs je ext2fs s zapnutym zurnalom. mne to tak fungovalo bez problemom, a pri remounte na read-write sa mi to pripajalo ako ext3fs. akurat ze som musel mat v jadre podporu aspon ext2fs a ext3fs ako modul.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DOšLAKA Kernel 04.05.2005 | 14:20
                      LinuxFTP   Návštevník
                      A to som ja asi nemal po tej inštalácii jadra. Lenže ani som nemal možnosť ju nejak zapnúť, kedže sa to upgradovalo z netu. :-((( Ale rád by som vedel čo potom stým aby som sa nebál upgradovať Linux. vlastne stále by sme sa mali točiť okolo toho initrd. Ten nešiel vytvoriť ani v lilo ani Grube ked som chcel zavádzač preinštalovať. To čo mi vypisovalo som písal hore.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DOšLAKA Ke 04.05.2005 | 20:16
                        peter golis   Návštevník
                        jadro sa neupgraduje, ale instaluje nove. ak funguje tak po nejakom case sa moze odinstalovat stare. ten nejaky cas bol cca 0 sec, a zblblo to. a start noveho nebol mozny.
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DOšLAK 05.05.2005 | 14:00
                          Losikso   Návštevník
                          Tu sa nedostaneš odpovede milý môj. Najskôr vravia Povedz problém s hláškami a potom idú mimo a robia z teba dementa :-) Nuž zostáva ti prejsť na windows lebo tu pre linux ti tu akosi nepomôžu. Ps: mal som presne taký istý pruser ako ty. a vyriešil som ho po piatich dnoch neuspešného riešenia. Windows XP.
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DO 05.05.2005 | 14:25
                            Digi-1   Návštevník
                            pocuvaj ti dement, pokial nemas poradit, radsej ani nepis !!!! k problemu > nebudem ti to vypisovat, ale urcite to najdes v manuali na adrese > http://www.linuxos.sk/index2.php?id=manualy je to vseobecny man. a bude to v stati " spravce systemu "
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 05.05.2005 | 15:01
                              Losikso   Návštevník
                              a tyyy si teda poradil.....citaj hore a potom sa ozyvaj. Kto ma cas pri takom dolezitom(aspom sa tak zda podla problemu) probleme citaj ako....
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DO 05.05.2005 | 17:44
                            peter golis   Návštevník
                            no ja neviem, ja som tu videl ponuknutych niekolko rieseni tohoto problemu. ale som rad ze si isiel naspet k windowsom. ved ich mas predsa kupene, aj s ms office, aj s developer studiom a dalsimi programami ktore su drahe ako ocinove auto. alebo este drahsie?
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 05.05.2005 | 17:46
                              Losikso   Návštevník
                              A načo mu bude nefungčný Linux?
                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 05.05.2005 | 21:20
                                peter golis   Návštevník
                                na dve veci.: 1) aby ho vymazal a vratil sa k inemu OS 2) aby si ho opravil ako to tu uz bolo spominane a uvedomil si kde urobil chybu ja preferujem bod 2. podobnych chyb urobi clovek vo svojom zivote vela. PS.: na poznamky typu nikto tu neporadi fakt nemam naladu. ked odpalil jadro tak nech si ho da naspet (02.05.2005 21:45) alebo nech nastartuje z prveho instalacneho cdcka s parametrom rescue (alebo ako sa to vola na tejto distribucii), pripoji disk a prepne si root do adresara (chroot) a spravi initrd (mkinitrd). ako je to z grubom, netusim. ja pouzivam lilo. je jednoduchsie, komfortnejsie a robi len to co mu poviem. tento problem sa tu riesi kazdych par dni.
                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 06.05.2005 | 14:04
                                  LinuxFTP   Návštevník
                                  Prosím vás nehádajte sa, ide tu o môj problém ktorý som akosi bud ja dement alebo neviem ako som ho mohol prehliadnúť. čisto upgrade cez net som dal a ponúklo mi možnosť nahodiť nový kernel tak som odklikol že aj to, a po reštarte to "zdochlo". Tak mi nájde Peter chybu - toto je presny postup. hore su hlášky a podla postupov odvás - ktoré ani extra niesu postupy na opravu môjho problému. Všetko som i tak skúsil ale nepomohlo. Ale vidím tu možno konečne riešenie môjho problému ktorý Peter poradil až na samí závar - vytvoriť initrd. Toto pravdepodobne bude riešenie môjho problému o ktorom som sa zmienoval hore že práve nešlo vytvoriť (ked som nahadzoval znovu grub i lilo) initrd. Doteraz to nik nevidel len ste sa hádaly. Preboha ignorujte takých ludí nech si píšu čo chcú, lebo zdlhavým riešením hádok sa z linuxových beginnerov stávajú zúfalci volajucími o pomoc v dave plnom ludí (to myslím seba) ale som rád že už je tu asi možnosť opravy. Dakujem a idem na to...dám vedieť.
                                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 06.05.2005 | 16:10
                                    peter golis   Návštevník
                                    pohoda, klidek. clovek ktory ma problem a nevie ho vyriesit zvykne byt bezradny. ked sa nevie presne opytat, tak moze byt az frustrovany. a vtedy niektory uzivatelia odchadzaju od problemu... To by mi az tak nevadilo, ale vadi mi ze potom hovoria ze linux/gnu/macos/bsd/os2/aix/wimdows/msdos su nevhodne na pouzitie. to, ze odidu od problemu nie je problem. problemom je ked zacnu ohovarat prislusny produkt bezdovodne (dontflame na temu windows vs linux, vsade sa najdu dovody). ale podme k veci.: upgrade systemu pozostava z odzalohovania konfiguracie (a uzivatelskych dat, ak su potrebne), a jej beznej kontroly. samozrejmostou je ze clovek nechava tzv. roll back point (bod navratu) keby nieco zlyhalo (ako teraz upgrade jadra, bolo treba vykonat instalaciu noveho a nie upgrade). tato chyba este nie je kriticka, na linuxe sa da system pripojit zo zachranneho (rescue) modu, disk pripojit, prepnut si prostredie (chroot) a spravit nevyhnutne kroky (vytvorit initrd). ale clovek si ma vzdy pozriet konfiguraciu. na to som zabudol aj ja.
                                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 06.05.2005 | 16:34
                                      LinuxFTP   Návštevník
                                      No aspom niesom sam. Ja som naozaj bol bezdradny i ked som sa podelil s problemom. Dufam ze to dnes vyriesim. Dakujem a majte sa :-))) ps: a prečo to pytalo upgrade? a nie že nainstalovanie noveho jadra?
                                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 06.05.2005 | 16:41
                                        Drakster   Návštevník
                                        mi len tak napadlo, pozri toto: http://www.linuxos.sk/clanok.php?clanokid=111 podla mna to podla toho vyriesis :)