LILO

Sekcia: Konfigurácia 03.07.2007 | 02:40
etch :-)   Návštevník
Zdravim,
mam debian etch a nainstalovany zavadzac.Vzdy ma to nabootuje do windowsu a neda mi na vyber,ako by sa to dalo poriesit?
    • Re: LILO 03.07.2007 | 08:53
      Avatar rebrik Arch, Ubuntu  Používateľ
      Hm a ako vies, ze mas nainstalovany zavadzac, ked ti ani neda na vyber? :-)
      Of All The Things I've Lost, I Miss My Mind The Most.
    • Re: LILO 03.07.2007 | 11:18
      Avatar duben Slackware  Používateľ
      sa mi zda ze ked podrzis shift tak zastavis boot ak mas nastaveny time na 0
    • Re: LILO 03.07.2007 | 13:06
      WlaSaTy   Návštevník
      poriešiť sa to dá korektným nastavením zodpovedajúcich nastavení v konfiguráku pre lilo man 5 lilo.conf a samozrejme jeho opätovným spustením. Editácia môže byť vykonaná cez livecd a znovu spustenie zas cez chroot, už sa to tu veľa krát preberalo. Ak by si nevedel čo a ako, tak napíš.

      otázkou je či sa to lilo naozaj aj nainštalovalo alebo či ho nezlikvidovala reinštalácia winblows.
    • Re: LILO 03.07.2007 | 22:58
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      preto nemam rad lilo. pri takejto situacii je potrebny boot live cd, editacia configu, chroot, aplikovanie nastaveni - a nie kazdy to zvladne. ak mas grub odpadavaju posledne 2 kroky + da sa editovat stlacenim klavesy "e"
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
      • Re: LILO 04.07.2007 | 12:54
        WlaSaTy   Návštevník
        No vidíš, ja to mám rád kvôli tomu. V lile si všetko nakonfigurujem tak ako chcem ja a poviem kedy sa to má aplikovať, to zvládne každý. Je to skutočne prehľadné a jednoduché, a to jedno CD ma nezabije pretože som z neho tak či tak inštaloval a nemám dôvod ho vyhodiť. A o tom, že zadávanie dočasných parametrov pri boote je v lile jednoduchšie ako v grube sa už nemá zmysel baviť.

        Navyše má lilo veľmi podobný konfig ako aj yaboot ktorý tiež využívam.