Po upgrade na mandrivu z ftp nefunkcny kernel

Sekcia: Ostatné 03.05.2005 | 19:15
neznamy   Návštevník
Ahojte, upgradoval som mdk 10.1 na mandrivu z ftp. Po 4 hodinach updradu som nakoniec upgradoval- urpmi kernel-2.6.11 po nainštalovaní som zadal príkaz lilo. Reštartoval som notebook vybral som voľbu linux s jadrom 2.6.11. Pri tejto voľbe sa na krátko zobrazila čierna obrazovka a hned sa notebook reštartoval. Mal som pocit ako by sa jadro nevedelo zaviesť. Pri výbere jadra 2.6.8-12mdk nastalo načítavanie kernelu ale po načítaní alsi sa kernel zasekol a nič nereagovalo. Skúsil som vypnúť v etc/lilo.konf aj acpi a ani to nepomohlo. Skratka neviem sa dostať do netebuku inak ako z nejakou live distribúciou. Celý upgrade som spravil podla návodu ako bol uverejnený v tomto fóre od jedného pána. Iba som miesto urpmi kernel-2.6.8-12mdk zadal urpmi kernel-2.6.11. Nakolko sa mi to zdalo logické pretože toto jadro sa nachádzalo v upgrade. Vedel by mi niekto poradit co sa mohlo udiať a ako tento stav zmenit k funkcnosti. Dakujem
    • Re: Po upgrade na mandrivu z ftp nefunkcny kernel 03.05.2005 | 00:23
      Marián Ščerbák   Návštevník
      Ahoj, to je asi bug . Použil by som buď tam odporúčané jadrá, alebo hoci aj nejaké staršie. Prípadne si treba pozrieť konferenciu MDK dôkladnejšie. Inak, táto distribúcia je relativne nová. Chyba sa môže vyskytnúť !!! Menej skúseným odporúčam so sťahovaním radšej pár týždňov počkať :-)
    • Re: Po upgrade na mandrivu z ftp nefunkcny kernel 03.05.2005 | 02:04
      Marián Ščerbák   Návštevník
      Ešte ma napadlo, prečo nie *12 ? Novšia verzia opravuje chyby starších jadier.
    • Re: Po upgrade na mandrivu z ftp nefunkcny kernel 03.05.2005 | 12:43
      Dusan   Návštevník
      Pri bootovaní 2.6.8 a startovaní služieb si stlač "I" a potom sa ta začne spitobvať ktoré služby sa majú spustiť. Zakáž alsu. Po nabótovaní odinštaluj 2.6.11 a ako root nastav alsu (ten príkaz je alsa-cfg alebo tak nejak). A ktomu reštartovaniu asi to bude v tom že boužíva novjšiu verziu init pre kernel alebo niečo podobné takže len kernel nestačilo nainštalovať ale aj pomocné programi aj keď boli splnené závislosti.
      • Re: Re: Po upgrade na mandrivu z ftp nefunkcny ker 03.05.2005 | 19:15
        neznamy   Návštevník
        Dakujem všetkým za pomoc.