obnovovacia frekvencia

Sekcia: Hardware a Drivery 07.07.2007 | 22:49
miko   Návštevník
chcel by som mat vyssiu obnovovaciu frekvenciu na monitore ale neviem ci je to mozne. Vo Win mi to ponuka az 100 hz pri 1152x864, v linuxe len 75 hz. Monitor je stary 2 roky tak neviem ci je aj toho schopny, graficku mam radeon 9550. Monitor YAKUMO TFT 19SL Prosim co mam spravit-napisat do xorrg. conf. Dakujem pekne
    • Re: obnovovacia frekvencia 07.07.2007 | 23:07
      WlaSaTy   Návštevník
      si si tým istý že sa pri lcd používa snímková frekvencia?

      ale ak chceš spraviť jednu zbytočnú vec ktorá bude mať nulový efekt, tak s dodaj definície obidvoch typov frekvencií do spomenutého konfigu, do sekcie pre daný monitor a reštartni xwindows. Ak to nepokazíš, tak to pôjde presne tak ako predtým a frekvencia sa nezmení.
      • Re: obnovovacia frekvencia 07.07.2007 | 23:09
        miko   Návštevník
        myslis ze to nepomoze? nie je to lepsie na oci?
        • Re: obnovovacia frekvencia 07.07.2007 | 23:24
          WlaSaTy   Návštevník
          samozrejme že je pre oči lepšie ak sa pozerajú na obraz zobrazovaný vyššími frekvenciami, ale v prípade lcd monitora ovplyvníš len výstup z karty (resp. vstup do monitora).

          to, čo písal winblows bola len informácia čo tečie do monitora a nie na koľko ten monitor bliká.
          • Re: obnovovacia frekvencia 07.07.2007 | 23:38
            miko   Návštevník
            aha, cize co mam spravit aby tie oci boli na tom lepsie? teda ak je to s mojim monitorom alebo grafickou mozne
            • Re: obnovovacia frekvencia 07.07.2007 | 23:42
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              Nič. Pretože LCD sa prekresľuje inak ako CRT. Ja mám na notebooku stále 50Hz. A ak sa pozriem na CRT čo má 75Hz, tak mi idú oči vypadnúť
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
              • Re: obnovovacia frekvencia 07.07.2007 | 23:59
                miko   Návštevník
                no ale ked dam frekvenciu nizsiu, na 60 je to opoznanie horsie ako 75-----obnovovacia frekvencia
                • Re: obnovovacia frekvencia 08.07.2007 | 00:11
                  Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                  Čo je horšie? Vidíš blikanie obrazu?
                  Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                  • Re: obnovovacia frekvencia 08.07.2007 | 11:22
                    qw11   Návštevník
                    Zaujimave tvoj monitor nemozem na internete nikde najst. Ale, pozri do manualu aku podporuje horizontalnu a vertikalnu frekvenciu a dopis ju do xorg.conf do sekcie monitor. U mna to vyzera takto.
                    Section "Monitor"
                    # HorizSync source: edid, VertRefresh source: edid
                    Identifier "Monitor0"
                    VendorName "Unknown"
                    ModelName "JEN JT198x6"
                    HorizSync 30.0 - 80.0
                    VertRefresh 50.0 - 75.0
                    Option "DPMS"
                    EndSection

                    ide o tieto riadky
                    HorizSync 30.0 - 80.0
                    VertRefresh 50.0 - 75.0

                    tam dopln tie tvoje hodnoty.
                    • Re: obnovovacia frekvencia 08.07.2007 | 13:30
                      WlaSaTy   Návštevník
                      :Zaujimave tvoj monitor nemozem na internete nikde najst.

                      ale našiel si ho, len tie frekvencie majú iné počiatočné hodnoty, no ale v tomto prípade ide o koncové hodnoty ktoré sú ok.

                      http://www.yakumo.com/datasheets.html?prodgr=tft-displays
                      • Re: obnovovacia frekvencia 08.07.2007 | 21:06
                        miko   Návštevník
                        hmmm mam presne tie iste hodnoty ako su v manuali 30 - 80 a 56 - 75 tak potom neviem....
                    • Re: obnovovacia frekvencia 08.07.2007 | 22:48
                      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                      Ja som ale nikde nepísal aký mám monitor. A ani som sa nesťažoval na prekreslovanie ;)
                      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk