kompilacia jadra

Sekcia: Konfigurácia 08.07.2007 | 13:59
Avatar Peto Arch Linux  Používateľ
Zdravim, pokusam sa zase spojazdnit moj modem(Microcom AD2622) pod archom. Podarilo sa mi skompilovat linux-atm aj som nasiel br2684ctl, ktore sa neinstaluje, ale rovno spusta, no mam problem s kompilaciou jadra(2.6.21.6). Toto som nastavil, plus este nieco co sa mi zdalo, ze moze byt potrebne :

Code Maturity Level Options --->
[*] Prompt for development and/or incomplete code/drivers
General Setup --->
[*] Support for hot-pluggable devices
Loadable module support --->
[*] Enable loadable module support
Networking --->
[*] Networking support
Networking options --->
[*] Packet Socket
[*] Asynchronous Transfer Mode (ATM) (EXPERIMENTAL)
[*] RFC1483/2684 Bridged protocols (only needed if you're going to use PPPoE)
Device Drivers --->
Generic Driver Options --->
[*] Hotplug firmware loading support
Network device support --->
[*] Network device support
[*] PPP (point-to-point protocol) support
[*] PPP support for async serial ports
[*] PPP Deflate compression (not essential, but useful)
[*] PPP BSD-Compress compression (not essential)
[*] PPP over Ethernet (EXPERIMENTAL) (only needed if you're going to use PPPoE)
[*] PPP over ATM (only needed if you're going to use PPPoA)
Character devices --->
[*] Non-standard serial port support
[*] HDLC line discipline support
USB Support --->
[*] Support for Host-side USB
[*] USB Device Filesystem
[*] OHCI HCD support (only if your USB controller is OHCI)
[*] UHCI (most Intel and VIA) Support (only if your USB controller is UHCI)
USB DSL modem Support --->
[*] USB DSL modem Support
[*] Speedtouch USB support (or [M], see note above)


Dal som make a po chvili kompilovania naskocilo toto :

CC drivers/media/video/usbvideo/ibmcam.mod.o
LD [M] drivers/media/video/usbvideo/ibmcam.ko
Id : final link failed: Input/Output error
make[1]: ***[drivers/media/video/usbvideo/ibmcam.ko]Error 1
make: ***[modules]Error 2


Mozno som ja nieco zle urobil, lebo jadro som prvy krat kompiloval. Vie mi dakto pomoct?
    • Re: kompilacia jadra 08.07.2007 | 14:22
      Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
      ako si to kompiloval priamo z vanila jadra?
      Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
    • Re: kompilacia jadra 08.07.2007 | 15:57
      WlaSaTy   Návštevník
      Ahoj Blender,
      možno si mal prejsť celý konfig pre kelner a momentálne by som odporučil pozrieť sa do sekcie ktorá zodpovedá videokamerám pripojeným cez USB, menovite tej od IBM. Alebo by som odporučil skontrolovať disk, IO error znamená veľa vecí. A možno máš len plný disk.
      • Re: kompilacia jadra 08.07.2007 | 19:10
        Avatar Peto Arch Linux  Používateľ
        Ano, zistil som, ze je vadny disk. Po restarte som sa nedostal vobec do linuxu. Vypisovalo nejake chyby a ani sa mi nepodarilo preinstalovat arch odznova.
        • Re: kompilacia jadra 08.07.2007 | 19:53
          WlaSaTy   Návštevník
          Tak to nepoteší, dúfam že si tam nemal nejaké cenné dáta ktoré by sa nedali zrekonštruovať z iných lokácií. No ale každý z nás by nemal ignorovať správy systému, v tomto prípade smart.
          • Re: kompilacia jadra 09.07.2007 | 10:30
            Avatar Peto Arch Linux  Používateľ
            To bol len stary disk, ktory mi sluzil na testovanie distribucii :). Teraz na inom disku sa mi podarilo skompilovat pomocou make, make modules, make modules_install, ale pri make install naskoci chyba :( :
            sh /usr/src/linux-2.6.21.6/arch/i386/boot/install.sh 2.6.21.6-ARCH arch/i386/boot/bzImage System.map "/boot"
            Fatal : raid - setup: stat("/dev/hda" ) {moj disk je sda, nie hda}
            make[1]: *** [install]Error 1
            make: *** [install]Error 2
            • Re: kompilacia jadra 09.07.2007 | 11:29
              WlaSaTy   Návštevník
              Ahoj Blender,
              ja síce nepoužívam make install pri kerneli (robí to v zavádzači pre mňa neúnosný bordel) ale podľa chyby by som odporučil pozrieť sa či máš v jadre zodpovedajúcu podporu pre scsi alebo sata a ak áno, tak by som skúsil nahodiť ručne daný kernel do zavádzača systému.
              • Re: kompilacia jadra 09.07.2007 | 14:17
                Avatar Peto Arch Linux  Používateľ
                Ale nechapem, preco to nechce ist. Nahral som konfiguraciu z predchadzajuceho jadra(/boot/kconfig26), doplnil som este to, co trebalo pre internet, ulozil som, dal som make, potom make modules, make modules_install a nakoniec make bzImage. Skopiroval som z /usr/src/linux2.6.21.6/arch/i386/boot/bzImage do /boot/bzImage. Vytvoril som initrd, upravil grub a nakoniec skusil. Napisalo daky kernel error, vo vyzname cant mount root on hd0,0. Pocul som, ze sa aj da skompilovat jadro, pomocou ABS.
                • Re: kompilacia jadra 09.07.2007 | 16:05
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Ahoj Blender,
                  sám si písal že máš fyzické disky dostupné ako sda ak si dobre pametám. Pozrel si či máš všetko potrebné v jadre na naštaretovanie alebo aspoň korektne vytvorený initrd?
                  • Re: kompilacia jadra 10.07.2007 | 14:54
                    Avatar Peto Arch Linux  Používateľ
                    Na to kompilovanie zatial kaslem. Skopiroval som br2684ctl z mojho debiana a pomocou neho sa mi podarilo ako tak pripojit. Napisalo mi connected ked som dal pppoe-start, aj v ifconfig ukazuje ppp0 a aku ip adresu ma, lenze nefunguje pacman -Sy, nejde ping google.com ani links google.com. Vsimol som si ze aj modem blikol ked som sa pripojil a ip sa mi zmeni, ked sa odpojim a pripojim(mam dynamicku ip). Firewall som nedal ziadny pri pppoe-setup, takze by malo vsetko ist.
                    • Re: kompilacia jadra 10.07.2007 | 19:50
                      WlaSaTy   Návštevník
                      :Napisalo mi connected ked som dal pppoe-start, aj v ifconfig ukazuje ppp0 a aku ip adresu ma, lenze nefunguje pacman -Sy, nejde ping google.com ani links google.com ...

                      tak skús skontrolovať DNS záznamy. Ak Ti pojde ping 209.85.129.99 čo je jedna z teraz aktuálnych IPčiek pre google, tak vieme v čom to je.
                      • Re: kompilacia jadra 11.07.2007 | 19:55
                        Avatar Peto Arch Linux  Používateľ
                        Oo, velka vdaka WlaSaTy, si riadny linuxovy macher. Idem este skusit gentoo a potom mozem napisat daky navod pre inych. Este raz, diky :) .