OpenMoko

Sekcia: Ostatné 09.07.2007 | 21:17
Mobil   Návštevník
Ahojte..chcem sa spytat ci sa to oplati kupit ten mobil..alebo skor PDA....
    • Re: OpenMoko 09.07.2007 | 22:01
      WlaSaTy   Návštevník
      Ak dokážeš využiť jeho funkcionalitu a bude pre Teba prínosom za danú cenu, tak áno. Ja si asi počkám na jeho plnú verziu, teraz sú v predaji vývojárska doska alebo odľahčená verzia bez WiFi, 3d akcelerátora a neviem či aj nie bez fotoaparátu. Škoda že zabudli predimenzovať servre.
      • Re: OpenMoko 09.07.2007 | 23:07
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        myslim ze bez fotaku bude aj konecna verzia (nie som isty)
        ale urcite bude chybat 3G a EDGE teda aspon mne
        a aj pamat by mohli zlepsit
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: OpenMoko 09.07.2007 | 23:23
          WlaSaTy   Návštevník
          Či bude 2MPix fotoaparát v danom PDA je vedľajšie keďže optika sa nedá vtesnať do plexisklovej kvapky ale na vývojárskych stránkach sa hovorilo aj o EDGE a aj o fotoaparáte. No ale, nechajme sa prekvapiť. Kto chce, môže ušetriť 150USD a kúpiť si odľahčenú verziu. Kto chce, môže si počkať na druhú alebo tretiu generáciu.
          • Re: OpenMoko 10.07.2007 | 12:58
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            ja si teda radsej pockam a priplatim ale hlavne nech je to kvalitne ni nejaky odflaknuty ajFoun
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: OpenMoko 10.07.2007 | 13:13
              WlaSaTy   Návštevník
              ajFoun môžeme porovnať zo súčasnou situáciou rovnako ako aj žiadosti. Rozpis aktuálneho hardware sa tiež vyskytuje niekde na ich stránkach, takže nie je problém. To o čo ide mne bude v oficiálnej dodávke keďže GPRS má TTL do 300 ms (aspoň malo keď som ho ešte aktívne využíval) ale EDGE aj 3 sec (100x viac). Sranda je že GPRS funguje ako fallback pre EDGE ale užívateľ si ho nedokáže sám nastaviť, teda odignorovať v prípade potreby ten lenivý edge. A foťák? O umelohmotnom objektíve menšom ako dažďová kvapka sa vyjadrovať nebudem a podobné hračky ktoré si cenia ľudia nepoznajúci rozdiel medzi PDA a Smart Phone sa tiež vyjadrovať nebudem. Ostatné veci (WiFi, GPS, VGA 640x480 - pozor, nie QVGA 320x200, množstvo aplikácií, výkon a podobne) sú pre mňa zásadným kritériom v súlade s cenovou ponukou.
              • Re: OpenMoko 10.07.2007 | 13:22
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                uplny suhlas, a to s tym edgeom som nevedel , ale aj tak u mna vyhrava vysia rychlost pre EDGE a 3G
                fotak nepotrebujem mam CANON EOS

                ja potrebujem aspon trosku ryclejsie prip na net, wifi, blueooth, rozsiritelna pamat a moznost vlastnych aplikacii, GPS je super a este ma zaujima vydrz baterie a rozmery (nechcem tehlu kt treba nabijat kazdy den)
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • Re: OpenMoko 10.07.2007 | 17:23
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Všetky tvoje otázky boli zodpovedané ešte pred tým ako si ich vyslovil, len na tebe je kde budeš hľadať odpoveď. Jediná výnimka je ohľadne oficiálneho vydania ďalších verzií, to preto ten zoznam žiadostí.