internet v ubuntu

Sekcia: Konfigurácia 10.07.2007 | 16:04
Avatar homey   Používateľ
Mam problem s pripojenim na internet v Ubuntu 7.04. Mam router Vigor2700. PC prepojim s kablom a Ubuntu mi nakonfiguruje pripojenie. dhcp server mi da ip. ked zapnem mozillu a chem sa dostat na hocijaku stranku tak mi ju nenacita len dlho nacitava a nacitava. ked sa chcem dostat na konfiguracnu stranku routra tak vypyta odo mna login a heslo to zadam a potom cakam a nenacita mi ju. som skusal ping na google a vsetko funguje. len v mozille mi nenacita stranky. skusil som aj live kubuntu a v konquerori mi nacitalo raz necelu stranku googlu ale som skusil nieco vyhladat a nacitavalo a potom mi vypisalo chybu a ostatne stranky co som skusal tak sa mi tiez nenacitali v com je moze byt chyba? Prosim pomozte mi co najskor potreboval by som stiahnut nejake programy pre ubuntu a naistalovat . nebudem mat internet cez prazdniny najblizsiu dobu
    • Re: internet v ubuntu 10.07.2007 | 16:18
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      vypni ipv6, zadaj do mozilly about:config a najdi ipv6 a vypni ho
    • Re: internet v ubuntu 10.07.2007 | 16:24
      ---   Návštevník
      inac uz sa z toho stava nekonecny pribeh ,mohol by z toho niekto napisat navod do databazy znalosti
      takze ako prve vypnut ipv6
      to iste vo firefoxe
      miesto adresy about:config a najdi si cez ten filter ipv6 , klikni na ten riadok (network.dns.disableIPv6) ,hodnota sa zmeni na TRUE

      ak to este nestaci ,tak tu je dasli postup
      podla toho routra tipujem ze budu DNS-ka tieto(od monopolu):
      195.146.132.58
      195.146.128.60
      • Re: internet v ubuntu 10.07.2007 | 17:26
        homey   Návštevník
        skusal som to podla toho navodu neviem ci to mam dobre napisane v interfaces mal som tam napisane:
        auto lo
        iface lo ine loopback


        auto eth1
        iface eth1 inet dhcp

        auto eth2
        iface eth2 inet dhcp

        auto ath1
        iface ath1 inet dhcp

        auto wlan0
        iface wlan0 inet dhcp

        iface eth1 inet dhcp

        auto eth0

        zmenil som to na:
        auto lo
        iface lo inet loopback


        auto eth0
        iface eth0 inet dhcp
        dns-nameservers 195.145.132.58 195.145.128.60
        je tu nejaka chyba? predosle postupy mam v proriadku ale este mi to nefunguje
        • Re: internet v ubuntu 10.07.2007 | 17:37
          ---   Návštevník
          tam nemaju byt konkretne cisla DNS-iek ,ale
          dns-nameservers ip.address.of.nameserver
          (aspon som to tak pochopil)

          DNS-ka sa dopisuju v tom dalsom konfiguraku

          cele to skontrolujes po restarte siete/pocitaca tak ,ze v /etc/resolv.conf budes mat tie dopisane DNS-ka (doteraz tam mas 192.168.1.1)
          • Re: internet v ubuntu 10.07.2007 | 20:05
            petertomasy   Návštevník
            Ja by som sa znova skusil pripojiť na router cez prehliadač a nastaviť na ňom ip adresu DNS-ka od tvojho providera a ďalšie nastavenia. Teda vymaž všetky tvoje súčasné nastavenia sieťovej karty , reštartuj pc a router. Zaujímalo by ma, čo ti odpovie ping 192.168.1.1. Možno treba skusiť iný prehliadač (opera). A tiež máš správny login a heslo na ten router?
            • Re: internet v ubuntu 10.07.2007 | 20:26
              WlaSaTy   Návštevník
              Máš pravdu, to je čistejšie riešenie. To by sa malo dať aj do FAQ.
            • Re: internet v ubuntu 10.07.2007 | 20:37
              Avatar homey   Používateľ
              mam spravny login a heslo z windowsu mi to ide v pohode a ping mi tiez ide uz som skusal aj ping na google je vporiadku len ta mozilla a operu nemam ako naistalovat ked mi nejde internet a skusim ci mi pojde apt-get
          • Re: internet v ubuntu 10.07.2007 | 20:34
            Avatar homey   Používateľ
            uz mam tie adresy dns v /etc/resolv.conf ale nejde mi to este stale este raz pozriem ci som vypol ipv6
            • Re: internet v ubuntu 10.07.2007 | 20:52
              ---   Návštevník
              otvor konzolu a napis tam prikaz
              ip a | grep inet6
              ak sa nic nevypise tak si ipv6 vypol
              • Re: internet v ubuntu 10.07.2007 | 20:57
                Avatar homey   Používateľ
                nic sa nevypisalo a nemozem sa dostat ani na web routra len zadam login a heslo a nacitava a nacitava 10min a potom stranka server not found
    • Re: internet v ubuntu 11.07.2007 | 00:58
      homey   Návštevník
      problem je vyrieseny. pokazena sietova karta. ide sa do BA na schody pojde pred ministerstvo :D :D dakujem vam vsetkym za pomoc aj tak to budem potrebovat lebo ked budem mat novu sietovu kartu tak s tym bude tiez problem lebo ostavam pri ubuntu
      • Re: internet v ubuntu 11.07.2007 | 00:59
        Avatar homey   Používateľ
        vyrieseny problem po 14 hodinach
        • Re: internet v ubuntu 11.07.2007 | 10:35
          Avatar rebrik Arch, Ubuntu  Používateľ
          To aj tu sa pise downtime end na problemy? :-) Som nevedel ..
          Of All The Things I've Lost, I Miss My Mind The Most.