stara nvidia v ubuntu

Sekcia: Hardware a Drivery 10.07.2007 | 16:33
Grawp   Návštevník
na jednom pocitaci doma mame starucku Geforce4 MX440-SE ale v ubuntu mi nece slapat.
po zapnuti v restricted manageri nece naskocit X a vyhodi ze kernel modul je iba 1.0-7184 a x modul 1.0-9631. viete nekdo poradiť? ako spravit aby natahoval spravny modul teda 9631?
a ece jedna otazka: ako ubuntu natahuje moduly pri starte? cez upstart (init)? ak je viac sposobov napiste pls vsetky, nie len ako natahuje nvidiu modul ak viete
Thnk
    • Re: stara nvidia v ubuntu 10.07.2007 | 17:20
      Elven   Návštevník
      sedmickove - legacy - viac sa uz nevyvija - na stare karty (ja mam prakticky to iste co ty)
      • Re: stara nvidia v ubuntu 10.07.2007 | 21:12
        Grawp   Návštevník
        ked si pozres www.nvidia.com a najdes si tam unixove drivre tak pre MX440 je maximum 9639 a nvidia-glx je 9631!ja len nevem preco mi kernel nacitava starsi modul.
        chcem spravit manual override, len potrebujem vedet co pri starte moduly pripaja (heh nevem to , som lama, dnes asi skusim dat prehladat cele etc na vyrazy *modprobe* nvidia)
        • Re: stara nvidia v ubuntu 03.09.2007 | 19:33
          voxar   Návštevník
          skus cez envy ... ale aj tak treba est eporiesit dajake konfiguraky .. ja som to rozxodil a ide secko..
          do Xconfigu daj -sekcia screen
          Option "ExactModeTimingsDVI" "TRUE"
          Option "ModeValidation" "DFP-0: NoEdidDFPMaxSizeCheck, NoVesaModes"
          potom
          sudo gedit /etc/modprobe.d/options
          options nvidia NVreg_SoftEDIDs=0 NVreg_Mobile=1
        • Re: stara nvidia v ubuntu 03.09.2007 | 20:14
          voxar   Návštevník
          este si pridaj do
          sudo gedit /usr/share/applications/NVIDIA-Settings.desktop

          Name=NVIDIA Settings Comment=NVIDIA X Server Settings Exec=nvidia-settings Icon= StartupNotify=true Terminal=false Type=Application Categories=Application;System;
          • Re: stara nvidia v ubuntu 03.09.2007 | 22:08
            Peter   Návštevník
            Ja mám geforce2 MX/MX 400.V ubuntu 7.04 som povolil v "správcovi neslobodných ovládačov" akcelerovaný ovládač grafických kariet nvidia a všetko sa nainštalovalo a fuguje.Podotýkam,že nainštalovaný ovládač je nvidia-glx a nie nvidia-glx-legacy.
            • Re: stara nvidia v ubuntu 04.09.2007 | 13:47
              voxar   Návštevník
              2mx400 nie je problem... 4mx440 je povodne pre notebooky tak potrebuje aj taketo osetrenie ... ani ja som nemal s 2mx400 problem.. len v zakladnom nastaveni mi neslo agp x4 len agp x2 .. ale mam via chipset tak trebalo kus povedat systemu, ze nex pouzije...tie nastavovaky su pre 4mx440 ...