Ubuntu

Sekcia: Ostatné 11.07.2007 | 02:27
shade   Návštevník
"Táto distribúcia (Ubuntu) svojou popularitou valcuje všetko, čo jej príde do cesty, a postupne si ukrája aj omrvinky z koláča domácich Windows." (http://itnews.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=49083)

Preco si myslite ze to tak je? Je to marketingom alebo je naozaj taka "dobra".
    • Re: Ubuntu 11.07.2007 | 12:46
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      je zalozena na silnom a kvalitnom debiane, ma perfektnu podporu (komunita) , vyvojari sa nesustreduju na platenu edicii (taka u ubu nie je), je uzivatelsky prijemne, priatelske a lahko konfigurovatlne a instalovatelne
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: Ubuntu 11.07.2007 | 12:49
      Avatar Juraj Masár Debian Etch  Používateľ
      snazi sa presadzovat heslo "for human beings" a pride ti na CD zadarmo az domov :) nevahaj a vyskusaj :)
      If you can't apt-get it, it isn't useful or doesn't exist.
      • Re: Ubuntu 11.07.2007 | 13:04
        radzimko   Návštevník
        tak tak aj ja som si tak objednal a prisli mi aj nalepky!!:-)))
      • Re: Ubuntu 11.07.2007 | 13:25
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        to som ani nevedel ze to ide aj zadarmo to je super mozno si dam 7.10 poslat domov
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: Ubuntu 11.07.2007 | 15:58
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          Mne prišla 7.04ka domov do 3 týždňov, objednal som ju hneď trojmo.
    • Re: Ubuntu 11.07.2007 | 13:32
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      No kedysi by som povedal, že blbuntu nema šancu na úspech. Nevidím na tejto distribúcii nič zvláštne snáď okrem toho, že štandardne je bez KDE. Osobne nemám rád distribúcie, kde si pri inštalácii nemôžem vybrať čo chcem nainštalovať ...
      • Re: Ubuntu 11.07.2007 | 13:52
        radzimko   Návštevník
        tak si vyberies co chces odinstalovat:-) tak ako ja:-)
        • Re: Ubuntu 11.07.2007 | 13:54
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          Nevyberiem, este sa mi to nepodarilo uspesne nainstalovat ;)
          • Re: Ubuntu 11.07.2007 | 14:21
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            pre niekoho kto pouziva gentoo sa ani necudujem ze sa mu nepaci ubuntu
            ale mi co nemame tyzden cas na instalovanie systemu uprednostnujeme distribucie (a hlevene tie vopred nakonfigurovane s kopou programov)
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Ubuntu 11.07.2007 | 15:56
        Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
        Presne toto isté mi na *Ubuntu vadí tiež ;).
      • Re: Ubuntu 11.07.2007 | 18:12
        xxxx   Návštevník
        preco zhadzovat nejake distro, ktore nie je top? viem si dobre predstavit situaciu, ze keby nebolo ubu (a inych distier - jednotlivo, samozrejme), ozyvali by sa hlasy, ze na danom mieste spektra distribucii je diera a ze sa ju ziada niecim zaplnit... je tu moznost vyberu, vlastnej cesty hladania a objavovania... ja osobne som presiel zo suse na kubu a mam pocit, ze mam k samotnemu linu trochu blizsie (oproti suse)... som zaciatocnik, ale lin je vyzva a to sa mi na nom paci - a paci sa mi aj to, ze kazdy si moze slapat vlastnu cesticku... ako sa hovori - Panbozko ma velky zverinec - a to sa tyka jak ludi, tak aj distribucii... (sorry za parafrazu)...
    • Re: Ubuntu 11.07.2007 | 15:29
      Avatar marián Fedora,Vector,Slack  Používateľ
      ja mam rad bezproblemove distribucie, ale mne Ubuntu naozaj nevyhovuje.
      Instaloval som Ubuntu Studio a pre istotu mi ani nenabootovalo , no hold :)
      • Re: Ubuntu 11.07.2007 | 15:50
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
        Mne asi 5x ra rôznych strojoch padol inštalátor, inde to ani nenabootovalo ...
        Preto som vždy radšej používal distribúcie ako napr. mandrake / mandriva, opensuse, ako live jedine slax ...
        • Re: Ubuntu 11.07.2007 | 15:57
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          Keď sme už pritom a píšeš že "blbuntu", nie všetci majú nervovú sústavu a procáky na to, aby mali Gentoo. A nechcem útočiť na iné distrá, ale nie každé distro sadne každému hardvéru. Tiež som sa vrátil z Debianu naspäť na Ubuntu, pretože mi mrzli desktopové aplikácie.
          • Re: Ubuntu 11.07.2007 | 16:01
            Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
            Ale musíš uznať, že inštalátor Ubuntu je ozaj príliš jednoduchý. Nedá sa tam vybrať či nastaviť takmer nič. Oceniť ho môžu totálni laici, ale po nainštalovaní aj tak až také jednoduché ako jeho inštalátor Ubuntu nie je.
            • Re: Ubuntu 11.07.2007 | 16:07
              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
              Ubuntu má univerzálny výber balíkov, ono je to pre niekoho komu sedia všetky aplikácie výhoda, pre iných nie. Na druhej strane pri inštalácii Debianu si vieš "poskladať" z jednotlivých balíkov desktop podľa tvojho priania. Takže sú na to zase dve rôzne roviny pohľadu.
    • Re: Ubuntu 11.07.2007 | 16:03
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Súhlasím, Ubuntu vychádza z Debianu, ktorý je sám o sebe výborné distro. Ale Ubuntu je prívetivejšie k používateľovi a mnohí uprednostnia hotový desktop s novým softom. Paradoxne je na mojom HPčku (Intel komponenty) stabilnejšie Ubuntu Feisty ako Debian, a to som skúšal Sarge, Etch aj Testing.
    • Re: Ubuntu 11.07.2007 | 18:22
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ubuntu mi sedi ovela viac ako suse, fedora, slackware atd... tym to zacina aj konci... :)
    • Re: Ubuntu 11.07.2007 | 19:22
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      njn, pre sekretarky je dobre.
      • Re: Ubuntu 11.07.2007 | 21:04
        Avatar Lubos21   Používateľ
        Ja ubuntu pouzivam viac nez rok. Ani neviem preco som ho vlastne zacal pouzivat a preco ho pouzivam. Vystriedal som mozstvo distier a stale skusam, ale vzdy sa u mna ine distra ohreju na priemerne tyzden. Momentalne sa mi pozdava pclinuxos, prve distro kde mi fakci na sto percent beryl. Ak by malo toto distro rovnako siroku podporu, viac vyvojarou, shipit mozno by tromflo aj ubuntu. A je to aj prve distro s KDE s ktorim som sto percentne spokojni. Vzdy mi islo aj ide KDE v inich distrach pomali, sa mi v inich distrach javi ako zabugovane, a stale nieco pada, ale tu to fakci o nieco rychlejsie ako gnome v ubuntu, nijake bugy sa mi v nom nejavia ani nic nepada.
        • Re: Ubuntu 12.07.2007 | 00:53
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          Na PCLinuxOS som robil recenziu. Asi nahnevám pár Debianistov ale Kdesktop v tomto distre šiel rýchlejšie a stabilnejšie ako v Debiane. A ešte k tomu Synaptic (používam radšej príkazy Apt) rieši závislosti ako v Debianoidnom distre. Na druhej strane sa nikdy nevyrovná počtom balíkov Ubuntu alebo Debianu.
      • Re: Ubuntu 12.07.2007 | 00:26
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        To je vec pohľadu, nemôžem obhajovať za každú cenu distro, ktoré som nevytvoril a neprispel som k jeho vývoju (nie som programátor). Ale k rozšíreniu totoho distra prispievam, viď databázu znalostí. Plus pár ľuďom som pomohol, ako rozbehať pod Linuxom modemy ktoré poznám, net je základ.