Aku wi-fi

Sekcia: Hardware a Drivery 16.07.2007 | 02:18
Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
V najblizsej dobe budem musiet kupit wi-fi sietovku na pripojenie k wireless routru. Aku znacku, prip. typ by som mal hladat, aby som nemal problem ju rozbehat v linuxe ? Nejake pozitivne alebo negativne skusenosti ??
    • Re: Aku wi-fi 16.07.2007 | 09:25
      Avatar srigi   Používateľ
      Najlepsou volbou je IMHO daco od Atheros, lebo je mimoriadne vhodna na "AirCrack" a firma Atheros v nedavnej dobe velmi aktivne spolupracovala na OS driveri - madwifi, najdes ako balicek v kazdej rozumnej distrib.

      Druhou dobrou volbou je Intel, nie moc novy model, napr.Intel PRO/Wireless 2100 alebo 2200. Len neviem ci to zozenies ako PCI karty.
      • Re: Aku wi-fi 16.07.2007 | 12:18
        Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
        Dik. A nejaka, ktora sa da aj realne zohnat... Tuto som zatial u nikoho nenasiel...
        • Re: Aku wi-fi 16.07.2007 | 13:23
          Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
          Každá, ktorá nemá chip od firmy Broadcom. Síce sa to rozbehať dá, ale trvá to dlho keď nevieš ako na to. Intel sa mi javí ako dobrá voľba.
          "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
      • Re: Aku wi-fi 16.07.2007 | 13:25
        Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
        Tak tú kartu by som chcel mať aj ja, sú isté osoby, ktorým by som chcel cenzurovať pakety posielané mikrovlnami :-)
        "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
        • Re: Aku wi-fi 16.07.2007 | 20:53
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          S Broadcom kartami je kríž. Dá sa rozbehať cez ndiswrapper a win ovládače, ale niekedy to zo záhadných dôvodov neide, aj keď som ju inštaloval tak ako vždy predtým. Je treba trafiť správnu verziu ndiswrappera a ovládača karty.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Aku wi-fi 16.07.2007 | 16:38
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        nie moc novy model? posledna 4965 este nie je uplne podporovana ale keby je vyhodne predavana, kludne by som ju kupil. ale neviem ake su vylepsenia okrem podpory 802.11N (pre ktore nemam vyuzitie). 2* je uz pravek (cim nechcem povedat, ze nie je dokonale pouzitelna).
        Debian. apt-get into it…
    • Re: Aku wi-fi 16.07.2007 | 16:39
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_open_source_wireless_drivers

      tutok pozeraj. ja by som siel asi do nejakeho orinoca
      Debian. apt-get into it…
    • Re: Aku wi-fi 16.07.2007 | 16:44
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_open_source_wireless_drivers

      tutok pozeraj. ja by som siel asi do nejakeho orinoca
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Aku wi-fi 16.07.2007 | 17:43
        Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
        Dik za link, stacilo napisat raz :))
        • Re: Aku wi-fi 16.07.2007 | 18:35
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          som sa venoval niecomu inemu a zabudol som, ze uz som postoval :)
          Debian. apt-get into it…