.NET a linux

Sekcia: Programovanie 17.07.2007 | 01:29
ab1234   Návštevník
Chcel by som sa opytat, nakolko viem ze jestvuje nieco ako Mono project ktory zabezpecuje nieco ako vyuzivanie .NET-u na Linuxe , ako velmi je integrovany , ci je to len pokus alebo sa realne aplikacia v .NET da "rozfachat" bezne na linuxovej masine...
Oplati sa vyvyjat vobec .NET applikacie na Linuxe?
( Otazka3: Oplati sa vyvyjat .NET vseobecne (napr ako ASP.NET) a pritom pouzivat OS Linux ? )
    • Re: .NET a linux 17.07.2007 | 01:30
      Avatar borg Arch, Debian jessie  Administrátor
      neoplati sa to, mono bude vzdy zaostavat za .net frameworkom od ms.
      • Re: .NET a linux 17.07.2007 | 01:38
        ...   Návštevník
        A oplati sa napr vyvyjat pre MS (aj desktop ale hlavne .NET webovy, teda ASP.NET) ale ako operacny system na pouzivanie by bol Linux
        • Re: .NET a linux 17.07.2007 | 01:42
          skor nie ako ano. tak pred 2-3 rokmi som robil pre katedru projekt, server bezal na windowse + .net. na linuxe som pouzival mono + jeho dodavany webovy server. bolo to skor utrpenie, vzdy som to musel doladovat priamo na univerzitnom servery. takze dost neefektivne. mozno sa ale situacia zmenila v sucasnosti, mozno nie. radsej pouzi java platformu alebo php, ked chces pouzivat linux
          • Re: .NET a linux 17.07.2007 | 01:58
            ...   Návštevník
            No , PHP viem (teda uz neaku tu dobu v nom programujem ) ale skor ma trapi co na desktopove aplikacie, vzhladom k tomu ze nechcem uplne zanevriet na vyvoj aj pre Win (teda dodavat app aj tam)
            • Re: .NET a linux 17.07.2007 | 02:02
              java je lepsie riesenie v tomto pripade, podla mna.
              • Re: .NET a linux 17.07.2007 | 02:34
                ...   Návštevník
                Ked uz sa raz dostala tema aj na javu tak preco nevyuzit :)
                Preco sa viac hodi na taketo veci java a nie napr c++ ? (len skrze virtualnej masiny a bajtoveho kodu?)
                Oplati sa Java ucit do prespektivy - teda ak niekto bude mat programovanie ako zamestnanie o takych 5-6 rokov, oplati sa java c[/c++] alebo ten .net
                • Re: .NET a linux 17.07.2007 | 02:49
                  Avatar tristan FreeBSD  Používateľ
                  Sice som zatial len studentom, ale osobne by som sa priklonil (a aj som sa) k JAVA-e. Predsa len multiplatformovost je velka vyhoda a original je vzdy original. Ale asi je to na kazdom osobne, co mu viac vyhovuje, v com sa mu lepsie robi, treba skusit, posudit a rozhodnut sa ;)
                  • Re: .NET a linux 17.07.2007 | 08:54
                    Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
                    Je len otazkou casu, kedy .NET pobezi "stabilne" nad nejakou vrstvou ... a nemusis to man v Mono .. Otazka je, ze co je to stabilne :-) Pokial chces serioznu vec, tak Java, nie je o com

• Re: .NET a linux 17.07.2007 | 13:01
                  Avatar Igor Hlina Mac OS ML  Používateľ
                  Oplati sa Java ucit do prespektivy

Vsak daj kuk na profesia.sk a uvidis. JAVA je urcite perspektivna a navyse je super ked spravis nejaky program a das ho na web. Moze si ho spustit Linuxak/Winshitak/Solarisak.
                  while (2*2 == 5) { echo "If you're reading this, something is definitely wrong"; }
                  • Re: .NET a linux 17.07.2007 | 13:48
                    ...   Návštevník
                    Hej, javu som uz davnejsie pozeral , ale vraj ma pomale aplikaci desktopove (kniznica swing ci ako)
                    Myslite ze ucit sa do buducnosti .NET nie je najlepsie riesenie ?
                    • Re: .NET a linux 17.07.2007 | 13:54
                      kludne sa uc, sa tu pytas akoby si sa mohol naucit len 1 jazyk...

ale podla mna existuju omnoho zaujimavejsie jazyky (aj ked C# nemusi byt tiez zly)
                      Debian. apt-get into it…
                      • Re: .NET a linux 17.07.2007 | 14:49
                        C# je skopirovana Java s mensimi zmenami
                        • Re: .NET a linux 17.07.2007 | 14:56
                          ee, je to novy jazyk s vlastnostami javy a jej vylepsenie.
                        • Re: .NET a linux 17.07.2007 | 15:45
                          V jave tusim ide cca pisat proceduralne, tak ze budes vytvarat metody v main() fnci. C sharp je striktne objektove.
                          while (2*2 == 5) { echo "If you're reading this, something is definitely wrong"; }
                          • Re: .NET a linux 17.07.2007 | 16:06
                            aj v jave musi byt funkcia main obalena v triede, tak isto ako v c#.
                    • Re: .NET a linux 17.07.2007 | 14:05
                      .net neni na skodu vediet, niektore enterprise projekty sa robia v nom, alebo v jave. je vyhoda teda vediet obe technologie.
                    • Re: .NET a linux 17.07.2007 | 14:06
                      Ber to tak ze .NET je urceny primarne pre jednu platformu. Linux sa bude vzdy len dotahovat. Ked vsak checkujes novinky, vidis ze vela korporacii a pod. stuff prechadza na otvorene riesenia a ich pozicia sa bude zosilnovat.

ZEND framework je uz finalny, coskoro pride PHP v6 s podporou UNICODE, takze PHP nie je vobec zla investicia.

Taktiez uidova poznamka o pocte naucenych jazykov je velmi relevantna, nie je problem vediet toho viac, len to kce talent.
                      • Re: .NET a linux 17.07.2007 | 14:14
                        no keby som si mal vyberat medzi php a ...
                        • Re: .NET a linux 17.07.2007 | 14:14
                          tak ? ...
                          • Re: .NET a linux 17.07.2007 | 14:15
                            tie ...
            • Re: .NET a linux 17.07.2007 | 14:03
              Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
              No trosku off topic, ale qt4 bezi aj na win a ponuka funkcie napr. na sietove sluzby s rovnakym rozhranim nezavislym na OS. Takze pri vyvoji qt aplikacii nie je problem urobit tie aplikacie tak aby boli funkcne na win aj na lin.
              • Re: .NET a linux 17.07.2007 | 16:23
                ...   Návštevník
                nechapem ako qt4 je jazyk alebo co ?
                Apropo neviem , chcel som sa spytat na nazor Vas , ohladom toho napr ako si myslite ze sa bude vyvyjat Mono...
                Nemyslim ze som to tak ze sa budem ucit len jeden jazyk , ale chcem sa opytat, ktory mam pouzit ako "odrazovy"
                Teda otazka na odrazovy jazyk (php ako tak vravim , viem): c++ c# java ?
                • Re: .NET a linux 17.07.2007 | 16:40
                  vies programovat objektovo? co to prinasa, odnasa, dedi, zapuzdruje, ...? :)
                • Re: .NET a linux 17.07.2007 | 16:52
                  c++, c# a java maju velmi podobnu syntax, ak sa naucis jeden neni problem sa velmi rychlo naucit iny. lisia sa velmi malo
                  • Re: .NET a linux 17.07.2007 | 20:09
                    ...   Návštevník
                    Objektovo programujem- pisem si triedy,... (PHP) myslim ze principalne mu chapem ... co teda pouzit ako odrazovy mostik ? kedze sme na linxe tak C++ [or] Java (mam este neake tie skusenosti z Delphi ked som robil pod Win) )
                    • Re: .NET a linux 17.07.2007 | 22:14
                      ja by som zacal s c++, pochopis tento jazyk velmi lahko pochopis javu (radovo mozno par hodin ti bude trvat si osvojit syntax).
                      • Re: .NET a linux 18.07.2007 | 00:24
                        ...   Návštevník
                        a na visualne programovanie sa oplati ostat pri cecku alebo je na to vhodnejsia java ?
                        • Re: .NET a linux 18.07.2007 | 00:49
                          tazko povedat. vsetko ma svoje pre a proti. zavisi od situacie a co od toho ocakavas.
                          • Re: .NET a linux 18.07.2007 | 01:39
                            ...   Návštevník
                            Mohol by si pls. v skratke povedat co sa kedy oplati (zo skusenosti - stranky na nete som pocital) , chcel by som Vas nazor..