HP vs SONY

Sekcia: Hardware a Drivery 19.07.2007 | 12:10
Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
Ktory s tychto notebookov by ste mi odporucili aj s ohladom na podporu v Linuxe:
HP Pavilion dv6397cz - GF694EA alebo SONY FZ11M
    • Re: HP vs SONY 19.07.2007 | 12:30
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      podla mna ten sony vyzera (ovela) lepsie, ale HP ma asi lepsi servis ak sa to *.

      s podporou v linuxe kupujes macku vo vreci, z technickych detailov tam neuvadzaju ani *.

      a myslim, ze ta trochu zaslepili nespravne parametre tych nb...
      Debian. apt-get into it…
      • Re: HP vs SONY 19.07.2007 | 12:32
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        a skus sa pozriet aj na nb fy toshiba, dell, lenovo. v tejto cenovej hladine maju co ponuknut.
        Debian. apt-get into it…
        • Re: HP vs SONY 19.07.2007 | 13:16
          Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
          No tie Lenova maju kapanek vysoku cena podla mojho nazoru - aspon tieto kusky
          • Re: HP vs SONY 19.07.2007 | 13:28
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            no, ja som skor myslel na thinkpady, pozri tento topic:

            http://linuxos.sk/forum/9239/index.html
            Debian. apt-get into it…
          • Re: HP vs SONY 19.07.2007 | 13:35
            Avatar Tommy Angelo   Používateľ
            nic nie je az take drahe ako na slovensku...ak cokolvek kupis cez eBay, tak to mas lacnejsie o dost. Napr. IBM ThinkPad t61 tam stoji nieco malo cez 25 litrov. Skus sa poohliadnut po eBay-i ;)
            • Re: HP vs SONY 19.07.2007 | 13:51
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              heh, jeden brand new t61 ma 12 ponuk :) a treba pocitat s drahym dovozom
              Debian. apt-get into it…
              • Re: HP vs SONY 19.07.2007 | 14:02
                Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                :) Je dobre spytat sa mailom ci by nebolo mozne sa aj nejako dohodnut na zlave, alebo postovnom (Shipping to USA -> zmen a vyhodi ti postovne na SVK).
                T61-ku predavali asi pred tyzdnom za 1000 $. Brand new su cito nove...preto ta cena ;) oproti pouzitym.

                btw. myslis ze T61 s grafikou nvidia quadro je dobra kupa?
                • Re: HP vs SONY 19.07.2007 | 14:04
                  Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
                  Bude asi dost zrat ta grafika si myslim ja....
                • Re: HP vs SONY 19.07.2007 | 14:05
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  brand new so zakladnou ponukou na $610 aj s office :)

                  je mozne, ze niekto ponukol aj $1000
                  Debian. apt-get into it…
                  • Re: HP vs SONY 19.07.2007 | 14:13
                    Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                    dockaj zakladny? Taky som este ani nepozeral..nebude to nejaka šunka? Lebo ja si do filtra vzdy rachnem procak 2 GHz or more, 1GB RAM or more, t61 ;)

                    Ale zas na druhu stranu ked to tak vezmem, tak kupa zakladneho a neskor jeho rozsirenie o pamet, hdd, procak nie je zla taktika ;)

                    co povies? Ja zatim notas nemam...pockam az klesne dolar a euro a v septembri si ho kupim, lebo vtedy nastupujem do skolyyyy aaaach neee
                    • Re: HP vs SONY 19.07.2007 | 14:17
                      Avatar uid0 Debian  Používateľ
                      zakladna CENA. ja som skusil vyhladat t61. na obrazku je nerozbalena krabica, prvy vysledok

                      2GHz or more? chyba

                      na thinkpadoch len tak nevymenis hdd, ked chces mat ochranu hdd. ja mam 80GB a mam dost
                      Debian. apt-get into it…
                      • Re: HP vs SONY 19.07.2007 | 14:20
                        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                        no uz som ho nasiel aj ja. Ja pouzivam filter. Ako je to teda s upgradom notasu? (HW komponenty). Co sa da a neda vymenit upgradnut?

                        p.s. stale sa bavime o IBM lenovo. Ostatne znacky su troska slabsie voci otrasom. s vynimkou DELL-a. A niektorych specializovanych nb, ale tam je cena killer...
                        • Re: HP vs SONY 19.07.2007 | 14:33
                          Avatar uid0 Debian  Používateľ
                          sam si mozes menit baterku, RAM moduly, disk a capicky na trackpoint :) ja mam vnutri este jeden PCI slot pretoze nemam WWAN kartu, ale asi by to bolo nutne brat do servisu (v manuali o tom nepisu). potom to ma PC card a ExpressCard/54 sloty.

                          a este samozrejme hot-swappable ultrabay.

                          ten disk musi mat firmware s podporou parkovania citacich hlav ak chces ochranu.
                          Debian. apt-get into it…
                          • Re: HP vs SONY 19.07.2007 | 15:46
                            Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                            procak sa neda menit? Spoluziak este na strednej si objednal procak centrino do notasu amilo, ale ci ho zmenil to uz neviem...
                            napodobne ci sa neda menit graf.? :D to uz asi nie co
                            • Re: HP vs SONY 19.07.2007 | 17:49
                              Avatar uid0 Debian  Používateľ
                              pisal som o tom co si mozes vymenit sam. inac sa da menit takmer vsetko -- CPU, motherboard, LCD, klavesnica (asi aj tu by si mohol aj doma), wifi, a ja neviem este co... intel je onboard, tu nevymenis.
                              Debian. apt-get into it…
                • Re: HP vs SONY 19.07.2007 | 14:06
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  ad btw: to sa mna nepytaj :) podla mna take nieco do nb nepatri (a naozaj to ma o nieco vyssiu spotrebu, asi aj teplotu)
                  Debian. apt-get into it…
                  • Re: HP vs SONY 19.07.2007 | 14:15
                    Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                    kvoli linuxu a *BSD sa pytam, lebo nvidia ovladace su lepsie nez ATi. Nvidia quadro podporuje lepsie openGL, takze mozno vykon bude perfektny ...( ? )
                    • Re: HP vs SONY 19.07.2007 | 14:19
                      Avatar uid0 Debian  Používateľ
                      nvidia robi na nb tiez problemy, problemy s uspavanim. smrt takym grafikam a driverom
                      Debian. apt-get into it…
      • Re: HP vs SONY 19.07.2007 | 13:36
        Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
        A preco myslis, ze pozeram na nespravne parametre ? Pozeram na znacku/cenu/vybavu a vydrz - ten sony vyzera mat fakt sluznu vydrz - samozrejme, ze je to len udaj, ktory udava vyrobca, ale to je pri kazdom notebooku a tu svieti udaj o cca hodinku vyssi...
        • Re: HP vs SONY 19.07.2007 | 14:03
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          pozeras na vybavu s ohladom na vykon/kapacitu. kupujes notebook, nie hypervykonnu gaming-station -- budes to prenasat, musi to nieco vydrzat a tiez to musi vydrzat na baterke (osobne by som teda nechcel nvidia ani ati). a tiez ti nepovedia ako sa to zahrieva (rad by som vedel ako sa v tychto dnoch chladia tie grafiky, pri normalnej praci samozrejme)

          pri vydrzi tam neudavaju na akej baterke to je (to je celkom bezne). moj by na 9-cell vydrzal v pohode cez 5 hodin (15.4" display) a s ultrabay baterkou aj viac

          a k tomu sony by som nechcel dostat sony baterku :/
          Debian. apt-get into it…
          • Re: HP vs SONY 19.07.2007 | 14:15
            Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
            -> nekupujem gaming station. Budu tam 2-3 OS, niektore pravdepodobne cez VMware alebo pod. tool - preto chcem tych 2GB RAM, silnejsi CPU a disk od 100GB vyssie, obcas aj nejake tie filmy budem prenasat - takze vacsi disk sa vyuzije + budem robit s pamatovo dost narocnymi aplikaciami (Flash, Photoshop a pod....)


            -> no predpokladam, ze na baterke, ktora je uvedena v parametroch a ktoru ti daju spolu s notebookom => nemusis priplacat za silnejsiu baterku
            • Re: HP vs SONY 19.07.2007 | 14:25
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              2-3 OS? no a co? na to ti staci aj riadne stara sunka. 2GB RAM mozes doplnit (ak nekupis model s 2x512).

              flash a photoshop nie su velmi narocne aplikacie. jedine ak v tom photoshope otvoris obrovsky obrazok.

              a k tomu disku -- no, nejaky ten GB sa vzdy zide, ale vyberat podla toho nb je chyba.

              > no predpokladam, ze na baterke, ktora je uvedena v parametroch a ktoru ti daju spolu s notebookom

              tak to dufaj, ze je to len ta slabsia a na vydrzi si velmi nevymyslaju
              Debian. apt-get into it…
              • Re: HP vs SONY 19.07.2007 | 14:32
                Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
                Tak to pochybujem, mam riadne staru sunku - desktop PC a ked bezi nejaky OS cez vmware tak to dost citit... (Athlon XP 1700+ 768MB RAM) a zeby som popri tom flashoval alebo robil s Photoshopom - jedine ak chcem prist o nervy

                • Re: HP vs SONY 19.07.2007 | 14:36
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  zalezi na tom co ti okrem toho bezi. o nervy je XP na vmware na 256MB RAM.

                  s 1GB by nemal byt problem (alebo je uz ten photoshop fakt taky tucko? :))
                  Debian. apt-get into it…
                  • Re: HP vs SONY 19.07.2007 | 15:04
                    Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
                    Tak napr. na P CS2 udavaju 384MB recommended co je ale orientacny udaj, zalezi na tom co v nom robis (kolko projektov, ake zlozite - pocet vrstiev, aku potrebujes velku historiu atd...) Popri tom este flash, web-browser, ktory tiez vie zozrat, popri tom ti este bezi Linux cez vmware - alebo opacne windows+vsetko spominane cez vmware v Linuxe - takze typujem ze tych 512 MB na virtual machine bude take minimum... plus nejaka ta pamat na pracu v 'riadnom' OS. Povedal by som, ze tych 1GB bude dost natesno
                    • Re: HP vs SONY 19.07.2007 | 15:07
                      Avatar uid0 Debian  Používateľ
                      ved vravim, ze zalezi na tom co tam okrem toho bezi. 512MB pre linux je podla mna fakt dost, pre teba zjavne nie...
                      Debian. apt-get into it…