awk, msec_find ??? help !!!

Sekcia: Konfigurácia 20.07.2007 | 11:06
Acid   Návštevník
Cafte. Mam PCLinuxOS a dost casto sa mi znicohonic spusti awk potom msec_find a obcas aj updatedb, som spustil top, a ako user tam je root, vsimol som si tie programy lebo mi zeru pocas behu dost vela cpu, vidno to lebo mam starsi procesor. PLS pomozte, preco sa spustaju, kto ich spusta alebo co, naco sa spustaju a ako tomu zabranit? HELP.
    • Re: awk, msec_find ??? help !!! 20.07.2007 | 18:47
      Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
      pozri, ci su nahodou neni v crontabe (dobre by bolo si aj zistit, co presne robia), mam taky pocit ze updatedb je pre slocate ak sa mi to len nesnivalo
      • Re: awk, msec_find ??? help !!! 20.07.2007 | 18:54
        WlaSaTy   Návštevník
        áno, updatedb je pre slocate. na permanentne vypnutom desktope je zbytočné spúšťať z kronu kde to IMHO aj źnižuje performance po štarte. Typnem si že je to niekde vo /var/spool/cron* kam sa pchajú systémové joby ale možno sa to bude dať vypnúť aj nejakým klikátkom ktoré pochopiteľne nepoznám.
        • Re: awk, msec_find ??? help !!! 21.07.2007 | 02:10
          Acid   Návštevník
          Asi som mal napisat, ze som mierne pokrocili zaciatocnik :) Takze da sa zistit, ze co robia tie programy? ako a kde sa to da pozriet? Uz len keby som vedel, ze co je cron a IMHO. A dufam ze to nerobi nejaky vorm alebo neviem co. Vdaka.
          • Re: awk, msec_find ??? help !!! 21.07.2007 | 09:53
            --   Návštevník
            updatedb vytvara databazu pre hladanie suborov pomocou prikazu locate (man updatedb), dalej si pozri man awk
            napr. v debiane su podobne veci ako updatedb zadavane pre cron (ktory spusta prikazy spustane v urcitych casovych intervaloch - man cron) v adresaroch /etc/cron.* podla toho v akych casovych intervaloch sa maju spustat (denne, mesacne...) - ak ich spustat nechceme tak ich odstranime (resp. predtym pre istotu zazalohujeme)
            ak pouzivas updatedb tak si to pokojne daj napr. aby sa spustal mesacne a nie denne
            • Re: awk, msec_find ??? help !!! 21.07.2007 | 14:06
              Acid   Návštevník
              Super, vdaka, uz tomu chapem, a ako sa da pozriet ze co presne robia tie programi, updatedb viem naco je, a aj manualy viem spustit a prezriet, len to by som chcel vediet ze ci sa da neako pozriet, ze co robi ten spusteny program.
              • Re: awk, msec_find ??? help !!! 21.07.2007 | 15:15
                WlaSaTy   Návštevník
                :a ako sa da pozriet ze co presne robia tie programi

                man slocate
                man locate
                man updatedb
                man google
                man gun
                man fun
                • Re: awk, msec_find ??? help !!! 22.07.2007 | 13:50
                  Acid   Návštevník
                  Aha, tak az teraz som to spravne pochopil :)