Notebook?

Sekcia: Hardware a Drivery 22.07.2007 | 19:01
Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
Zdravim Hosi.Co si myslite o NBookoch Packard Bell. Nemam s nimi vobec skusenosti.Dakujem
sudo apt-get remove windows
    • Re: Notebook? 23.07.2007 | 01:12
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      Počul som, že napriek obrovskému výberu notebookov je na svete len niekoľko tovární, kde notebooky vyrábajú. Vraj to funguje asi takto : jeden týždeň sa tam vyrýba HP, ďalší Acer, ďalší Fujitsu-Siemens .... A hádajte, v ktorej krajine sa tie továrne nachádzajú ? :-)
      Personál samozrejme stále rovnaký. Ale aby som tých číňanov toľko nekritizoval, treba povedať, že vzhľadom na rovnakých zamestnancov môže byť kvalita práce rovnaká, ale rovnaká nemusí byť technická kvalita technického návrhu toho stroja.

      Napríklad teraz mi kamarátka kritizovala Acer, má ho 1,5 roka a stále nejaké problémy, pritom naňho dáva obrovský pozor a používa ho výhradne na internet. Ja mám HP nx6310 notebook 1 rok, chudák keby mohol rozprávať, by mi poriadne vynadal ako sa k nemu chovám - používam ho v kúpelni, padol mi z metrovej výšky a podobne, ale niesú naňom vidieť známky opotrebenia. Funguje bez problémov, disk takmer nemá vadné sektory, resp. všetky problémy viac či menej súviseli s linuxom, nech sa akokoľvek tvárili ako hardwarového charakteru. Vždy v servise zistili, že všetko je OK. (okrem toho oni linux nevedia používať, čiže prvá vec ktorú urobia je že vyberú disk)
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
      • Re: Notebook? 23.07.2007 | 22:11
        Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
        Už som jej ten Acer opravil, mal som to rozobrané do posledného šroubika, nekupovať ACER !!!! Je to katastrofa, nemá to vystužený rám, ťažko sa to rozoberá, človek príde o nervy. Odtrhávajú sa na tom konektory.

        P.S. najbližší servis Acer v ČR !!!
        "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
        • Re: Notebook? 23.07.2007 | 22:20
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          podla mna odolne a dobre notebooky su Lenovo IBM ;)
          • Re: Notebook? 23.07.2007 | 22:43
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            alebo rugged panasonic toughbook :)
            Debian. apt-get into it…
          • Re: Notebook? 24.07.2007 | 00:04
            Avatar srigi   Používateľ
            Mozem potvrdit, navyse maju dobru podporu Linuxu. Aj ked brachovi sa uz podarilo na jednom 12" modeli rozbit displej.
            • Re: Notebook? 24.07.2007 | 00:06
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              12.1"? X-ko? no pekne, ruky by som mu dolamal ;)
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Notebook? 24.07.2007 | 00:08
                Avatar srigi   Používateľ
                Nie celkom jeho chyba. Mal v brasni este mobil a ten pocas cesty na displej nepekne zatlacil. Predal to potom typkovi, co za 3 dni na e-bay zohnal novy displej.
                • Re: Notebook? 24.07.2007 | 00:16
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  mobil? IMO to muselo byt este poriadne zatlacene
                  Debian. apt-get into it…
            • Re: Notebook? 24.07.2007 | 00:35
              Avatar Tommy Angelo   Používateľ
              ten mobil tlacil na displej zvonka alebo zvnutra? Lebo ak polozis ThinkPad zlozeny na zem, tak sa mozes naneho aj postavit a nic sa mu nestane...odksusane v redakcii PC REVUE ;)
              • Re: Notebook? 24.07.2007 | 00:48
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                kludne sa mu nieco moze stat, ale pravdepodobnejsie je to u modelov s vacsim displejom. thinkpady maju ram na displeji, ktory tusim volaju "picture frame", takze dovnutra moze tazko nieco vniknut a tiez tlak trochu rozklada na okraje -- ale ked zatlacis v strede, tak sa LCD prehyba
                Debian. apt-get into it…
              • Re: Notebook? 24.07.2007 | 01:29
                Avatar srigi   Používateľ
                Detaily som uz radsej nezistoval, lebo bracho krasne zuril. Ale tak to vypadalo ze zvnutra, lebo si ani nedokazem predstavit tu silu co by rozbila disp. zvonka. Veko bolo bez skrabancov.
                • Re: Notebook? 24.07.2007 | 01:33
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  ked nevie ani zavret notebook :D napriek tomu, je to nepravdepodobne, neuveritelne
                  Debian. apt-get into it…
      • Re: Notebook? 24.07.2007 | 01:56
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        znacka acer je fajn. odporucam vsetkym svojim nepriatelom :)
        • Re: Notebook? 24.07.2007 | 10:24
          Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
          :-) súhlasím, ďalšia nevýhoda niektorých notebookov, na čo by bolo dobré dávať pozor je farba plastov. Keď je totiž plast vnútri čierny a je nastriekaný na strieborno, za rok používania to vyzerá veľmi opotrebované. Ja mám čierny notebook, dá sa aj navŕtať a stále a aj vnútri je čierny. Takže žiadne väčšie známky opotrebovania. A to sa k nemu nechovám najlepšie.
          "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
          • Re: Notebook? 24.07.2007 | 10:45
            Avatar srigi   Používateľ
            Cierne booky sa strasne rychlo spinia.
            • Re: Notebook? 24.07.2007 | 12:35
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              ako spinia? ale karol ma pravdu ;)
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Notebook? 24.07.2007 | 15:54
                Avatar srigi   Používateľ
                prach na takom booku strasne, ale strasne vidno. Mozno to nezazivas v takej miere ako ja, mam totiz book v izbe kde spim = prach z postele a perin.
                • Re: Notebook? 24.07.2007 | 16:11
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  ale, to nie je take strasne. len si to nevsimaj, obcas cez to prejdi rukou a tak... ved aj na LCD je prach
                  Debian. apt-get into it…
                • Re: Notebook? 24.07.2007 | 22:50
                  Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                  Aj ja ho mám v izbe kde spím. Občas ho prejdem rukov a prach je preč. LCD občas pretirem handričkou na prach ;)
                  Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: Notebook? 24.07.2007 | 12:40
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            o mojom (ciernom) bolo povedane, ze vyzera stary a ina osoba povedala, ze je skaredy :) bohuzial si len domyslam kvoli comu tak zaposobil, podla mna vyzera dobre :)
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Notebook? 24.07.2007 | 18:54
              m6r3k   Návštevník
              a nieje od IBM tie vypadajú ako z roku 5 ale inač sú dobrééé
              • Re: Notebook? 24.07.2007 | 19:00
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                mas pochybny vkus :P
                Debian. apt-get into it…
                • Re: Notebook? 24.07.2007 | 19:25
                  Avatar srigi   Používateľ
                  Krasny technicky vzhlad s ostrymi rohmi. Ziadne gulate Asusy.
                  • Re: Notebook? 24.07.2007 | 20:51
                    Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
                    Máme teda rovnaký vkus, aj ja mám rád prehľadné hranaté panely. Najradšej by som bol, keby na vrchnej strane boli skrutky a dalo by sa to pekne ľahko rozobrať ako desktop. V labáku máme niektoré prístroje ako modulárne stavebnice, v ráme sú jednotlivé bloky a spredu pekne priskrutkované, dá sa to rozobrať a poskladať za chvíľu. Žiaden arogantný dizajnér si na tom neliečil svoje komplexy. Podobne je na tom aj môj notebook, žiaden zbytočný tvar. Acery sa mi od začiatku nepáčili už len vďaka vzhľadu, ale po technickej stránke sú fakt otrasné.

                    Niekto tu namietal, že čierne sa ľahko špinia - no môj sa síce špiní, ale nie z prachu, ale z mojich špinavých rúk :-)
                    Okrem toho taká špina sa dá zoškrabať aj nechtom (overené), ale keď je strieborná farba ošúchaná, neostáva nič iné ako prestriekať.

                    mám HP nx 6310
                    "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
                    • Re: Notebook? 24.07.2007 | 20:56
                      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                      keby sa notebooky dali lubovolne rozoberat a skladat, podobne ako PC tak to by bolo uzasne ;)

                      btw. cierna je magicka farba
              • Re: Notebook? 25.07.2007 | 00:46
                Avatar david Debian Lenny  Používateľ
                no poviem ti pravdu technokratickejsi dizajn thinkpadov ma chyti za srdce viac ako nieco ine...
                dreamwalker
                • Re: Notebook? 25.07.2007 | 00:52
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  neviem co s tym vsetci mate, vobec to nie je nejake technicke, skor je kazdemu divne, ze to nevyzera ako gyc (ktory vsetci prijali a uznavaju)
                  Debian. apt-get into it…
                  • Re: Notebook? 25.07.2007 | 01:15
                    Avatar david Debian Lenny  Používateľ
                    mne ta strohost, ostrost hran a krasna jednoduchost pripada technickejsia :) ...ked si spomeniem na zaoblene rohy mojho prveho aceru ...brrrr
                    dreamwalker