Nenabehne GNOME

Sekcia: Konfigurácia 24.07.2007 | 17:05
Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
Zdar borci :)
Mám takyto problem......skusal som nainstalovať drivery na geforece podla tohto navodu pod mojím Debianom ale nejak mi to nevišlo pri kroku m-a peparc.....a tak som sa chcel vratiť speť do GNOME príkazom /etc/init.d/gdm start.......system vypísal že GNOME nabehlo ale ja som ostal stale v prostredí bez grafiky a potom naskocí nejaky chycová hlaska X Server píše sa tam nieco okolo suboru /etc/x11/xorg.conf a nastavní v nom ...(zrejme monitora) ....skusal som reset atd,atd. ale nic stale som bez grafiky .......a preto sa pítam že ako by sa to dalo napraviť ?.........Dakujem za odpovede :)
ked nevieš, tak nefušuj
    • Re: Nenabehne GNOME 24.07.2007 | 18:13
      Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
      upade:........skusal som : sudo gedit /etc/X11/xorg.conf - vypíse iba nejaku halsku --help
      sudo Xorg -configure => sudo cp /root/xorg.conf.new /etc/X11/xorg.conf => nic sa nezmenilo :(
      ked nevieš, tak nefušuj
    • Re: Nenabehne GNOME 24.07.2007 | 18:18
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      naspat to das tak, ze do sekcie Device v xorg.conf das driver "nv", pojde ti vsak len 2D akceleracia.
      • Re: Nenabehne GNOME 24.07.2007 | 19:03
        Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
        ano mas pravdu nato somzatial prisiel len neviem ako to tam dať ? a to že pojde zatiaľ len 2D nieje problem potom tam dam drivery ale už uspešne
        ked nevieš, tak nefušuj
        • Re: Nenabehne GNOME 24.07.2007 | 20:37
          --   Návštevník
          najlepsie textovym editorom (nano, mcedit, vi,... :-) pripadne si spusti nejake livecd (slax, ubuntu...) a uprav to odtial z grafickeho prostredia
    • Re: Nenabehne GNOME 24.07.2007 | 19:01
      Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
      No, mne sice v ubuntu po uspesnej instalacii driverov tiez gnome nenabehlo. V jednom navode sa pise, ze po instalacii treba v shell zadat: 1.sudo nvidia-glx-config enable- po tomto kroku este gnome nenabehlo.
      2. nvidia-xconfig - po tomto kroku bolo vsetko v poriadku.
      3. startx :)
      Mozno to pomoze.
      sudo apt-get remove windows